Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пробито бутало

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пробито бутало

    То основната причина я казаха по горе колегите.

    Давам ти технологична карта по ЯМЗ /от дизелите само с тях сме се занимавали /- Двигателя работи неравномерно
    по важните:

    1. Не работи правилно дюза - повечето колеги натам те напътиха, заради еднаквия резултат.
    2. Нарушена регулировка на помпата за високо налягане.
    3. Износени или зависващи помпени елементи.

    Има и други причини но сякъш няма смисъл да ги пиша.

    По качеството на GMP не мога да кажа нищо не познавам тяхното производство. Само знам че генераторите им работят не лошо.То май GMP e бренд който поръчва на отделни заводи в Китай.

    В крайна сметка за сега клоня към дюзи и регулировка.

    Ще продължа да мисля.
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #32
      От: Пробито бутало

      Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
      В крайна сметка за сега клоня към дюзи и регулировка.
      То и аз така, и всички...
      Но майсторите със стендовете се кълнат, че всичко е перфектно...
      Ще видим утре какво ще каже поредният майстор, па ще започна ремон по бабешкия метод-смяна на дюзи и помпа едно по едно, докато не намеря кое е причината.
      Досега отлагах тази операция, защото е варварска и талибанска, а и не искам да се моля на някой с работещ трактор да ми дава частите си за проба.
      Но ако и сега няма резултат-ще се наложи да се моля...

      Благодаря за загрижеността.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: Пробито бутало

        Буталата с голяма вероятност не са читави.
        Виждал съм китайски бутала за Патрол - 150 лв. за 6 бр. На външен оглед читави.
        Виждал съм и японски - 150 лв. за 1 бр.
        Тоест, китайските 6 пъти на по ниска цена. Ако и качеството им е 6 пъти по ниско .....

        Коментар


        • #34
          От: Пробито бутало

          Ризи и бутала само на Кострума,от там трябваше да започнеш.От ментаците едните се късат през масленият сегмент а другите си ги установил вече.На стандартно руско бутало месото от ниската част на горивата камера до основата отдолу е в порядъка на 10-12мм.Проверявано е многократно от мен защото ги използвам като материял за нещо на струга.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #35
            От: Пробито бутало

            По думите на търговеца-досега никой не се оплаквал от качеството на буталата, а е продал части за поне 100 двигателя. Вярвам му, както казах-познаваме се отдавна, и не би ме излъгал, ако има информация,ч е може да има проблем в качеството.

            Дали него на са го излъгали, а поради тази причина и той мен-не знам.
            Но все си мисля, че не е в буталата проблема. Двигателя "бумка" като работи, неравномерната му работа даже се чувства при движение по асфалт-трактора започва да се движи на тласъци, в такт с "думкането".
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: Пробито бутало

              Ако и камерата е менте, нищо чудно и да "бумка".

              Коментар


              • #37
                От: Пробито бутало

                Написа че си пробвал дюзите на собствен стенд за дюзи.

                Ако си ги пробвал , то знаеш резултата дали е мъгла или не. От тук може да отпаднат като проблем. и да се върви назад.
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • #38
                  От: Пробито бутало

                  И да попитам другите бутала как са . Защото казваш,че двигателя не работи добре. Значи ако буталата са виновни - въпроса е защо само едно бутало ще даде фира само. То и другите не трябва да са песен. Или не си ги поглеждал.

                  Кострома не продават ли само за един цилиндров комплект. Не се занимавам с ЮМЗ и не знам. Но ние ЯМЗ ги продаваме само на брой.
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пробито бутало

                    Може и нагнетателен клапан да ти прави проблем
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:134.6 КБ
ID:5748692

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пробито бутало

                      "Тъпото желязо" е при мен на склад,и понеже някой искаше снимки на "пробива",ето:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0684.jpg
Прегледи:1
Размер:111.5 КБ
ID:5748693Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0685.jpg
Прегледи:1
Размер:118.2 КБ
ID:5748694
                      Нищо не мога,и нищо не знам...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пробито бутало

                        Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
                        Може и нагнетателен клапан да ти прави проблем
                        ......
                        То хубаво, ама помпата била ходила на стенд, на различни цилиндри топи и пробива буталото .....

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пробито бутало

                          Toва не прилича на термичен пробив, а по-скоро откъртване на цялото дъно на горивната камера...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пробито бутало

                            ......дубл
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пробито бутало

                              Челото е спукано и прилича да е почнало да се топи. Ама в тая зона е дебело и се е разрушило в дъното, където е най слабо .....
                              Да не е да има инжектори в блока за охлаждане на дъното и да не работят?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пробито бутало

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Toва не прилича на термичен пробив, а по-скоро откъртване на цялото дъно на горивната камера...
                                Да, и да не се окаже прав Петров зи дебелината на челото и ,,леви" бутала.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X