Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпознаване на масло Бардал?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Как па някои двигатели нямат никакъв проблем да го изгасиш веднага след юркане по магистралата?
    Знаеш,че в тези двигатели са забравили да поставят турбо-компесора....................

    Коментар


    • От: Разпознаване на масло Бардал?

      Баси, така да ме преметнат. Вече да нямаш вяра ни на немски, ни на френски, нито на японски производители.

      Коментар


      • От: Разпознаване на масло Бардал?

        Юркането е проблем само за турбото. Турбото е горещо, спрял е притока на студено масло, маслото се прегрява и образува коксови съединения, палиме колата и БАМ почва да хапва масълце

        Коментар


        • От: Разпознаване на масло Бардал?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Баси, така да ме преметнат. Вече да нямаш вяра ни на немски, ни на френски, нито на японски производители.
          Да ти кажа, и на японски, пък и на френски турбодизелчета не е като да не се препоръчва след продължително каране с по-високи обороти да не се гаси веднага, а да се остави да покюфка малко на място за да поохлади турбото.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 12-09-17, 07:22.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Разпознаване на масло Бардал?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Да ти кажа, и на японски, пък и на френски турбодизелчета не е като да не се препоръчва след продължително каране с по-високи обороти да не се гаси веднага, а да се остави да покюфма малко на място за да поохлади турбото.
            Абсолютно вярно е, но си признайте колко пъти сте го правили? Аз все забравям.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • От: Разпознаване на масло Бардал?

              Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
              Абсолютно вярно е, но си признайте колко пъти сте го правили? Аз все забравям.
              Правил съм го най-вече след каране по магистрала или след някой офроуд зор. Но си прав, че често се забравя, а и не винаги е възможно.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                Абсолютно вярно е, но си признайте колко пъти сте го правили? Аз все забравям.
                Процедурата при гасене на газотурбинни двигатели (самолетни, вертолетни, стационарни) си е точно такава - поне минута на идъл , за да се охлади турбината. Механично съм пренесъл този навик и върху турбинираните ДВГ.Правя го всеки път, когато не ми се налага да гася спешно и да изскачам от колата по други причини.Както и една цигара време за подгрев на двигателя и нормализиране на подаването, на масло дори и в топло време.
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар


                • От: Разпознаване на масло Бардал?

                  Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                  Абсолютно вярно е, но си признайте колко пъти сте го правили? Аз все забравям.
                  За тези които забравят има устройсто наречено турбо таймер.
                  http://www.greddy.com/products//turb...rtnum=15910003
                  Има и просто свързване има и сложно като може да чете и смята натоварване на мотора по ламбда сонда скорост и егт.
                  И изчакването след даване на газ не е пропоръчително само за турбо мотори а за всички.
                  Като за турбо мотори е задължително ако искаш да живее.
                  Свързано е с топлообмена на двигателя в това,че в двигателя температурата не е еднаква на различни точки и в това ,че тя се покачва в главата след гасене веднага когато е давано много газ.
                  Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                  Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                  Sofrace Offroad Team

                  Коментар


                  • От: Разпознаване на масло Бардал?

                    Който често забравя да изчака колата да се охлади може да си сложи турбо таймер. Даваш газ ,слизаш на бензиностанцията заключваш колата и тя продължава да си работи. Докато ти направят кафенцето или се изпИкаш ще е охладила и изгаснала. Слагането не е много по-сложно от поставянето на старт бутон за палене или от инсталиране на парктроник.
                    ПП не съм видял мнението на колегата за турбо таймера.
                    Последно редактирано от Juiced; 12-09-17, 10:53. Причина: ПП
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: Разпознаване на масло Бардал?

                      Някои коли си имат ел. водна помпичка специално за целта ама по-скоро не всички имат и водно охлаждане на турбината.

                      Все едно, темата си е за маслата.

                      Коментар


                      • От: Разпознаване на масло Бардал?

                        Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                        Процедурата при гасене на газотурбинни двигатели (самолетни, вертолетни, стационарни) си е точно такава - поне минута на идъл , за да се охлади турбината. Механично съм пренесъл този навик и върху турбинираните ДВГ..
                        И да дадем време за спадне оборотите на турбината,че след спирането на коляновия вал няма кой да подава масло към "втулките" (освен ако има "байпасно" зацепена електрическа помпа) и сухото триене оформя хлабини и маслен апетит.

                        Коментар


                        • От: Разпознаване на масло Бардал?

                          Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                          За тези които забравят има устройсто наречено турбо таймер.
                          http://www.greddy.com/products//turb...rtnum=15910003
                          Има и просто свързване има и сложно като може да чете и смята натоварване на мотора по ламбда сонда скорост и егт.
                          И изчакването след даване на газ не е пропоръчително само за турбо мотори а за всички.
                          Като за турбо мотори е задължително ако искаш да живее.
                          Свързано е с топлообмена на двигателя в това,че в двигателя температурата не е еднаква на различни точки и в това ,че тя се покачва в главата след гасене веднага когато е давано много газ.
                          Забравям, какво толкова.......палиш, гасиш, тръгваш, спираш, голяма работа. То голямо дивируване, тя работа ли ще ми върши или ще я бавя като дете. До сега 300 к.километра никои не я е пазил, че аз ли.
                          П.П. сега ще ме налазят, че съм безотговорен. Аз за това вече се отказах от дизела, карам си атмосферния бензин и това е.
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • От: Разпознаване на масло Бардал?

                            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                            Забравям, какво толкова.......палиш, гасиш, тръгваш, спираш, голяма работа. То голямо дивируване, тя работа ли ще ми върши или ще я бавя като дете. До сега 300 к.километра никои не я е пазил, че аз ли.
                            П.П. сега ще ме налазят, че съм безотговорен. Аз за това вече се отказах от дизела, карам си атмосферния бензин и това е.
                            Прав си. И без всякакви мании и филии (не филии хляб ) колите пак си изкарват предвиденият пробег.
                            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                            Коментар


                            • От: Разпознаване на масло Бардал?

                              Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                              Прав си. И без всякакви мании и филии (не филии хляб ) колите пак си изкарват предвиденият пробег.
                              Е така де. И аз се чудя за какво е това умуване по въпроса за маслото гледам темата вече е на 15- та станица.На 10 годишна барака на 300000км и да и робуваш и рейсингово масло да и сипеш все тая.
                              Тя ако и е дошло да се разпадне ще се разпадне и с бардал и с мотул итн.
                              То каквото хубаво има в нея вече някой го е взел.
                              По темата ако се купува масло от утвърдени на пазара търговци дилъри дистрибутори и всякакви подобни шанса да попаднеш на менте е почти нулев.
                              Голям шанс има при онлайн новопръкнал се търговец който всячески се опитва да убие конкуренцята с ниски цени.
                              Като това също не е гаранция защото винаги има вероятност някой да е направил кампания на някаво масло да чисти складови наличности или да изпълнява таргет към производител.
                              Между другото забелязах,че на домашния ми генератор след като поличи сигнал за спиране работи по около 5мин.повече и на дисплея пише cool down.
                              Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                              Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                              Sofrace Offroad Team

                              Коментар


                              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                                Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                                Е така де. И аз се чудя за какво е това умуване по въпроса за маслото гледам темата вече е на 15- та станица.На 10 годишна барака на 300000км и да и робуваш и рейсингово масло да и сипеш все тая.
                                Тя ако и е дошло да се разпадне ще се разпадне и с бардал и с мотул итн.
                                То каквото хубаво има в нея вече някой го е взел.
                                По темата ако се купува масло от утвърдени на пазара търговци дилъри дистрибутори и всякакви подобни шанса да попаднеш на менте е почти нулев.
                                Голям шанс има при онлайн новопръкнал се търговец който всячески се опитва да убие конкуренцята с ниски цени.
                                Като това също не е гаранция защото винаги има вероятност някой да е направил кампания на някаво масло да чисти складови наличности или да изпълнява таргет към производител.
                                Между другото забелязах,че на домашния ми генератор след като поличи сигнал за спиране работи по около 5мин.повече и на дисплея пише cool down.
                                При онлаин закупено масло няма на кого да се сърдиш или да се оплачеш.....малко е нож с две остриета. Там мошеничеството остава безнаказано(не казвам че онлаин търговците са такива просто по лесно може да стане). Наистина поддържат много, много ниски цени......как ли?
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X