Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с спирачки на мерцедес w202

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с спирачки на мерцедес w202

    Колеги дайте по-едно рамо.Имам проблем с спирачките на моя мерцедес,при натискане на педала потъва до долу и чак тогава започва да хваща като припомпя втори трети път вече хваща до следващото натискане пак потъва.Сменил съм сервото,спирачна помпа чисто нова взех ,няма въздух в системата накладките ми са нови минал съм 3000 км с тях,дисковете ми са стари,но не вярвам заради тях да потъва педала.Течност,не съм забелязал да губи вече,не знам от какво може да е.Единия майстор вдигна ръце и се отказа да я прави

  • #2
    От: Проблем с спирачки на мерцедес w202

    Смени майстора!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с спирачки на мерцедес w202

      Смени си вакуум помпата

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с спирачки на мерцедес w202

        Колата ми е друга марка, но при мен се получи от жилото на ръчната, което не се бе върнало.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с спирачки на мерцедес w202

          Почти сигурно има въздух най вече в ABS -а.През диагностичната програма има функция обезвъздушаване на системата иначе е доста сложно и продължително.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с спирачки на мерцедес w202

            Обезвъздушена е и от Абс има тръбички свързани към него изкарахме въздуха,след това проверихме и колелата няма въздух..Гледам колегата е казал вакуум помпата,но ако,не е тя тогава какво правим,не ми се хвърлят пари на вятъра вече..

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с спирачки на мерцедес w202

              Колко дебели са дисковете?

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с спирачки на мерцедес w202

                Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
                Обезвъздушена е и от Абс има тръбички свързани към него изкарахме въздуха,след това проверихме и колелата няма въздух..Гледам колегата е казал вакуум помпата,но ако,не е тя тогава какво правим,не ми се хвърлят пари на вятъра вече..
                От вътре на АБС-а как изкарахте въздуха?Не от тръбичките които отиват до него.Педала потъва или от въздух или от клеясали водачи на спирачните апарати.Помпата само помага да е по лек педала,без нея е като камък.И то ако говорим за дизел щото на бензина няма помпа.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с спирачки на мерцедес w202

                  Това е въздух в системата и е там , където ви каза Емил.И се изкарва по описания начин.Търсете си майстор с "алат".
                  пп То и масло вече не се сменява на съвременните коли без последващо включване на диагностична апаратура.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с спирачки на мерцедес w202

                    Послушай bocho64...
                    Най-вероятно имаш въздух в блока на АБС... Не се ли спази технологията за обезвъздушаване чрез диагностичната апаратура - просто няма как да обезвъздушиш този блок... Вътре из клапаните ще остане мехурче въздух, който ще ти прави този ефект..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с спирачки на мерцедес w202

                      Бензинов ми е мотора.Вече направо ,не знам явно трябва да я закачим на диагностика знам ли.Откачихме буксата на абс-са да видим дали има разлика,разликата беше,че педала взе да потъва повече..

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с спирачки на мерцедес w202

                        ... и записахте още една грешка...

                        Стар Диагнозис, и специалист, който да може да я използва компетентно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с спирачки на мерцедес w202

                          Грешката я изчистихме след това ,не ми свети нищо по таблото

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с спирачки на мерцедес w202

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            ... и записахте още една грешка...

                            Стар Диагнозис, и специалист, който да може да я използва компетентно.
                            И с Launch Xpro става , ме те търкат грешки , не влизат на правилното място.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с спирачки на мерцедес w202

                              Дай да ти сбия информацията макар,че си го знаеш.

                              Мек педал е въздух в системата,всичко сте обезвъздуши ли без АБСа,че там е зор и отнема едно 40 минути включена или поне последно толкова го засичах.

                              Ако съм на твое място питам кой е майстора на тия и го водя там без да се бьзикам повече с колата,достатъчно си набил вече за тоя дето духа.


                              Да питам ли дали не провери течноста и от ниско ниво наби въздух вътре?Или по-лесното - вьздух при смяна,че някой е източил всичко без да долива?
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X