Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

    Не знам дали ги има вече, току някой ми каже, че видял на еди-кой си пазар на 300 или 400 километра от София. Трябва ми помпа за кладенец, който се намира в район без електричество. Ако някой ми каже да ползвам кофа, ще му отговоря, че този вариант ми е известен, но е доста неподходящ в поливния сезон. Ако някой се сеща за тези помпи и къде ги продават, нека каже. Почерпката е от мен.

  • #2
    До: Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

    Що не каза по раноДнес гледах две на вторични имаше и може и да работятТо никой не ги ползва вече и са ги хвърлили.

    Коментар


    • #3
      До: Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

      Провери ли на женския пазар?
      Там има доста неща.
      Барабар Петко с мъжете...

      Коментар


      • #4
        До: Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

        Щом няма ток защо се връщаш назад направо към ръчна? Има бензинови водни помпи!

        Коментар


        • #5
          До: Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

          Ще я ползва възрастен човек (жена). За четири години едвам я научих да натиска зеленото копче на GSM-a. (още не знае, че като завърши разговора, трябва да натисне червена слушалка). Представяш ли си колко време ще ми трябва да я науча да "пали" бензинова помпа? Ами после да я "гаси"...

          Коментар


          • #6
            До: Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

            Колонал не ти трябва това архаично средство за самоинквизиция!

            Ние на вилата имахме такова, баща ми настояваше за този чукундур въпреки, евтинките бензинопилки...после заради него плати няколко бона за ток да прекараме ) не му хареса ръчната помпа )

            Аз съм шангист около 100 КГ за 3 кофи да наточа от 10тина метра и ми трябват после 2 часа да се съвзема от умората

            Бягай надалеч от такова нещо, това работи само с много тънка тръба като цолаж, задължително твърда, не маркучи и меки пластици!

            Поздрави,
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              До: Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

              Аз съм шангист около 100 КГ за 3 кофи да наточа от 10тина метра и ми трябват после 2 часа да се съвзема от умората

              Явно има значение и вида на помпата и количеството на подпочвените води. Нямам друго обяснение, защото баба ми, с една стара чугунена помпа пълнеше 3 кофи за 3 минути! От същата дълбочина - 10м.

              Коментар


              • #8
                До: Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

                В посока Божурище, до Метро 2, откъм източната му ограда има едни големи складове, бивши на "Наркооп" ли, на що ли. Та там съм виждал такива помпи, нови. Понеже не са ме интересували, не съм се заглеждал, така че не мога да кажа нищо за цена и технически характеристики, дори в кой точно склад съм ги виждал - не се сещам.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  До: Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Колонал не ти трябва това архаично средство за самоинквизиция!

                  Ние на вилата имахме такова, баща ми настояваше за този чукундур въпреки, евтинките бензинопилки...после заради него плати няколко бона за ток да прекараме ) не му хареса ръчната помпа )

                  Аз съм шангист около 100 КГ за 3 кофи да наточа от 10тина метра и ми трябват после 2 часа да се съвзема от умората

                  Бягай надалеч от такова нещо, това работи само с много тънка тръба като цолаж, задължително твърда, не маркучи и меки пластици!

                  Поздрави,
                  Имахме такава на село. Върши работа първия месец. После си е приключение. Сипваш като гламав вода отгоре за да захапе. Обратния клапан се скапва за не повече от година. По някое време почва да се движи трудно. Замина за старо желязо...

                  Не си слагай беля на главата. Верно че не са скъпи и няма да се набуташ много, но не си струва дори само нервите.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

                    Цена около 75 лв.,КИТАЙСКА върши работа.Мога да ти кажа от къде да купиш в София, но да не излезе като реклама защото работя в тази фирма. Имам един въпрос - колко метра е височината от нивото на водата до мястото където ще се монтира помпата ?
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

                      Sori za majmunqka, ne sam v kashti. Chukni mi na 0884/770-232 Vasil. Blagodarq predvaritelno.
                      Сори за маймуницата, не съм в къщи. Чукни ми на 0884/770-232 Васил. Благодаря предварително.
                      Последно редактирано от vladi333; 07-12-07, 12:42.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

                        Първоначално публикуван от marinero Преглед на мнение
                        Цена около 75 лв.,КИТАЙСКА върши работа.Мога да ти кажа от къде да купиш в София, но да не излезе като реклама защото работя в тази фирма. Имам един въпрос - колко метра е височината от нивото на водата до мястото където ще се монтира помпата ?
                        Какви са характеристиките на тази помпа,каква е максималната дълбочина от която може да се черпи вода?
                        Последно редактирано от Венци- малкия; 24-05-09, 17:21.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

                          Първоначално публикуван от Станко Кондакчиев Преглед на мнение
                          Какви са характеристиките на тази помпа,каква е максималната дълбочина от която може да се черпи вода?
                          9.8 м. (760мм живачен стълб)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            9.8 м. (760мм живачен стълб)
                            Сондата е дълбока 16 метра а от помпата до водата е 10 метра.Ако намаля диаметъра на тръбата която е цол и четвърт на по малък ще може ли да изпомпва и ако може на колко трябва да се редуцира?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ръчна помпа за кладенец. Откъде?

                              Първоначално публикуван от Станко Кондакчиев Преглед на мнение
                              Сондата е дълбока 16 метра а от помпата до водата е 10 метра.Ако намаля диаметъра на тръбата която е цол и четвърт на по малък ще може ли да изпомпва и ако може на колко трябва да се редуцира?
                              Няма как. Този вид помпи работят с вакуум. Другото е да херметизираш кладенеца и да го държиш под налягане.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X