Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави синьо сирене?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави синьо сирене?

    Едно питане към модераторите:

    Няма ли кой да спре тая дивотия?

    Коментар


    • От: Как се прави синьо сирене?

      Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
      Вкусът идва не просто от мухъла, а от химическите процеси които се развиват допълнително с помощта на мухъла. Като объркаш химията и се получава друг вкус. Пробвал съм забравено в дъното на хладилника и мухлясало (с бяла мухъл ) парче фета, има интересни качества, по-скоро на горгонзола го докарва Въбоще не е необходимо да го комбинираш със синьо сирене за да се получи съедобен материал, но е важно да е качествена, кремчеста фета, не онази като тебешир, да е влажно в кутията и да не му обръщаш внимание около 3 седмици...


      Първоначалния материал – сиренето - е съществено да бъде с висока масленост и да не е много ферментирало. От там нататък започва един разпад на мазнини и белтъчини, и резултатът зависи от това каква химия ще се развие от наличните материали и условия по време на отлежаването. А химията е една много точна наука...



      Много ти е топъл хладилника, стандартните са 4-5С.


      "Стилтън" първо отлежава "запечатан", после се дупчи за да влезе въздух и да тръгне да расте мухъла По-вкусен е от Рокфор
      Излиза, че не е баш. А и Стилтъна да беше нещо торфово бива, но сирене... . Въпрос на вкус де, някои и като войници не харесвахме англичанки
      http://recepty.bg/cat3_view.php?id=5...ffs=0&frm=view
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Как се прави синьо сирене?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        А, и още един въпрос бях задал по-горе (и също така традиционно бях охулен, освиркан и обруган ):
        Някой от вас все пак стъпвал ли е в мандра? Не френска, нека да е българска?
        Участвал съм в изграждането на минимум три.Та питай.

        Коментар


        • От: Как се прави синьо сирене?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Едно питане към модераторите:

          Няма ли кой да спре тая дивотия?
          Е, явно много хора могат, но не го правят.

          Въпроса е - защо не го правят?

          Я експертите по бан да си признаят от какво са зависими?
          Че и злорада честитка за баннване се получава....

          Лошо, много лошо за добре създадената организация, в продължение на над десет години...

          Дори - язък!!!

          Коментар


          • От: Как се прави синьо сирене?

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Излиза, че не е баш. А и Стилтъна да беше нещо торфово бива, но сирене... . Въпрос на вкус де, някои и като войници не харесвахме англичанки
            http://recepty.bg/cat3_view.php?id=5...ffs=0&frm=view
            И на тия им се зараждат неща в сиренето, в случая спори
            Льовенхук, Льовенхук ...
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Как се прави синьо сирене?

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Няма ли кой да спре тая дивотия?


              И защо? В името на политкоректността и заради известното количество заяждане на дребно да не разберем дали наистина може да се направи синьо сирене в домашни условия. Това съвсем ще заприлича на общество на благородни девици.

              Коментар


              • От: Как се прави синьо сирене?

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Едно питане към модераторите:

                Няма ли кой да спре тая дивотия?
                Пенчо, ти не си ли подсирваш сирене, квАсиш кисело млЕко, печеш леб, вАриш рИкия, праЙш вино? К'ъв мъж си тогаз?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Как се прави синьо сирене?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Едно питане към модераторите:

                  Няма ли кой да спре тая дивотия?

                  Бай Пенчо,кат ти е кисело млекото муай йогурт...

                  Коментар


                  • От: Как се прави синьо сирене?

                    Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                    Участвал съм в изграждането на минимум три.Та питай.
                    Не в изграждането. В работеща мандра някой дали е влизал, попитах.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Как се прави синьо сирене?

                      То и в тоя раздел ако има банани и затворени теми-тя си е.а майката.
                      Иначе ако нямах хемороиди колко пуканки щях да изям с тая тема...
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: Как се прави синьо сирене?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Не в изграждането. В работеща мандра някой дали е влизал, попитах.
                        Аз съм. 15 дена стаж. ХВП.
                        В съблекалнята за персонала на малка мандра, съм индикирал най-неприятната миризма въобще.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Как се прави синьо сирене?

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          Аз съм. 15 дена стаж. ХВП.
                          В съблекалнята за персонала на малка мандра, съм индикирал най-неприятната миризма въобще.

                          То ясно де, ама аз имах предвид разните ми ти вентилациЙ, озонатори на въздуха, филтри и климатизациЙ, каквито се внушава, че били незаобиколими, за да стане сиренето?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Как се прави синьо сирене?

                            Хер Готлиб, ти да не дойдеш некоя скрита лимонка с акций в сиренарството като минимум в бг и по всяка вероятност във Франция?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Как се прави синьо сирене?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Не в изграждането. В работеща мандра някой дали е влизал, попитах.
                              Пловдивската филипопулис устройва ли ви....

                              Коментар


                              • От: Как се прави синьо сирене?

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Ми загрижен съм да не се отровиш щото кой шъ ме весели? Анаеробните неща са токсични обикновено
                                Зелевата чорба за сега само е връщалаала живот, но тя си е необикновена
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X