Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за V-Strom 650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за V-Strom 650

    Мнение за Сузуки V-Strom 650 2008г. Интересувам се за такъв мотор, и по точно удобен ли е за дълги преходи? Предимства и недостатъци?
    0887 526 564/ 0897 933 755 /

  • #2
    От: Мнение за V-Strom 650

    Да, удобен е (и се ползва) много за туризъм.
    На първо четене: плюсове - много масов и разпространен; здрав и безпроблемен, като цяло; при нас си е актуален и става все по-разпространен, по Европа и Щатите вече си е малко демоде; добри цени за части в Миркат примерно, евтини консумативи; сравнително добре работещ за конфигурацията двигател, с добра мощност за обема си (за разлика от 1000-ката, която работи доста грубо и с вибрации, но пък и тягата и е много по-брутална от на малкия); сравнително икономичен и с добър пробег между зареждания; много удобна, изправена стойка.
    Минусте, според мен не са много и големи - основно се сещам за това, че ако ще се возят двама, двигателя може и да започва да малее (много си зависи от ездача и темперамента му), но пък седалката и мястото са ок за двама; ветрозащитата - вярно, че слюдата е подвижна и може добре да пази торса и главата, особено при нисък ездач, но винаги високата е за препоръчване, за краката няма какво да се направи (аз карам големия, който обаче е абсолютно същия като геометрия и ергономия, но примерно ГС, или Варадеро пазят доста повече от вятъра както тялото, така и коленете, че и глезените); 650-ката май няма фабрично протектори на ръкохватките, като 1000 - доста са полезни при хладно/мъгливо/мокро; въпреки вида си е с неголям клиренс.
    Последно редактирано от Shider; 28-02-17, 01:02.
    SUZUKI V-STROM 1000
    Jeep Cherokee 2.5CRD
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за V-Strom 650

      Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
      ... и по точно удобен ли е за дълги преходи?
      Колега с който карахме до скоро заедно, караше Всторм 650 '08, точно от каквото се интересуваш.
      Единствено седалката беше афтър маркет, мисля Corbin. Две години подред ни зарязваше в края на пътуванията и се прибираше един ден по-рано, нещо като 1000 мили за 15-16 часа нон стоп каране, така че, да удобен е за дълги преходи.
      The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за V-Strom 650

        И на Хилядарка съм навит, но почти ги няма в обявите, ако има трябва да бъде перфектен, но избора е малък. Мисля, че по-малкия е доста по-лек и удобен, и става и за по черно и макадам. Знам, че тези с електронното табло в средата, където има скала за бензина и температурата са по новите с изчистени проблеми. Благодаря
        0887 526 564/ 0897 933 755 /

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за V-Strom 650

          Благодаря на отзовалите се, но като поразгледах по по подробно пазара, и особено немското мобиле виждам че за малко повече китни може да се вземе следващия модел след 2012, обема на малкия мотор е същия, допускам че има някакви разлики но вероятно не са кой знае колко съществени. И си мисля дали не е по добре той да е!? Бюджета е около 5-6000 евро.

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за V-Strom 650

            Аз пък меря мотор, като седна на седалката и после стана на двата си крака, под мъдите ми да има просвет.Ако стъпвам само на единия крак или дори на пръсти, НЕ го вземам.

            Коментар


            • #7
              Аз ги меря да стъпвам на пръсти.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #8
                Те питащите 5 години след въпроса са порастнали
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                  От: Мнение за V-Strom 650

                  Аз пък меря мотор, като седна на седалката и после стана на двата си крака, под мъдите ми да има просвет.Ако стъпвам само на единия крак или дори на пръсти, НЕ го вземам.
                  Умрем от любопитство, ако избираш крос или ендуро, колко дълги крака ще ти трябват.
                  Последно редактирано от Scrapheap; 18-06-21, 20:08.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • BENZBOSS
                    BENZBOSS коментира
                    Редактиране на коментар
                    Или как се държи 300 кила Харли на пръсти само

                  • NIKSD
                    NIKSD коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ама вижге сега, ако колегата е 220 см, що да не стъпва с двата крака. Аз понеже съм нисък, стъпвам на пръсти и ми е ок за ендуро /толкова мога с мойте 180 см/. Ако ще слизам от мотора по 100 пъти на ден / с децата съм, те падат, стават, аз трябва да слизам от мотора постоянно/, от 36” седалка минавам на 30” и кеф.

                  • ичиконти
                    ичиконти коментира
                    Редактиране на коментар
                    нЕма да го взема.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X