Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пробито бутало

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пробито бутало

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Да, на звук симптомите са точно такива-имам чувството, че единия цилиндър има по-голямо предварение, звука му е по-"остър".

    Я кажи как се проверява на място, да го направя?

    Иначе днес запали, но си работи все по същия начин. Няма и как да е друго яче, защото не сме пипали нищо от което може да се оправи работата.
    Ще си направя проверката(след като кажеш как), и помпата на друг помпаджия.
    Обадете се когато ВИ е удобно-0899920787

    Коментар


    • #17
      От: Пробито бутало

      Развитие на проблема има ли?
      KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

      Коментар


      • #18
        От: Пробито бутало

        Развитие има.
        Онзи ден пак изтрака, и пак водата при маслото.
        Писна ми вече, ще вземада да го залея с нафта, и да му драсна клечката...

        Това на майтап, днес отивам да разглобявам, и се чудя вече къде да нося помпата и дюзите.
        Има тук в едно село един прочут майстор, но отзивите които чувам са на двата полюса. Най-много препоръки имам за сервиз във Варна, ще видим как ще процедирам.

        По повод на неравномерната центровка на отделните елементи на помпата-първи цилиндър е изпреварвал с 4 градуса. Не е нищо особено, пък и на първи цилиндър не е имало проблем.
        Днес трябва да разглобя, и да реша кой ще се занимава с помпата и дюзите.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Пробито бутало

          Какъв е варианта,да си взел менте части при предният ремонт?Стопено,,спукано бутало обикновенно са от бедна/богат смес.Когато не са направени правилно пропорциите,става това. Вариант за чисто нова помпа?

          Коментар


          • #20
            От: Пробито бутало

            Според Пламен(петрофбг) новите помпи били китайски и не си заслувашало да се рискува.
            След като за пореден път прегледат моите помпа и дюзи, и пак не работи добре-ще взема такива от някой добре работещ двигател, за проба.
            Ако и тогава не работи равномерно-ще търся проблема другаде, но би трябвало да е от горивната апаратура.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Пробито бутало

              В Пловдивско гледам по обявите,че има едни младежи където продават доста техника като ЮМЗ,Болгари,МТЗ.Вероятно изкупена от училища,гражданска защита и т.н. Мисля че продаваха и нови помпи, уж от едно време.
              Последно редактирано от FiveFinger; 10-04-17, 08:02.

              Коментар


              • #22
                От: Пробито бутало

                Ако всичко по помпата е наред, вероятно имаш пикаещ инжектор. Тогава буталото се пробива или от хидроудар, или прогаря. При бензиновите мотори, бутало прегаря от бедна смес. При дизелите обратно - ако впръсква повече гориво, температурата на газовете се повишава драстично. Индикация за това е черния пушек в почти всички режими. Преди време си монтирах на Тойотата, уред за измерване на температурата на изгорелите газове и го видях нагледно.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  От: Пробито бутало

                  Няма черен пушек, освен при натоварване, но то си е нормално за тези двигатели.

                  Този път проблема станал в четвърти цилиндър. Дюзата която предния път беше на пробитото бутало сега беше на първи.

                  Вече започвам да си мисля, че буталата са менте, баси...
                  Помпата и дюзите са при трети стендаджия, да видим какво ще каже и той.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пробито бутало

                    Понеже и аз имам същата бангия, и сега, когато най-трябва го хванах, че пуска масло през ауспухчето.Така и така ще го отварям, съм решил да му набия едни буталца за д-240.Само се чудя дали да не му боцна едно охлювче, ама съм още на кантар.Нищо чудно да си уцелил бутала менте, то кво ли има истинско вече...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пробито бутало

                      Адаш, да не би да си обърнал буталата случайно? Не знам на конкретния двигател дали е възможно , но на някои могат да се монтирт на 180 градуса и става нещо подобно.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пробито бутало

                        На въпросният туч,му е все едно как са ориентирани буталата при монтаж,нямат изместване на отвора на буталният болт и горивната камера е в центъра.По принцип при монтаж се поставят със буквите напред(начукан е класа на буталото най-отгоре).
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пробито бутало

                          На ЮМЗ няма посока на буталата. Напълно симетрични са.
                          На моите няма никаква маркировка отгоре.

                          Ако и сегашния помпаджия каже,ч е всичко с помпата и дюзите е наред-ще взема помпа и дюзи от някой познат, и започвам експерименти. Не може едно тъпо желязо да е по-умно от мен...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пробито бутало

                            Добре де. Дай почни от начало . Бутала марка - група ли си взел.Производител.

                            При настройка на малко налягане пикае. Всяка дюза ли е проверена на стенд.Само при един и същ помпаджия ли даваш помпата.Ъгъла колко е и т.н.

                            То буталото чак пък толкова да е менте. И забравих троши ли сегментите всеки път.

                            И дали резултата върху буталото е един и същ. Може ли снимка.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пробито бутало

                              А и какъв е дима. Май писа по горе но нищо де.
                              only 4 x 4,sim AWD

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пробито бутало

                                Марката е GMP. Според познат-китайска. Обаче според търговеца(познаваме се отдавна, и ако има съмнения в качеството-щеше да ми каже, и дори да не ми продаде частите)-досега не е имал оплаквания от клиенти. Затова и отхвърлям вероятността да е от лошо качество на буталата. Не, че е съвсем невъзможно де, той търговеца продава каквото му донесат украинците с бусовете, а те откъде пазаруват???

                                Дюзите отначало си ги регулирах аз, на най-обикновен стенд за дюзи, с ръчка за помпене на нафтата. След първия пробив-усъмних се, че не съм ги направил добре(все пак не регулирам дюзи по три пъти на ден), та ги занесох на майстор. Нямало проблем, всички си работели както трябва.
                                След втория пробив-помпата заедно с дюзите на друг майстор-дюзите били с намалено налягане-150 бара, не е причина за такъв проблем, а и всички дюзи са си работели. Регулиране на 180 бара.

                                Резултата върху буталото е еднакъв-пробито дъното на горивната камера. Дебело е нещо от рода на 3-4 мм. Точно в центъра, и се вижда главата на биелата. При първия и третия пробив парче от буталото попада между буталото и главата, вследствие на това се начупва самото бутало, цепи се и ризата. При втория пробив явно парчетата са изпадали в картера, и нямаше трошене по буталото, ои ризата си беше здрава. Това си е на късмет де...
                                Снимка-като си ида на село и ако се сетя да снимам.
                                Ма не обещавам, че започнах много да забравям напопследък...

                                П.С. Не дими. Освен при натоварване-черен дим, но това си е съвсем в реда на нещата за този двигател. Иначе не дими изобщо, поне след като се сработиха сегментите и ризата.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X