Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпознаване на масло Бардал?

    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
    Сертификати да искаш, никакъв проблем да ти дадат. Е, не всеки търговец, че на някои им обяснявам по 5 пъти какво точно искам, но това са подробности. В тоя ред на мисли, Приста са една от малкото фирми, изпращаща задължително сертификат със стоката, без да ги подсещаш. Даже и на туба М10Д.
    Отдавна съм скептик към сертификатите. Когато преди години се "задълбочих" на тема масла и правих проби разбрах ,че истината е някъде...... и "на прехвалена круша с дълъг прът да не ходя".
    Лека скоба ще отворя ,че даже лекарствените продукти имат проблем със сертификатите- пуска се пробна партида-сертификат и после производство на друго място с други хора и линии а придружаващите книжлета.................
    Без да рекламирам, но си спомням колко бях озадачен от смазочните качества на прехвалени масла и само мобил 1 супра се отличаваше с 20нм. повече преди задиране на ролката.Скоро не съм си играл да правя проби,но може да отделя по една лъжичка от различно" етикираните "масла .

    Коментар


    • От: Разпознаване на масло Бардал?

      Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
      Важна е веригата на доставки -да може да се проследи пътя на стоката от рафинерията да крайния клиент. Всяка туба си има партиден номер и всичко по пътечката се знае. Поне сериозните търговци и фирми са така.
      Принципно да, но дори различните разфасовки идват от различни места. Виж, когато производителят е един с една фабрика, вносителят тук пак така, дистр. и търг., става друго. Има и такива у нас, даже полски:
      пп пример за различно качество от една и съща фирма michelin, skf, champion
      Последно редактирано от veskov; 06-09-17, 13:00.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Разпознаване на масло Бардал?

        Аз пък продавам и карам с масло SHARK и същия антифриз. Не много познати в Бг, но пък познати например в Русия. Истинско италианско от италианска рафинерия. За сега няма забележки.
        П.П. Ако някой има впечатления да сподели.
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • От: Разпознаване на масло Бардал?

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          И аз с учудване преди няколко години разбрах, че над 50% от БГ пазара на автомасла държи Приста. Това от доставчик на друга марка. При тъпото ми изражение - всички големи транспортни фирми карат с такова, включително нови камиони. От друг доставчик, станал за малко официален представител на Кастрол, знам че имаха много ядове с него, точно в транспорта. Накрая спряха да се занимават с Кастрол и си продължиха с тяхните си марки. При курс до Германия, камион с масло х има разход 2-3 л., същия с Кастрол към 10 л. Говорим за истинско, не менте масло. Никой от двамата няма интерес да ме лъже или зарибява, аз ползвам индустриални продукти, това в разговори като се виждаме.
          Преди 5-6 години пак голяма транспортна фирма караха с масла Тексако които идваха директно от Приста Оил . Дали бяха дистрибутор или те ги произвеждаха не знам но проблеми нямаше . Приста имат нещо много сбъркано в дистрибуторската мрежа . При различните им дистрибутори цената варира с пъти поне за маслото МХП 40 и другите хидравлични и специализирани масла . По тази причина просто спрях да пазарувам от тях .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Разпознаване на масло Бардал?

            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
            Аз пък продавам и карам с масло SHARK и същия антифриз. Не много познати в Бг, но пък познати например в Русия. Истинско италианско от италианска рафинерия. За сега няма забележки.
            П.П. Ако някой има впечатления да сподели.
            Коя е рафинерията?
            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

            Коментар


            • От: Разпознаване на масло Бардал?

              Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
              Коя е рафинерията?
              Не мисля да правя реклами тук, не му е мястото. Има информация в нета достатъчно.
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                Не мисля да правя реклами тук, не му е мястото. Има информация в нета достатъчно.
                Вече е направена с написаното от Вас относно бранда Шарк
                http://www.shark-lubricants.it/en/about
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар


                • От: Разпознаване на масло Бардал?

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Преди 5-6 години пак голяма транспортна фирма караха с масла Тексако които идваха директно от Приста Оил . Дали бяха дистрибутор или те ги произвеждаха не знам но проблеми нямаше . Приста имат нещо много сбъркано в дистрибуторската мрежа . При различните им дистрибутори цената варира с пъти поне за маслото МХП 40 и другите хидравлични и специализирани масла . По тази причина просто спрях да пазарувам от тях .
                  Някои продукти на Тексако ги произвеждат там, и са им и дистрибутори на цялата гама. Пазаруваш си директно от завода, и ти го карат на място.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • От: Разпознаване на масло Бардал?

                    Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                    Вече е направена с написаното от Вас относно бранда Шарк
                    http://www.shark-lubricants.it/en/about
                    Това май не съм го публикувал аз?
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • От: Разпознаване на масло Бардал?

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Принципно да, но дори различните разфасовки идват от различни места. Виж, когато производителят е един с една фабрика, вносителят тук пак така, дистр. и търг., става друго. Има и такива у нас, даже полски:
                      пп пример за различно качество от една и съща фирма michelin, skf, champion
                      Това според мене е най важното -постоянство в качеството . Рафинерия - не пълнач на туби , един представител с права на марката за територията на България -верига от дистрибутори. Отделно реални цени -добри за пазара и пълна гаранция за продукта.

                      Коментар


                      • От: Разпознаване на масло Бардал?

                        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                        Това май не съм го публикувал аз?
                        Не, не сте го публикувал Вие. Благодаря за информацията относно този бранд. Ще го пробвам скоро.
                        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                        Коментар


                        • От: Разпознаване на масло Бардал?

                          Малко инфо за маслата и тяхната употреба.
                          Шкодата може да показва температурата на маслото.Днес и на дълъг път,ми беше интересно да следя какво става с температурата. Маслото е Шел 5w30 на 3500км.
                          При 90 градуса на водата,маслото стои на 90 градуса. И тук започва интересното. При всяко рязко настъпване на газта температурата на всеки 6-8 секунди се качва с по 2 градуса. При 210км/ч стигна 117 градуса. Щом върна газта на 120км/ч градуса стои на 93. За да свали от 117 на 93 градуса,обаче му трябват поне 10-15 минути спокойно каране. При плавно подаване на газ, дори и при 160 км/ч си стои под 100.
                          Карате ли агресивно,по-честа смяна на маслото.
                          Последно редактирано от FiveFinger; 09-09-17, 20:50.

                          Коментар


                          • От: Разпознаване на масло Бардал?

                            Интересно наистина. До сега не съм карал автомобил с възможност за следене на температурата на маслото. Значи ще си го сменям нормално с моето каране.
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • От: Разпознаване на масло Бардал?

                              Извода верен, но не заради плюс минус 20 градуса.
                              Освен това периодите за смяна предвиждат настъпване в някакъв процент. Горе долу, за да овехтее маслото(читаво такова), преди срока за смяна предвиждан от производителя, трябват или специфични условия или толкова състезателно каране, че да са ти взели многократно книжката, доста преди да трябва да сменяш масло. Ако е на писта, и без друго се сменява без да се гледат километри.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                                Много е изписано и изговорено по тази тема, но единствения сигурен начин да се разбере точно какво се е случило с дадено масло е да се вземе проба от него и да се изпрати в лаборатория, ако има чак такова значение за някой. Теста излиза към 250лв с транспорта до Германия или Англия, след което можете да си сравните данните от даташийта на ново масло и тези на отработеното. Във форума на този сайт имаше много дискусии по въпроса, а също така и публикувани доста резултати от тестове от различни автомобили, както и от нови масла с цел да се види дали даташийта отоговаря на това което е в тубата.
                                Subaru Legacy 2.5
                                Suzuki GS500 E

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X