Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

    Здравейте на всички,
    На Опел Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE, монтирах газов инжекцион BRC Sequent 32, колата работи чудесно на газ и бензин не се усеща превключването между двете горива, не се усеща разлика в мощноста /не че има кой знае каква мощност /, разхода в момента го засичам и ще напиша актуална информация.

    Имам обаче един въпрос - бензиновата помпа работи постоянно при режим на газ и има слаба миризма на бензин в купето - от газ сервиза ми казаха, че не е нормално и проблема се решава по два начина:
    1. Проверка и смяна на маркуча за връщане на горивото към резервоара - препоръчан от тях вариант.
    2. От газовия клапан сигнал към реле, което да изключва бензиновата помпа при работа на газ - непрепоръчителен от тях вариант - бензиновата помпа изгаряла.
    Ако мога да ви помоля за съвет относно решаване на проблема.

  • #2
    От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

    1.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      1.
      Потвърдено!
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

        Определено точка 1.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

          И аз съм за т.1.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

            1 и след това 2. Нищо не изгаря. Ама вместо да използват газовия клапан, да вземат сигнал от газовия компютър. Би трябвало да има програмируем изход за тази цел.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

              Сигурно има програмируем изход, но не го дават.

              Малко помощ за въпросния маркуч - отскоро съм щастлив собственик на Фронтерата и не знам къде е ровя в момента в мануала любезно предоставен от fanatic да го търся

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

                Мойта фронтера е C20NE,и когато превключвам на газ,едновременно прекъсва релето,което управлява бензиновата помпа и тя не работи,като карам на газ.12г. не е мръднала,но постоянно има бензин в резервоара.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

                  Това е нелепо. Няма как да изгори бензинова помпа, защото не работи.
                  Бензиновата помпа изгаря от друго: Работи на празен резервоар.
                  При спиране на помпата се получават други бели - спичат бензиновите дюзи.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

                    Това, което знам аз е, че помпата е добре да работи за да охлажда бензиновата рейка и дюзите. А дюзите ще спичат ако колата не се кара въобще на бензин.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

                      Тя и помпата има навик да запича при дълга неупотреба.
                      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

                        Въпросът е коментиран многократно и не само в този раздел , ами изобщо .

                        Както отбелязаха колегите , помпата може да изгори единствено ако работи на сухо . И в този случай между другото , гори много бързо . Проверено !

                        От друга страна , дюзите спичат и помпата евентуално "клеясва" ( после след малко "мамене на плюс- минус" развърта , но може и да откаже нацяло) при дълга неупотреба . И това е проверено !

                        В случая обаче това последното няма как да се случи , тъй като колегата е с газов инжекцион и ще - не ще ( освен ако не е голям инат и принудително да пали на газ на студено -ако има тази опция) докато вдигне температура двигателя работи на бензин . Ако сложим едно средно 15-20 мин. на ден - това би му било достатъчно за практиката.

                        Та в крайна сметка е въпрос на личен избор дали да прекъсва работата на помпата в режим на работа на газ , или да я остави да си бръмчи . В първия случай евентуално ще и удължи живота .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

                          И в случай че спази точка 1., задължително оставяй минимум едни 20 литра бензин, аз на Вектрата оставях половин резервоар, и доливах като намалее с 5-10 литра, карал съм я 7 години така и оригиналната помпа не беше мръднала, нито имах ядове с спекли дюзи, редовно я палех на бензин и после на газ, нищо че не беше ГИ а обикновена газова.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

                            Определено точка 1!
                            След всичко изброено бих те посъветвал да държиш около половин пълен резервоар така, че помпата да се охлажда от самото плискащо я гориво Ако държиш малко гориво и помпата работи шансът да си отиде е голям! И при мен така се случи.
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

                              След няколко месеца съвместно съжителство с проблема, един ден махнах тапата за 2лв от ОМВ, развих адаптора за пълнене на газ (монтиран е до капачката на бензина) завих оригиналната бензинова капачка и проблема изчезна. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Opel Frontera.jpg
Прегледи:1
Размер:224.3 КБ
ID:5760686

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X