Обява

Свий
Няма добавени обяви.

пътуване до Дубровник или Сплит

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: пътуване до Дубровник или Сплит

    Планирам това лято да пътувам с кола до Дубровник. Някаква актуална информация за пътуване от София? От къде ще има най-малко проблеми? Най-кратко разстояние? Най-бързо пътуване? През Черна Гора? После Косово или...
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #17
      От: пътуване до Дубровник или Сплит

      Целта е да стигна най-бързо/комфортно.Това ли е най-добрия вариант - София-Димитровград-Ниш-Крагуевац-Чачак-Мокра Гора-Вишеград-Фоча-Требине-Дубровник?
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #18
        От: пътуване до Дубровник или Сплит

        Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
        Целта е да стигна най-бързо/комфортно.Това ли е най-добрия вариант - София-Димитровград-Ниш-Крагуевац-Чачак-Мокра Гора-Вишеград-Фоча-Требине-Дубровник?
        Зависи каква е целта на занятието.
        1. Да стигнеш най бързо до Дубровник
        2. Да стигнеш най комфортно
        3. Да се насладиш на пътя и прелестите по него.

        Километрите са около 700-720 от където и да минеш и 11-12 часа без спирането.
        За най бързо стигане (т.1) правилно си се ориентирал през къде.
        За т.2 трябва една нощувка и 2 дена по 6 часа - ако се пътува за кеф аз бих избрал това.
        За т.3 бих избрал да мина през Албания и Черна Гора
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #19
          От: пътуване до Дубровник или Сплит

          По Великден ходих до Дубровник , по следния маршрут София - Загреб - Плитвишки езера - Задар - Дубровник - Котор - Будва - София общо 2300км./на газ/ от Задар до Будва съм карал само покрай Адриатическото крайбрежие /има и магистрала от Загреб почти до Дубровник/, аз се прибрах през Черна гора и Сърбия , може и през Косово може и през Албания , има малка разлика във времето час два . През Черна гора няма магистрали пътя не е хубав , няма дупки ама е неравен , излиза се на Ниш , само селца и паланки а и полицаите са като у нас крият се зад храстите и засичат с радар тип пистолет. Пътя като километри не е много но се кара бавно. Друг път ако ходя ще се върна по магистралата през Загреб, мога да ти препоръчам апартамент с паркинг и с уникална гледка в Дубровник. /паркирането е проблем тясно и много стръмни улички/ паркингите са 5куни на час /около 1,2лв/.

          Коментар


          • #20
            От: пътуване до Дубровник или Сплит

            Мдааааа,
            през Крагуевац ли е по добре или през Кралево? Магистрали, такси? Може ли на магистралата да се плаща с карта?
            Газ предполагам има навсякъде, със българската зареждачка ще стане ли навсякъде или ми трябва друга?
            Да купувам ли местни валути или с карта и евро?
            Най ме е страх от хора без мечти...

            Коментар


            • #21
              От: пътуване до Дубровник или Сплит

              Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
              Мдааааа,
              през Крагуевац ли е по добре или през Кралево? Магистрали, такси? Може ли на магистралата да се плаща с карта?
              Газ предполагам има навсякъде, със българската зареждачка ще стане ли навсякъде или ми трябва друга?
              Да купувам ли местни валути или с карта и евро?
              През Крагуевац е по бързо щото имаш повече магистрала.
              Местна валута си трябва ако ходиш на по малки ресторанти/магазини дето няма ПОС.
              Евро приемат свободно само в Черна Гора - там няма друга валута.
              Всички други страни не щат евра.
              Българска зареждачка става навсякъде в региона.
              Газ има навсякъде, най евтината газ беше в Албания миналото лято.
              За магистралните такси в Сърбия имаше друга тема някъде тука.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X