Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Херметичност на газова рейка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Херметичност на газова рейка

    След смяна на инжектори започнах да следя редовно какво прави газовата за да съм сигурен че всичко е станало както трябва и забелязах следния странен ефект.

    Значи като угася колата след работа на газ, налягането в газовата рейка се запазва такова каквото е било на запалена кола. Спада с 10-15% на 12 часа което изглежда добре. Ако запаля колата и я оставя да работи на бензин обаче налягането в газовата рейка спада до налягането в колектора за минута-две. Т.е. вакума от колектора се пренася в рейката. Или казано по друг начин вкаума в колектора изсмуква газта от рейката.

    Със старите инжектори не съм го следил това и не знам дали е било така или е проблем от новите инжектори, примерно не затварят добре. Та нормално ли е това според вас или не? Други проблеми засега не се забелязват с новите инжектори.

  • #2
    От: Херметичност на газова рейка

    Вибрациите карат инжекторите да пропускат. Не знам дали е нормално ама едва ли пречи.

    Коментар


    • #3
      От: Херметичност на газова рейка

      Компютъра подава импулси за да свали налягането и да влезе подгрята газ. Има го като опция в софтуера и може да се включва/изключва.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • #4
        От: Херметичност на газова рейка

        Да това с подаването на импулси го има но то се случва когато системата не е в режим бензин, т.е. когато ще обръща на газ.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X