Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пробито бутало

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Пробито бутало

    При ЮМЗ разликите в теглото по книга са до 30 грама.
    Новата биела беше по-лека, но я утежних малко. Не питайте как...

    Днес трактора запали, и звучи съвсем по друг начин. Пак има някаква нестабилност в ниските обороти, но е съвсем поносимо, а и помпаджията каза, че е регулирал порциите гориво да са еднакви във високите обороти, а не в ниските. Повечето му колеги правели обратното-да има перфектни ниски(за да звучи добре двигателя, оттам и реклама), докато в книгите пишело, че се регулирало по неговия начин.
    Не знам де, може и той да се оправдава нещо.
    Обаче е факт, че двигателя работи доста по-добре, няма го онова "бумкане" което ме притесняваше преди. Може да е и от буталата, но надали.

    Та засега трактора работи и чака кога ще дойде време да излезе на полето за реален тест.
    Скоро, скоро...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #92
      От: Пробито бутало

      След ремонта,как е положението?

      Коментар


      • #93
        От: Пробито бутало

        Не съм карал трактора, че сега няма какво да върша с него. Скоро предстоят пръскания и окопавания, но засега съм в пауза.
        Използвах времето за ремонт на хидравличния цилиндър на навесната система, и преправяне на ГУР-а. ГУР е "Гидро Усилитель Руля", демек хидравликата на кормилото. Кормува се много тежко, има някакво усилване, но е гадно, не реагира на заниване на клапана за налягането докрай, и смяна на помпата. По съвет от руски клипчета-дадох едната част за разстъргване, утре ще се занимавам с монтирането, и се надявам кормилото да се върти вече по-леко.

        Обаче от работата на двигателя от първата проба съм силно обнадежден, че вече няма да прави проблеми, просто този път работата е много по-равномерна, и е коренно различна от преди.
        Като поработя малко и си проличи кое-какво-пак ще пиша.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #94
          От: Пробито бутало

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          ... ГУР е "Гидро Усилитель Руля"...
          ..Спам..

          Коле, то тоя, дето не знае какво е ГУР, ГБО, КОМ, или ШРУС, то той със сигурност не чете в тая тема.
          Извинявай за отклонението от темата, ама...

          Успех!

          Коментар


          • #95
            От: Пробито бутало

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            ..Спам..

            Коле, то тоя, дето не знае какво е ГУР, ГБО, КОМ, или ШРУС, то той със сигурност не чете в тая тема.
            Извинявай за отклонението от темата, ама...

            Успех!
            Що бе Вени , и аз не знаех какво е това ...то УАЗа нема такива екстри
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #96
              От: Пробито бутало

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              ..Спам..

              Коле, то тоя, дето не знае какво е ГУР, ГБО, КОМ, или ШРУС, то той със сигурност не чете в тая тема.
              Извинявай за отклонението от темата, ама...

              Успех!
              Освен КОМ,другите работи не ги знам кви са,ама освен че чета темата,даже и писах в нея.
              Нещо против?
              Нищо не мога,и нищо не знам...

              Коментар


              • #97
                От: Пробито бутало

                Бафмааму - как се оправяте в "источник информацией" - всичките руски форуми, в които пише всичко за всичко?
                Нямам нищо против когото и да било, отдавна ми мина времето да давам акъли. Ама той, Колето, знае - може да го питаш.

                ГУР- гидроусилитель руля
                ГБО - газобалонное оборудование - газова уредба, сиреч.
                КОМ - коробка отбора мощности - това трябва да е ясно
                ШРУС - шарнир равних угловых скоростей..

                Ами то... от такива работи руснаците правеха МПС, и още правят, че и вървят някои екземпляри...

                ЭПХХ - примерно, няма нищо общо с економетър, и е пряко свързано с економайзер - нищо, че много хора не правят разлика между двете..

                Матчаст надо знать!

                Коментар


                • #98
                  От: Пробито бутало

                  Вярно, че за нас-по-дъртите руския нет е "источник" на всякаква полезна информация, но не всички се интересуват, и не всички разбират руснаците като си бръщолевят на ежедневен руски.
                  Аз също доста често не вдявам за какво става въпрос, та се налага да се допитвам до гугъл преводача.
                  Ако успея да напиша думата правилно...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Пробито бутало

                    Е, Коле, то не става въпрос за превод на "хуйня такая, которая хуйовит ту вверх, ту вниз.. " примерно, както е обяснявал чукча на чукма как работи иглата на поплавъка на карбуратора, ами..
                    Ако с нещо мога да помагам - с удоволствие!

                    Коментар


                    • От: Пробито бутало

                      Кольо тоя инструктаж Гугъл преводача не го превежда https://www.youtube.com/watch?v=4Hnb4XrpJ0M
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Пробито бутало

                        Ааа, справям се засега, няма нещо дето да ми е останало непонятно. И ставам все по-добър...

                        Станьо, то няма смислен превод на "бля(дь)".

                        И това май е снимано под режисура, толкова много блядь...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Пробито бутало

                          Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
                          Може и нагнетателен клапан да ти прави проблем
                          [ATTACH=CONFIG]909121[/ATTACH]
                          Колега, може ли някакси да качиш цялото ПДФ-че

                          Изпратено от моят P8_Energy_mini с помощта на Tapatalk
                          Кольо Динев

                          Коментар


                          • От: Пробито бутало

                            http://tranzit.dir.bg/load.php?id=KE...fA6FCsa2890985

                            Коментар


                            • От: Пробито бутало

                              http://dox.bg/files/dw?a=ca1b1a4377

                              Коментар


                              • От: Пробито бутало

                                Как е положението след ремонта?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X