Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Витара DPF филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранд Витара DPF филтър

    Здравейте,
    Имам проблем с DPF филтъра на Гранд Витара 1.9 дизел. Светва правоъгълна лампа със зиг заг вътре и колата минава на авариен режим. Диагностиката показва голямо количество сажди във филтъра. Изчистваме грешката и газ по магистралата, изчиства саждите и всичко е наред, но след 20 км. градско и пак светва и пак много сажди.
    Не пуши, не гори масло. Ауспуха е чист.
    Дайте съвет какво да направя или какво да търся като причина.
    888131021

  • #2
    От: Гранд Витара DPF филтър

    Маха се дпф-а и се настройва софтуера да работи без него

    Коментар


    • #3
      От: Гранд Витара DPF филтър

      Това мисля да направя и аз. Въпроса е каква е причината да се запушва толкова бързо.
      888131021

      Коментар


      • #4
        От: Гранд Витара DPF филтър

        Кофти горива .От кой град сте

        Коментар


        • #5
          От: Гранд Витара DPF филтър

          София.
          Но там къде то зареждам аз, зареждат и всички останали хора, а не всички имат бързо запушващ се филтър за твърди частици. Това ме озадачава.
          888131021

          Коментар


          • #6
            От: Гранд Витара DPF филтър

            Ако махнеш дпф филтъра ще започне да пуши, защото сега всичко се спира в него и му е дошло време за премахване, освен ако не искам да си сложиш нов. След махането колата ще стане по пъргава.

            Изпратено от моят SM-G388F с помощта на Tapatalk
            Сузуки Витара 1.6 М.И. - R.I.P. 1995-2016
            Мъжът е като хладилна чанта, ако го напълниш с бира, може да го носиш на всякъде.

            Коментар


            • #7
              От: Гранд Витара DPF филтър

              Махай без да се претесняваш въпроса е да ти го направят кадърно при всички поЛожения ще е по добре без него. А и Още нещо има хора които изкопуват дпф и катализатори да не го хвърлиш има и ценни

              Коментар


              • #8
                От: Гранд Витара DPF филтър

                Ок.
                Ще пиша за развитието.
                888131021

                Коментар


                • #9
                  От: Гранд Витара DPF филтър

                  Първоначално публикуван от daka_rs Преглед на мнение
                  Махай без да се претесняваш въпроса е да ти го направят кадърно при всички поЛожения ще е по добре без него. А и Още нещо има хора които изкопуват дпф и катализатори да не го хвърлиш има и ценни
                  Смятах да те апострофирам , но не си заслужава.По ред причини!
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гранд Витара DPF филтър

                    Проблема се оказа диференциален датчик на dpf-a. Който след като се е предал, е започнал да подава грешна информация.
                    888131021

                    Коментар


                    • #11
                      Здравейте. Имам следния проблем. Преди няколко месеца си купих сузуки гранд витара 1.9 мотор 2008г.Човека,от когото я взех ми е познат и колега и ми каза, че е махнал дпф филтъра. Преди няколко дни ми светна лампата за дпфа, колата си върви нормално, не забива, не влиза в авариен режим. Въпроса ми е защо свети тази лампа, като дпф няма. Благодаря предварително.

                      Коментар


                      • #12
                        Дали е изключен кадърно софтуерно.На братовчед ми на друга марка беше премахнат, но софтуерно не беше изключен добре и си правеше регенерации.Следи си нивото на маслото.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X