Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фланци за КIA Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Фланци за КIA Sportage

    Първоначално публикуван от vauxhall Преглед на мнение
    Колеги мерси за съветите относно избор на други джанти , но аз имам 2 комплекта джанти с гуми и не ми се иска да си купувам 3ти. Затова мисля по въпроса с фланци защото ще се ползват и за 2та комплекта джанти.
    С това трябваше да започнеш колега.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #17
      От: Фланци за КIA Sportage

      Първоначално публикуван от dilyan_n Преглед на мнение
      Да, с оригиналните лети джанти съм си. Ами незнам какво да кажа, аз просто споделих моя опит. Буквално си гоних гумата по магистралата, добре че трафика не беше натоварен и успях да овладея преди да съм се завъртял. Карах с около 100км/ч.
      Някой не си е свършил работата,я конусите не са точни,я нещо друго?
      Ти какво установи,след случката?
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #18
        От: Фланци за КIA Sportage

        Нови фланци има по магазините с все гайки към тях. Цената не е много солена, но излиза колкото едни читави джанти втора ръка. Даже имаше колеги, които продаваха подходящи джанти с по-изнесен офсет. Определено и аз бих предпочел джантите като опция, пък било то и да имам 2 комплекта. Пък може и с някой за бартер да се разбереш, не се знае.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #19
          От: Фланци за КIA Sportage

          На моя джип съм с 5 оригинални 7"-ви лети джанти.
          Купих си 8.5" с ЕТ -20 (или -25, че вече не помня) за гуми 31Х10.5 които бяха кални.
          Да, ама като сменяш джантите всичко (и реглажа) застава по различен начин, а да въртя само гуми (особено на джип), при положение, че имам още джанти е глупаво.
          И пак при положение, че имам клокото си искам от оригиналните джанти, реших, че е по-добре да махна изнесените (и по-хубави) екзотични джанти, чиито ремонт, ако се наложи, би струвал повече от друга оригинална.

          Джипа е вдигнат и без фланци не става, та естествено си взех като махнах тези с отрицателно ЕТ.

          Разбира се минах през китайските, но от отливка, като и от двата пробвани комплекта които изпаднаха "на далавера" нищо не ставаше щото биеха, а и от стягане някои бяха спукани, та бях решил да си взимам от Явор, които са струговани, или направо да съм без фланци, когато ми изпаднаха оригинални немски H&R с централен отвор точно за главини на Хайлукс от последните, на цена по-скъпа от джанти, но прецених, че ми е по-евтино, а и по магистрала понякога си поддържам 130-140 и не ми се ще да си одраскам тавана.

          Със стругарската работа да ги разстържат до Ф108 в центъра + разходките по стругари удариха към 300лв. щото се оказа, че са бая корави и имат стоманена сърцевина в тях, та си паднА копане, но въобще не съжалявам, щото инвестицията е еднократна и ми спестява всякакви проблеми.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Фланци за КIA Sportage

            С джанти от Фероза си карах безгрижно до последно преди да умре за пореден път "мръсотията"...
            П.П.Фланци....-к"ви да е,въобще не ти препоръчвам!!!
            Прикачени файлове

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X