Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пробито бутало

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пробито бутало

    Здравейте.

    На ЮМЗ-то вече за втори път за една година ми се пробива бутало.. Миналата пролет поради моя грешка изтекло маслото, и задра лагер на коляновия вал, направих ремонт на двигателя(нови ризи бутала, бутални болтове, сегменти, шлайф на вала, нови лагери, помпа на стенд, нови разпръсквачи, аз си регулирах дюзите, и уж стана ремонта, но клатеше оборотите. Неравномерна работа на ниски, на високи-уж по-добре, но се подобрява.
    Поработих така, и есента, след доста малко моточасове нещо истрака, и започна да работи на три цилиндъра.
    Пробито бутало, но и сцепено, натрошени сегментите, сцепена риза, та водата при маслото... Нова риза с комплект каквото си следва, и трактора пак работи, и пак същото клатене на оборотите.
    Помпата обратно на стенда-нямало нищо нередно, всичко в норма, дюзите при помпаджията-да не би аз да не съм ги объркал(то какво ли има за объркване при елементарни дюзи, ама все пак...), центровката спи, дюзите наред, сглобяване-пак клати...
    Казах си-явно така ще е, не ме бърка особено, то да не е Ферари...
    Обаче онзи ден-пак заработи на три цилиндъра. След проверки по лесната част-нищо проблемно, и пак сваляне на главата. Още докато махах изпускателния колектор се натъкнах на стружки, и разбрах, че явно проблема е вътре... След сваляне на главата проблема лъсна-през буталото на 2 цилиндър се вижда маслото в картера.

    Ремонта е ясен, въпросът е възможно ли е от лошо регулирана дюза да пробива буталото за 15-20 моточаса?
    За пръв път се сблъсквам с подобен проблем. А не е като да не съм виждал червата на доста двигатели...

    Не знам дали пробитото първия път бутало беше на същата дюза, не си спомням. Ако е на същата-нова дюза, и би трябвало да работи без проблем, но тази информация я нямам, не запомних преди какво беше...

    Давайте идеи, че земеделския сезон вече започна.
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Пробито бутало

    Фалшиви бутала?
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Пробито бутало

      Пробвай ГНП при друг майстор,щом си гледал дюзите.
      Виж дюзите сега,имат ли разлика от преди да ги сложиш.
      Щом тресе,има нещо нередовно.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: Пробито бутало

        По-скоро ГНП-то впръсква повече гориво.Ама ела утре да говорим и с Венци.
        Игнат Донев 0899952444

        Коментар


        • #5
          От: Пробито бутало

          Ако дюзата пикае, прави оксижен и дупка в буталото.

          Коментар


          • #6
            От: Пробито бутало

            Все на тебе ли бе Коки! Калпава дюза или бутало менте.
            ТЛК-120 Николай Колев
            0898521295

            Коментар


            • #7
              От: Пробито бутало

              Най-вероятно е на същият цилиндър проблема,гадно е като разчиташ на една машина и те предаде.Проблемът е запекла дюза,както споменаха колегите.Занеси ГНП-то при друг помпаджия и го накарай да провери за луфтове между вала и центробежният регулатор,също и порциите гориво,с малко гориво се проявява същият проблем.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Пробито бутало

                Дюзите са били с намалено налягане- 150 атм. но са били еднакви. Регулирани са на 180, и ще сглобяеми така. По- нататък ще сваля помпата, но сега трактора трябва.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Пробито бутало

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Дюзите са били с намалено налягане- 150 атм. но са били еднакви. Регулирани са на 180, и ще сглобяеми така. По- нататък ще сваля помпата, но сега трактора трябва.
                  Тресе ли пак,или се оправи?
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пробито бутало

                    Утре ще сглобявам, днес само взех дюзите от помпаджията.
                    Каза, че всички дюзи си работели добре, само на намалено налягане. Направил ги на 180 атмосфери.
                    Но съм сигурен, че и с новите дюзи пак няма да работи равномерно. Ще свалям помпата отново, но нека да свърши пролетната офанзива.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пробито бутало

                      С нови разпръсквачи да, иначе е много. Те майсторите си знаят, но дюзите на друго място, а и помпата.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пробито бутало

                        Малко гориво и проблем,разпръсквачите трябва да са на 175а по принцип.Проблемът ще остане,сигурно има неуплътняващ клапан на високото на въпросният цилиндър и от там по-малка порция гориво.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пробито бутало

                          Клапаните ги смениха като носих помпата последния път.
                          Ама няма "няма", машина проста като чук(е, малко по-сложна де) не може да правикаквото си поиска, и да не можем да я преборим.

                          Въпросът беше да получа насоки къде да търся проблема.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пробито бутало

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Клапаните ги смениха като носих помпата последния път.
                            Ама няма "няма", машина проста като чук(е, малко по-сложна де) не може да правикаквото си поиска, и да не можем да я преборим.

                            Въпросът беше да получа насоки къде да търся проблема.
                            Колега,от споделеното разбирам,че след ремонт и преглед на дюзи и помпа е имало неравномерна работа на празен ход.
                            Мисля ,че стендиста не е проверил "ъгловата характеристика" и помпата може да е с равни порции, но в различно "време". Някой цилиндър е с голямо предварение. ПРОВЕРКАТА лесно можеш да я направиш и на място !!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пробито бутало

                              Да, на звук симптомите са точно такива-имам чувството, че единия цилиндър има по-голямо предварение, звука му е по-"остър".

                              Я кажи как се проверява на място, да го направя?

                              Иначе днес запали, но си работи все по същия начин. Няма и как да е друго яче, защото не сме пипали нищо от което може да се оправи работата.
                              Ще си направя проверката(след като кажеш как), и помпата на друг помпаджия.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X