Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпознаване на масло Бардал?

    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
    Преди година си купих Транзит Къстам 2016 г 2000 см3 , 130 к.с . Евро 6 с адБлу . Трябваше да му сменям маслото догодина или след пробег 60000 км . Днес 14,09,2017 и след 14 436 км му направих първата смяна . В сервизи изразиха учудване защо бързам и защо отивам толкова скоро за смяната . Обясних им че карам на късо и че искам да се грижа сериозно за колата и се съгласиха да ми вземат парите за 9,1 л 0W30 масло ,за филтър и за нова пробка . Казаха че количеството в този двг е толкова голямо за да може да се гарантира по-дългият сервизен интервал . Смятам че интервала за смяната на маслото не зависи само от неговото качество ,но и от начина на екслоатация на МПС и от отношението на водача към техниката . И най-качественото масло и най-прехваленият автомобил може да се окаже куц кон ако попадне на нЕкой луд за връзване душманин . За сега не мога нищо да кажа но преди години когато баща ми работеше в локомотивното депо в Г.Оряховица ми е разказвал че е имало лаборатория за изследване на маслата на дизеловите локомотиви от 7 и 55 серия и смяната им се е извършвала след като преценят че не отговаря на изискванията а не на моточасове или на км пробег . Това което пише по книжките за екплоатация на автомобилите или по тубите е препоръчително и не е задължително . Според мен е редно да спазват някакви граници обаче не може да се твърди че всички масла , всички автомобили и всички водачи са еднакви .
    До като бях в армията докараха първите Хамъри-чисто нови. Всичко за тях се караше от САЩ. Бяха тежки с тежка броня и леки-лекобронирани. Маслото го сменяха на малък пробег-не помня какъв. Когато дойде време да излизат от гаранция, взеха проби от всички налични масла в БГ и ги пратиха в САЩ в лаборатория. Маслото което най се доближаваше беше на .......Приста(не знам кое точно). После с какво ги подкараха наистина не знам.....уволних се.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • От: Разпознаване на масло Бардал?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Нямаше да ти откажа ! Тенкю, все пак !


      Темата вече леко се отплесна, та като сме почнали, а дайте разумни предложения за 0W30 и 0W40 Лонг лаиф които могат да се намерят у нас ?

      P.S. Жорка, за твоя Tedex 5W30 ще мина да си поговорим.
      Утре ще ти пиша, че да направя справка в склада.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • От: Разпознаване на масло Бардал?

        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
        Преди година си купих Транзит Къстам 2016 г 2000 см3 , 130 к.с . Евро 6 с адБлу . Трябваше да му сменям маслото догодина или след пробег 60000 км . Днес 14,09,2017 и след 14 436 км му направих първата смяна . В сервизи изразиха учудване защо бързам и защо отивам толкова скоро за смяната . Обясних им че карам на късо и че искам да се грижа сериозно за колата и се съгласиха да ми вземат парите за 9,1 л 0W30 масло ,за филтър и за нова пробка . Казаха че количеството в този двг е толкова голямо за да може да се гарантира по-дългият сервизен интервал . Смятам че интервала за смяната на маслото не зависи само от неговото качество ,но и от начина на екслоатация на МПС и от отношението на водача към техниката . И най-качественото масло и най-прехваленият автомобил може да се окаже куц кон ако попадне на нЕкой луд за връзване душманин . За сега не мога нищо да кажа но преди години когато баща ми работеше в локомотивното депо в Г.Оряховица ми е разказвал че е имало лаборатория за изследване на маслата на дизеловите локомотиви от 7 и 55 серия и смяната им се е извършвала след като преценят че не отговаря на изискванията а не на моточасове или на км пробег . Това което пише по книжките за екплоатация на автомобилите или по тубите е препоръчително и не е задължително . Според мен е редно да спазват някакви граници обаче не може да се твърди че всички масла , всички автомобили и всички водачи са еднакви .
        Това което си написъл е точно така.
        Но съгласи се ,че не на всчка кола през 2000км да и се прави лабораторен тест.
        Опитвам се да обясня,че на новите автомобили най-малкия проблем е маслото и най-малко страдат от механични проблеми свързани с това.
        Пример за това е една октавия 3 дизел на която ние правихме ТРЕТО обслужване на масло и филтри на 156000км.Първото е било на 38000 второто на 103000 и третото на 156000. На въпроса защо не обслужвана на 30000км.Отговора на собственика беше,че в Еу...Т..к. са му казали обслужване на всеки 60000км. В момента автомобила е на 258000км и няма нито един механичен проблем свързан с не смяната на маслото.
        За разлика от един приятел който купи чисто нов кемпер на базата на транзит и се грижеше за него като за малко дете и на 53000км една дюза препика буталото и му унищожи мотора до такава степен,че излезе по-евтино да си купи чисо нов за 12000лв.
        Та вие хубаво се Прегрижвате за тия железа но ако така ще се грижите оглеждайте се и за телоподаващо и за някой лист ламарина щото тия 500000,1000000км 20-30 години да може да ги карате и децата ви а ако може и внуците. Да ви надживеят дето се вика.
        Що се занимавате с глупости еб..ш и фъргаш мулекули, синтез,бабинати трънкина масло като масло комерсиален продукт 0-40 0-30 две туби ще купя айде опашка направете у кауфланда за масло да не вземе да свърши случайно.
        Те тия дето го произвеждат са отделили по-малко време да го синтезират от колкото ние тук отделихме да го изследваме.
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • От: Разпознаване на масло Бардал?

          Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
          За разлика от един приятел който купи чисто нов кемпер на базата на транзит и се грижеше за него като за малко дете и на 53000км една дюза препика буталото и му унищожи мотора до такава степен,че излезе по-евтино да си купи чисо нов за 12000лв.
          Тоя мотор на Форд мисля че беше 2.7 около една година го слагаха на бусовете на ПСА . Имаше случаи дюза да "препикае" някое бутало и на няма 10 000 километра . Бяха полудяли да сменят гаранционно двигатели на тази серия бусове . В момента здраво бутало от този мотор е голяма ценност
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Разпознаване на масло Бардал?

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            0W40 имам на около 20лв., но тая цена бие всичко, а на мен все пак ми трябват кЪде 10л.
            ...
            Дълги години карах с несте. Сега пак отдавна на всичко сме с кроон, повечето наливни. Пробвай се при вносителя му Руди в Лозен. Виж им и сайта.
            пп това на базата за яснота на произход и верига до потребител и др разказано от ГКрумов в тази тема
            Последно редактирано от veskov; 15-09-17, 06:59.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Разпознаване на масло Бардал?

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Дълги години карах с несте. Сега пак отдавна на всичко сме с кроон, повечето наливни. Пробвай се при вносителя му Руди в Лозен. Виж им и сайта.
              пп това на базата за яснота на произход и верига до потребител и др разказано от ГКрумов в тази тема
              Наясно съм с всичко на пазара, но може пък да съм пропуснал нещо, за това и питам.

              Въпроса ми по-скоро е за марка и модел.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                ...

                Въпроса ми по-скоро е за марка и модел.
                Ще стане реклама, но казах кроон, примерно такаhttp://www.storeprijs.nl/p/b-kroon-b...d1c41e083f09b0
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Разпознаване на масло Бардал?

                  Тъй като и аз съм чувал много приказки за ментета в оригинални опаковки напоследък се доверявам на маслата на Петронас, защото вносителя ми е приятел и знам, че ги внася директно от Малайзия. Ся ако там му правят ментета, но за 150 тона (такива му са партидите един-два пъти годишно) няма кой да пренастройва машинарии да пълнят ментета (ми се струва)...
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • От: Разпознаване на масло Бардал?

                    Маслата за Кауфланд преди ги правиха Алпина. Минимална поръчка 300 това и ти наливат с твоя търговска марка и ти дават сертификати. Сега не знам къде ги правят.
                    0-40 и добре за хора ходещи в по планините ,където температурите падат под -30.

                    Коментар


                    • От: Разпознаване на масло Бардал?

                      Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                      ...
                      0-40 и добре за хора ходещи в по планините ,където температурите падат под -30.
                      Или ако си с 10л. масло и караш на късо градско.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Разпознаване на масло Бардал?

                        с 0-40 си карах витарата , съществена разлика не видях.

                        Коментар


                        • От: Разпознаване на масло Бардал?

                          Е то маслото, освен според мотора, се подбира и според начина на употреба.

                          ... но както се вижда и от темата, има колеги които не се вталясват, и все още си карат техниките без оплаквания.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Разпознаване на масло Бардал?

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Между другото сега се загледах, че и кастрола, с който карам сега е HC. Снимал съм го - пост #238.
                            Цакат ви вас, щото не сте в такава правова държава, кат наща
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170915_101852_Easy-Resize.com.jpg
Прегледи:1
Размер:238.1 КБ
ID:5766897

                            Коментар


                            • От: Разпознаване на масло Бардал?

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1024.jpg
Прегледи:1
Размер:898.1 КБ
ID:5766898Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1025.jpg
Прегледи:1
Размер:885.7 КБ
ID:5766899Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1026.jpg
Прегледи:1
Размер:912.4 КБ
ID:5766900Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1027.jpg
Прегледи:1
Размер:930.4 КБ
ID:5766901

                              така изглежда сервизната книжка на буса ,там си пише какво масло да се използва, това за колегата Живко.

                              Коментар


                              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                                Аз карам с Amsoil,внася го мой приятел и е IV група.Да,цената е малко по-висока,но държи на бой.Иначе ми се е случвало масла на 5000-6000км. да ми "светнат лампата" след час магистрала.Ако карате нормално,почти вся нормално(не менте) масло,ще ви върши работа,но интервали по 10000-15000км. са абсурд,особено на не дълги или кратки разстояния.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X