Резултати 1 до 15 от 15

Тема: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

Място
    София
    Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

Здравейте на всички,
    На Опел Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE, монтирах газов инжекцион BRC Sequent 32, колата работи чудесно на газ и бензин не се усеща превключването между двете горива, не се усеща разлика в мощноста /не че има кой знае каква мощност /, разхода в момента го засичам и ще напиша актуална информация.

Имам обаче един въпрос - бензиновата помпа работи постоянно при режим на газ и има слаба миризма на бензин в купето - от газ сервиза ми казаха, че не е нормално и проблема се решава по два начина:
    1. Проверка и смяна на маркуча за връщане на горивото към резервоара - препоръчан от тях вариант.
    2. От газовия клапан сигнал към реле, което да изключва бензиновата помпа при работа на газ - непрепоръчителен от тях вариант - бензиновата помпа изгаряла.
    Ако мога да ви помоля за съвет относно решаване на проблема.

Място
    София
    Публикации
    4,782
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

1.

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,191
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Въпрос за работа на бензинова помпа при монтиран газов инжекцион

Цитат Мнение на IvanIvanovi Преглед на публикациите
    1.
    Потвърдено!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Място
    София
    Публикации
    2,528
    Точки (при гласуване)
    11

Определено точка 1.
    Нещо, което работи, не се пипа!

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Място
    Русе/Варна
    Публикации
    575
    Точки (при гласуване)
    3

И аз съм за т.1.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber

Място
    София
    Публикации
    220
    Точки (при гласуване)
    14

1 и след това 2. Нищо не изгаря. Ама вместо да използват газовия клапан, да вземат сигнал от газовия компютър. Би трябвало да има програмируем изход за тази цел.

Място
    София
    Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

Сигурно има програмируем изход, но не го дават.

Малко помощ за въпросния маркуч - отскоро съм щастлив собственик на Фронтерата и не знам къде е ровя в момента в мануала любезно предоставен от fanatic да го търся

Публикации
    130
    Точки (при гласуване)
    9

Мойта фронтера е C20NE,и когато превключвам на газ,едновременно прекъсва релето,което управлява бензиновата помпа и тя не работи,като карам на газ.12г. не е мръднала,но постоянно има бензин в резервоара.

Място
    София
    Публикации
    2,049
    Точки (при гласуване)
    10

Това е нелепо. Няма как да изгори бензинова помпа, защото не работи.
    Бензиновата помпа изгаря от друго: Работи на празен резервоар.
    При спиране на помпата се получават други бели - спичат бензиновите дюзи.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Публикации
    1,076
    Точки (при гласуване)
    10

Това, което знам аз е, че помпата е добре да работи за да охлажда бензиновата рейка и дюзите. А дюзите ще спичат ако колата не се кара въобще на бензин.

Място
    Пишман софиянец
    Публикации
    1,133
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    12

Тя и помпата има навик да запича при дълга неупотреба.
    Вива ViRuS4eto: "...Значи, липсата на ключове е била ключова..."

Място
    София
    Публикации
    6,501
    Точки (при гласуване)
    24

Въпросът е коментиран многократно и не само в този раздел , ами изобщо .

Както отбелязаха колегите , помпата може да изгори единствено ако работи на сухо . И в този случай между другото , гори много бързо . Проверено !

От друга страна , дюзите спичат и помпата евентуално "клеясва" ( после след малко "мамене на плюс- минус" развърта , но може и да откаже нацяло) при дълга неупотреба . И това е проверено !

В случая обаче това последното няма как да се случи , тъй като колегата е с газов инжекцион и ще - не ще ( освен ако не е голям инат и принудително да пали на газ на студено -ако има тази опция) докато вдигне температура двигателя работи на бензин . Ако сложим едно средно 15-20 мин. на ден - това би му било достатъчно за практиката.

Та в крайна сметка е въпрос на личен избор дали да прекъсва работата на помпата в режим на работа на газ , или да я остави да си бръмчи . В първия случай евентуално ще и удължи живота .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    София
    Публикации
    2,528
    Точки (при гласуване)
    11

И в случай че спази точка 1., задължително оставяй минимум едни 20 литра бензин, аз на Вектрата оставях половин резервоар, и доливах като намалее с 5-10 литра, карал съм я 7 години така и оригиналната помпа не беше мръднала, нито имах ядове с спекли дюзи, редовно я палех на бензин и после на газ, нищо че не беше ГИ а обикновена газова.
    Нещо, което работи, не се пипа!

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Място
    София
    Публикации
    622
    Точки (при гласуване)
    8

Определено точка 1!
    След всичко изброено бих те посъветвал да държиш около половин пълен резервоар така, че помпата да се охлажда от самото плискащо я гориво Ако държиш малко гориво и помпата работи шансът да си отиде е голям! И при мен така се случи.
    ОФА КБ X20SE + метан

Място
    София
    Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

След няколко месеца съвместно съжителство с проблема, един ден махнах тапата за 2лв от ОМВ, развих адаптора за пълнене на газ (монтиран е до капачката на бензина) завих оригиналната бензинова капачка и проблема изчезна. Име:  Opel Frontera.jpg
Прегледи: 85
Размер:  224.3 Кб

Сходни теми

1. Газов инжекцион на WJ 4,7
    От sta78 във форум JEEP
    Отговори: 14
    Последно мнение: 09-03-15, 21:46
  2. Каква помпа да монтирам в сондажен кладенец?
    От Златков във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 24
    Последно мнение: 20-04-13, 20:33
  3. Газов инжекцион
    От Joro_M във форум Архив
    Отговори: 1
    Последно мнение: 07-01-12, 15:04
  4. Въпрос за бензинова помпа за Витара
    От SaTaNaTa_83_stz във форум SUZUKI
    Отговори: 10
    Последно мнение: 12-12-11, 17:35

Правила за публикация