Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави синьо сирене?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави синьо сирене?

    И обикалят с някакви подобни на електрокари с ръце, които със завидна скорост обръщат периодично питите. Много нови и стари мандри, саламджийници, гъбарници и изби са с подобен вид. Можеж да осигуриш всякакъв микроклимат с отрови. Пещери се споменават навсякъде за чисто оригиналния Рокфор. Както за шотланското виски.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Как се прави синьо сирене?

      Възниква един въпрос по санитарно хигиенични съображения е ясно за производството, а как стои въпроса със съхранението и отлежаването на малотрайни продукти?
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Как се прави синьо сирене?

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        Възниква един въпрос по санитарно хигиенични съображения е ясно за производството, а как стои въпроса със съхранението и отлежаването на малотрайни продукти?
        А, де, аз в духЪт на форумЪт бех пуснал запитване възможна ли е такава пещеро-мандра в Клета Майка България, ама някой го е изтрил.
        Значи що мандри наши родни мили затвориха заради евроГейски изисквания за миещи се стени без фуги, не знам си какви подове и т.н., ма франсетата си издействаха изключение, щото това били техни традициЙ - глейте какви мръсни зидове, с ееееей-такива фуги дето паяци-змиЙ-и-гущериЙ се мушат. Да не говорим, че и пустиЙ рокфорД се праЙ от непастьоризирано млЕкО ?!
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Как се прави синьо сирене?

          Гагич според твоя вкус защото аз няма как да опитам твоето производство 14 дена за отлежаване и посиняване е достатъчно или е нужно повече време?
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • От: Как се прави синьо сирене?

            Утре или в събота мисля и аз да слагам. Просто чакам да се обезсоли сиренето. Какъв е минималният срок да се получи заразата и да става за ядене. И кога ще трябва да се правят някакви дупчения?

            Коментар


            • От: Как се прави синьо сирене?

              Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
              Утре или в събота мисля и аз да слагам. Просто чакам да се обезсоли сиренето. Какъв е минималният срок да се получи заразата и да става за ядене. И кога ще трябва да се правят някакви дупчения?
              Много е субективно, особено когато условията са "около", но поне 2-3 седмици, а и какво ще се получи, ще стане ясно в последствие.
              Слагай, пък ше го преценяваш в движение.

              Като гледам, има заложени проби на различни места, при различни условия, та ще е интересно.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Как се прави синьо сирене?

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Гагич според твоя вкус защото аз няма как да опитам твоето производство 14 дена за отлежаване и посиняване е достатъчно или е нужно повече време?
                Eдно време (эээээххх, при Татоуууу...) беше достатъчно 14 дена. Ама, според общоприетото вайкане и тръшкане на здравите сили тука, тогава продуктите беха истенски, нале? Сега кой знай какви химиЙ и палмоливиЙ има в бялото сирене, че и в датското, дето съм ги напраЙл на тесте карти. Ама може пък и да няма или да не пречат на мухлясването. Ако не стане (то нещо ще стане, де, ама да видим какво) ще правя втори експеримент със сирене, че и кАймак от пазара в Цариброд или от Пирот.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Как се прави синьо сирене?

                  Значи и аз като сложа накрая ще правим тест къде се получило най-добре и там ще се направи импровизирана мандричка за лична употреба на синьо сирене и злоупотреба с червено вино, то и с уиски ми върви на мен. Сирене бол, от мойто село на 5 лв. килото козе, овче, краве. Има кой да го купува и праща. От македония това което ще ползвам сега нещо намирисва на обор още преди да е плесенясало, а е от мандрата. Дано сега придобие по-приемлив за употреба вкус.

                  Коментар


                  • От: Как се прави синьо сирене?

                    Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                    Утре или в събота мисля и аз да слагам. Просто чакам да се обезсоли сиренето. Какъв е минималният срок да се получи заразата и да става за ядене. И кога ще трябва да се правят някакви дупчения?
                    Дупчиш още като го загънеш с фолиото.
                    20 дена поне ще трябва да изчакаш, за да стане хубаво синьото сирене. За това време заразата е влязла навсякъде, но не е мухъл. Дупките през станиола точно това предотвратяват, щот разликата между благородната плесен и обикновения мухъл не е само визуална............освен ако нямаш нужда от пеницилин де

                    Коментар


                    • От: Как се прави синьо сирене?

                      Става ли с кухненско фолио, това къде е като стреч, и през него да дупча и да го сложа в хладилника , примерно най-отдолу над зеленчуците ще трябва ли да го обръщам нещо.

                      Коментар


                      • От: Как се прави синьо сирене?

                        kok4o1, стига си заблуждавал хората. Къде видя в клипа, пуснат (и, забележи - не от мен ) някой да дупчи каквото и да било? Ще прихване "благородна плесен" от... градския въздух в български град? Ще-ще. Твърди частици от демонтирани DPF-филтри и катализатори, както и сажди от кюмбета, може и да прихване.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Как се прави синьо сирене?

                          Така решил съм съм да направя две различни технологии, взети от тук и ще видим кое ще е по-доброто, ако въобще стане нещо.

                          Коментар


                          • От: Как се прави синьо сирене?

                            Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                            Става ли с кухненско фолио, това къде е като стреч, и през него да дупча и да го сложа в хладилника , примерно най-отдолу над зеленчуците ще трябва ли да го обръщам нещо.
                            Става,азснегосъмгоправил.
                            Дупчиш през фолиото, след като си огънал всичко. Където и да е в хладилника няма да е проблем. Хубаво е да го завърташ, за да не лежи на една и съща страна.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X