Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee ZJ/ZG 5.9 (Въпроси & Отговори)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Grand Cherokee ZJ/ZG 5.9 (Въпроси & Отговори)

    Ето тук има 2-3 мнения за Ashika, но е доста слаба информацията. Липсват и сравнения с др марки...
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=210482

    Коментар


    • #32
      От: Grand Cherokee ZJ/ZG 5.9 (Въпроси & Отговори)

      Първоначално публикуван от Rotkod Преглед на мнение
      Тогава не знаехме за медната грес и задната страна на накладката (не че сега знам повече, само така ми се иска да си мисля).
      Какво знаете или не за медната грес отзад? Преди 2 седмици смених накладките с Ашика и за момента съм доволен. Улягат добре и не свирят, както и спират доста добре при средно натискане на педала. Там където ги сменям, човека се занимава със спирачки и доста други неща, но спирачките са му сила и ми каза, че следващата му накладка ще е Ашика, а не е като да не е минал през всичко. Нямал недоволен клиент от Ашиката, цената е повече от супер и поне за сега няма ментета.

      Спирачна течност е се тая каква- Дот 4 на Bendix, Textar...
      R 727cc BB KIT
      ZJ V8
      WK2 V6

      Коментар


      • #33
        От: Grand Cherokee ZJ/ZG 5.9 (Въпроси & Отговори)

        Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
        Дядо то е така ама аз като взех 5.9ката и още как си беше с компресора смених дискове и накладки.
        След това леко леко отидох до Банско на почивка.С жената,детето и лееееежерно каране.
        И след качването си горе в планината на връщане докато сляза и бях стигнал до там,че да ми пушат накладките.
        Нито съм бързал нито съм спирал агресивно.Ама почти ги бях опекъл.
        След това с компресора съм ги пробвал няколко пъти и след 2 интензивни спирания от 100-140 до 30-40 и са чао.
        Като цяло след 500лв дадени за спирачки то мога да кажа,че тоя джип не е мислен да спира.
        В 16ките джанти има къде да се вкарат и многобутални апарати и по-големи дискове.
        Е не са ги вкарали.
        Колега, видях твоя пост в темата на Ники за дискове и накладки:
        (В крайна сметка с какво спираш сега и доволен ли си)


        slatanic
        Утвърден участник| +ПЛ |

        От: Накладки, Съединители и Спирачни дискове
        Цена за предни дискове и накладки гранд чероки 5.9 1998?Марка,модел,цена и какво ще ми препоръчаш.
        Поздрави.


        Коментар


        • #34
          От: Grand Cherokee ZJ/ZG 5.9 (Въпроси & Отговори)

          Глас за Текстара който намразих от повтаряне на специалисти! Истината е че ги вземам от Ауто + и са най-доброто което слагам.

          Брембо в момента е посредствен диск. Евентуално ако има висок клас и говорим за,него може да остане в класацията.

          За wj има части по спирачките, ще проверя за zj ще проверя като имам време.

          Коментар


          • #35
            От: Grand Cherokee ZJ/ZG 5.9 (Въпроси & Отговори)

            Първоначално публикуван от Rotkod Преглед на мнение
            Колега, видях твоя пост в темата на Ники за дискове и накладки:
            (В крайна сметка с какво спираш сега и доволен ли си)


            slatanic
            Утвърден участник| +ПЛ |

            От: Накладки, Съединители и Спирачни дискове
            Цена за предни дискове и накладки гранд чероки 5.9 1998?Марка,модел,цена и какво ще ми препоръчаш.
            Поздрави.


            Казах аз при мен какво се случи тогава.Спира си джипката и сега с тия накладки и дискове.По спомен предни дискове брембо накладки ашика.Отзад трв дискове и накладки трв май.
            На ръчната каквито е сложил майстора,че не ги бях взел.
            НО!За мен спирачките на тая кола са недомислени и от там не спира както бих искал.Та така.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #36
              От: Grand Cherokee ZJ/ZG 5.9 (Въпроси & Отговори)

              Хора ако искате да спирате слагайте дупчени дискове и керамични накладки ТРВ предлагат добра керамика и са сравнително евтини..!

              Коментар


              • #37
                От: Grand Cherokee ZJ/ZG 5.9 (Въпроси & Отговори)

                Керамични накладки не съм карал досега, но може да пробвам. За керамичните накладки знам само, че няма нищо общо с керамиката - маркетингови похвати. За тях съм чел че фейдинг ефекта настъпва при малко по-високи температури (т.е. палят се малко по-късно), и че прахта от феродото е по-светло и не залепвало толкова много по джантите. Няма да е лошо, ако има някой да каже, на студено спиране как се държат?

                Можеш ли да дадеш номерата на дисковете и на керамичните накладки за Grand-a?

                Коментар


                • #38
                  От: Grand Cherokee ZJ/ZG 5.9 (Въпроси & Отговори)

                  Ами не виж някой колега да ги погледне в интеркарс в каталога че нямам регистрация, някой беше писал по горе че има достъп до каталог..

                  Коментар


                  • #39
                    От: Grand Cherokee ZJ/ZG 5.9 (Въпроси & Отговори)

                    Дилемата с дисковете и накладките приключи! Взех та реших да пробвам "ЕВС". Поръчани са. Казаха ми, че 7 дни за доставка. Поръчах и ремонтни комплекти за всички спирачни апарати (профилактично). Скоро ще постна подробно инфо, с номерата и снимки.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Grand Cherokee ZJ/ZG 5.9 (Въпроси & Отговори)

                      Междувременно се оказа, че 9-ката се нуждае от нови биалетки. За тези, които се нуждаят от инфо, пускам снимки с номерата на биалетките по MOOG:



                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X