Резултати 1 до 7 от 7

Тема: Искаме мнение относно проблем с Туарег

Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Искаме мнение относно проблем с Туарег

Здравейте приятели.Един приятел има Туарег с 2.5 мотор,дизел-174к.с.От известно време има проблем,който майстор не може да установи откъде идва.Значи проблема е следния.МНОГО РЯДКО,но в завой се случва едно биене,сякаш симптоми от разбито каре.Все едно се усеща и в задницата на автомобила,при това волана не е навит докрай.Ходихме майстор да тества каретата,на наклон с пълен десен и мръсна газ-нищо,на наклон с пълен ляв и мръсна газ пак нищо.По-дупки и прочие пак нищо и каза не е карета.Държа да упомена че тогава това щракане не го направи,а друг път на по-лек терен,смисъл дори и на завой по асвалт го прави това щракане.Майстора посъветва да изчакаме да почне да го прави по-често.Както и да е този проблем ще се реши.Настоящия проблем е че има едно виене ,което аз мисля че е от висящия лагер на кардана.Смисъл чува се при скорост 40-50км в час и нагоре,като даваш газ заглъхва,като отпуснеш газта и почва едно виене(стържене метал в метал сякаш)..шума не идва от двигатела ,а съм 100% сигурен че е от висящия лагер.Та питане му е ,колко време може да се кара така,и какви може да са последиците.Доколкото съм запознат май се сменя само висящия лагер на този модел,струва около 150-170лв.Има ли някакви рискове при ремонта за които да следим.Туарега е с ръчна скоростна кутия.Ако се кара така докато този лагер се разбие,може ли да има по-сериозни последици или да ходим да го сменяме.Благодаря предварително

Място
    София
    Публикации
    5,556
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране От: Искаме мнение относно проблем с Туарег

Вероятно имате проблем с мждинния диф.От там щракане на карета и проблеми с кардана...Не е добре да се кара така,щетите ще се увеличат.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

Какво може да му е на междинния диферинциал ?

petroffbg е офлайн
    Пламен Петров
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |
    Място
    СИЛИСТРА
    Публикации
    3,582
    Точки (при гласуване)
    14

По описаният симптом категорично не е висящ лагер.Крайно предаване(хипоидната двойка),шумът се проявява при прецакани лагери на пиньона,при връщане на газта на скорост.Не е добре да се кара.
    Вива:22 март е ден на водата. Понеже бирата е 90% вода, днес е 90% ден на бирата.

Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Дайте съвет какво точно да направим.Иначе това стържене той си го има от отдавна,смисъл откакто си го е купил 1-2 години,но се е чувало по-рядко.

Колеги,нека някой който разбира си ми изпрати номера си на лично,да се чуем да обясни подробно за какво става въпрос.
    Последно редактиран от CarTest™ ; 04-03-17 в 08:41

targa е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Варна
    Публикации
    6,735
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на petroffbg Преглед на публикациите
    По описаният симптом категорично не е висящ лагер.Крайно предаване(хипоидната двойка),шумът се проявява при прецакани лагери на пиньона,при връщане на газта на скорост.Не е добре да се кара.

И на мен много ми прилича на диференциал.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Иначе там кои са най-рисковите зони..?

Понеделник ще го водим,да свалят капаците да видят какво е ,ще поръчаме понеже имам 30% отстъпка и сряда влиза в сервиз!!!

Сходни теми

1. Мнение относно конкретен CR-V
    От SanDRo във форум Honda
    Отговори: 16
    Последно мнение: 21-08-16, 13:03
  2. Мнение относно конкретен CR-V
    От SanDRo във форум Honda
    Отговори: 0
    Последно мнение: 01-08-16, 17:43
  3. Мнение относно nuvicam
    От VoodooServ във форум Въпроси и проблеми по марки и модели GPS
    Отговори: 1