Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искаме мнение относно проблем с Туарег

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искаме мнение относно проблем с Туарег

    Здравейте приятели.Един приятел има Туарег с 2.5 мотор,дизел-174к.с.От известно време има проблем,който майстор не може да установи откъде идва.Значи проблема е следния.МНОГО РЯДКО,но в завой се случва едно биене,сякаш симптоми от разбито каре.Все едно се усеща и в задницата на автомобила,при това волана не е навит докрай.Ходихме майстор да тества каретата,на наклон с пълен десен и мръсна газ-нищо,на наклон с пълен ляв и мръсна газ пак нищо.По-дупки и прочие пак нищо и каза не е карета.Държа да упомена че тогава това щракане не го направи,а друг път на по-лек терен,смисъл дори и на завой по асвалт го прави това щракане.Майстора посъветва да изчакаме да почне да го прави по-често.Както и да е този проблем ще се реши.Настоящия проблем е че има едно виене ,което аз мисля че е от висящия лагер на кардана.Смисъл чува се при скорост 40-50км в час и нагоре,като даваш газ заглъхва,като отпуснеш газта и почва едно виене(стържене метал в метал сякаш)..шума не идва от двигатела ,а съм 100% сигурен че е от висящия лагер.Та питане му е ,колко време може да се кара така,и какви може да са последиците.Доколкото съм запознат май се сменя само висящия лагер на този модел,струва около 150-170лв.Има ли някакви рискове при ремонта за които да следим.Туарега е с ръчна скоростна кутия.Ако се кара така докато този лагер се разбие,може ли да има по-сериозни последици или да ходим да го сменяме.Благодаря предварително

  • #2
    От: Искаме мнение относно проблем с Туарег

    Вероятно имате проблем с мждинния диф.От там щракане на карета и проблеми с кардана...Не е добре да се кара така,щетите ще се увеличат.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Искаме мнение относно проблем с Туарег

      Какво може да му е на междинния диферинциал ?

      Коментар


      • #4
        От: Искаме мнение относно проблем с Туарег

        По описаният симптом категорично не е висящ лагер.Крайно предаване(хипоидната двойка),шумът се проявява при прецакани лагери на пиньона,при връщане на газта на скорост.Не е добре да се кара.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          Дайте съвет какво точно да направим.Иначе това стържене той си го има от отдавна,смисъл откакто си го е купил 1-2 години,но се е чувало по-рядко.

          Колеги,нека някой който разбира си ми изпрати номера си на лично,да се чуем да обясни подробно за какво става въпрос.
          Последно редактирано от CarTest™; 04-03-17, 08:41.

          Коментар


          • #6
            От: Искаме мнение относно проблем с Туарег

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            По описаният симптом категорично не е висящ лагер.Крайно предаване(хипоидната двойка),шумът се проявява при прецакани лагери на пиньона,при връщане на газта на скорост.Не е добре да се кара.

            И на мен много ми прилича на диференциал.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              Иначе там кои са най-рисковите зони..?

              Понеделник ще го водим,да свалят капаците да видят какво е ,ще поръчаме понеже имам 30% отстъпка и сряда влиза в сервиз!!!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X