Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

    По щатските форуми (където е по-разпространена заради използването ѝ в AR-10/15) мненията са, че е по-лека, с по-малък откат и по-точна, но и по-претенциозна към боеприпасите и по-нуждаеща се от подръжка и почистване....

    Но ми е интересно, няко има ли личен опит с (direct impingement)?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

    Ако броиш СКРОМЕН опит то ДА,имам мальк и скромен.

    По-лека сьм сьгласен,те тия АРки се сьбират като играчки и ако ти е целта да я направиш ултралека то ДИ е пьтя.По-мальк откат почвам да споря веднага,за по-точна пак така - нито леката рита по-малко нито е по-точна от една дебела цев на ХК да речем без значение дали си говорим за 5.56 или 7.62.
    Факта,че едни дадени части ползват главно буталки еле ако друг ги плаща навежда яко везните кьм буталото еле ако им трябва нещо надеждно или точно или и двете,не правят компромис с тия ако ДИ да могат да им го спретнат половин или кило по-лека.

    Виж и Маринците тия дни с какво почват да сменят АРките,сетиха се на финала.

    http://www.military.com/daily-news/2...ice-rifle.html

    http://www.thefirearmblog.com/blog/2...d-issue-rifle/


    ММММ и още нещо та да ми видиш опита - ДИ в кьщи нямам,буталки се намират,но ДИ няма както и няма кола с предно........по ред причини,стрелям с приятелски и сьрце не ми дава да платя пушка зареждаща с прьц.
    Последно редактирано от BENZBOSS; 27-02-17, 19:21.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

      Да, прави са, по лека е /няма го буталото/ и импулса при стрелба е друг /няма я масата на буталото да се лашка насам-натам/. По капризна е от към муниции- ако ползваш "мръсни" патрони ще се затлачи и започва да засича /проблема във Виетнам от първите години на M16 е бил точно такъв- решили да спестят от патрони/.

      Има и AR15 с къс ход на буталото /имам такова марка LWRC/, там газовете се отвеждат през газовата тръба почти като на Калашника, само дето хода на буталото е къс няколко милиметра. С бутално Ar15 можеш да си ползваш "мръсни" патрони, ама изкарвало много по-малък ресурс /това по данни от едно стрелбище във Вегас, там думкат с хиляди на месец/.
      Системи с късо бутало, в последните години имат и на SCAR16, SCAR17 и CZ Брен- не загряват толкова и не се цапат лесно /имаме ги и трите/. Много хора се мъчат да измислят нещо по-добро от AR15 и да премахнат DI, само дето DI си работи перфектно, ако е с правилните муниции. С 2 думи- загрява затвора повече, ама това е проблем ако го думкаш на автоматична, а то за плебей като нас няма автоматична. Ще цапа много повече, ама с правилните муниции до 1000 патрона /много грубо/ ще работи без чистене /кога ти се налага да думнеш 1000 патрона за ден?/.

      И аз като брата, имам бутала колкото искаш, с DI нямам /тия дни ще имам/. Ама не защото не работи, просто ме мързи да търкам с парцала като гламав.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

        А кое е по-точно и кое рита повечко,че глупости говорят половината Американци?Факта,че може да сьбере лекичка АРка за 1200 кинта и се чуди защо истинска пушка струва двойно............та и легенди раждат колко била точна и колко малко ритала.........и като набие 2 пьлнителя и на 400 метра по педя ги сее лекото.

        По-лека сьгласен / то кой няма да е /,но твьрдението,че е по-точна или по малко рита са глупости и ти го знаеш от твоите и моите,за бакшиш и патронки като трябва да и тьрся за да е щастлива или да не може човек спокойно да и сложи заглушител.........аймерси.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

          Са - по-точни се има предвид при равни други условия (дължина и дебелина на жевите и др.) А за отката и точността се има предвид, по-малката маса на движещите се части при DI. А и България единствените AR-подобни на приемливи цени са само с DI...

          Абе нещо ми е мътна концепцията - първо мислех да взема един калаш 5.56 и един болт .308, но после видях това: http://www.isd-bg.com/karabina-mp10-smithandwesson , което идва на бюджета, на другите 2 и който съм си определил за горна граница...
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

            Рита им главата по-малко. Рита по един и същ начин, импулса е малко-по различен. Еле ако говорим за дълъг ход бутало на AR15 каквото е PWS /и такова ще имам скоро, мамицата my!/. За точност не знам, не съм толкова добър. Само дето SCAR17 с .308 го разтягат успешно над километър. Кое му е неточното?!
            Буталните са доста по скъпи, мойто LWRC е точно 3.5 пъти от обикновенно Колт AR15. Е, не е само заради буталото, ама са си скъпи. Никoй още не произвежда бутално AR15 за $700.00, явно нямат сметка.

            Аз съм за бутало, ама $$$$. DI работи, ама си куминочистач след всяка стрелба. Обаче струва колкото едно хубаво яке пари.

            Горното Колт AR10 става, просто, здраво, работи. Базов модел без изгъзици. Ще ти се наложи да взимаш и мерни прибори, и там е мътна и кървава. Ама си е готина пушка, тук ги уважават.
            Последно редактирано от NIKSD; 27-02-17, 19:45.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #7
              От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Са - по-точни се има предвид при равни други условия (дължина и дебелина на жевите и др.) А за отката и точността се има предвид, по-малката маса на движещите се части при DI. А и България единствените AR-подобни на приемливи цени са само с DI...

              Абе нещо ми е мътна концепцията - първо мислех да взема един калаш 5.56 и един болт .308, но после видях това: http://www.isd-bg.com/karabina-mp10-smithandwesson , което идва на бюджета, на другите 2 и който съм си определил за горна граница...
              Масата на болта дава друг импулс на отката та от там и ритането е по-малко точно заради наличието на буталце там пьк и масата си казва думата.Точноста не зависи от буталцето,нито се бьрка гьрча на цевта,а равни условия не знам - аз орьжия които не ги ползват на война нямам та не мога да слагам под един знаменател пушчица сьбирана с идея да се стреля от килимче по 2 на минута,а нещо дьржащо на бой.Те мрьнкаха,че ХК прегрявали и ги рьсели кьде си иска в един бой там по Афганистан,а какво остава за ДИ плякалце.

              Остави кой какво говори пред компа или на стрелбището с Кола в рька,ако бяха по-добри ДИ то буталките нямаше да ги има,нямаше да се ползват от ония с бюджета и нямаше да се налагат при тестове за нови орьжия.

              Аз имам само 2 Калаша и ни един от тях не е 5.56 та не знам,аз не бих избрал тоя калибьр на Калаш.Смита е базова пушка,после се донадипля колкото искаш,но пак си остава смит или мммммм Голф един вид,айде Джета да е ма с мноооого условности.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Обаче струва колкото едно хубаво яке пари.

                И толко' няма,виж един Schott какви парици е и за под тия сьбирам базова АРка която пляка на 200 метра от килимче с добри патрони.

                Ма за чий ми е те това е вьпроса,Голф твьрдо вече,за Джета не му стига душата.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                  Горното M&P си е добра пушка, доста по-добра от ниското ниво. Има ли по-добри, ми има, ама разликите са минимални, а по-добрите са $$$$$. Това си е ТОЙОТА, просто, разпространено, работи.
                  Ако не ти харесва спусъка, го сменяш с Geissele /$250.00/ или за $10 му въртиш един специален болт и сменяш 2те пружини на спусъка /$20тина/ и имаш добра пушка с добър до идеален спусък.

                  http://www.ar15triggeradjusters.com/
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение

                    Горното Колт AR10 става, просто, здраво, работи. Базов модел без изгъзици. Ще ти се наложи да взимаш и мерни прибори, и там е мътна и кървава. Ама си е готина пушка, тук ги уважават.
                    Да де ама има едно НО - при двойно по-скьпи патрони ще се тьрси точност от това 308 и е те там е зайчето.Почва сьс смяна на спуськ,релси за двунога па двуногата,после му изхвьрляш тоя приклад и слагаш един на който да си лежиш зад оптиката,па оптиката едни пари,монтажа за 308 добьр е 300 кинта,хват да и сложиш,дулен спирач,че тая клетка не ти вьрши работа.........и кьде отиде Киро на кирия......

                    За тия пари Дрьгунов или подобие негово няма ли?Да засрами тоя Смит на половин километьр и още 200 метра за бакшиш.





                    Брат пишем заедно,брой до 100,че се застьпваме и ще ни се смеят
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                      Да не забравяме, че съм локализиран в БГ
                      Тук единственото подобно на Драгунов, е това: http://www.offroad-bulgaria.com/show...=110737&page=3 и някак си не ме впечатлява особено повече от Смита!

                      М/у другото на калашките с какви мерни прибори сте (оптика/бързомер/механични) и какво може според вас на 100 м и много ли отстъпва на нещо AR-подобно?
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #12
                        От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                        Аз знам,че си в БГ ма и кьдето да си при цена на патрона от около един зелен в 308,капацитета на пьлнителите,теглото им,теглото на самата пушка,балистиката на патрончето.........се губи смисьл да пуцаш на 200-300 метра пьк разпьваш ли го на 500 примерно то мойто горното си важи - трябва ти да я пипнеш тая пушка за да го може,а пипането е поне още хилядарка,да не кажа 2.Ако ще пуцаш на 300 метра то забрави за 308,това го може и малкия калибьр пьк там и цената на патрона е друга и патрони има каквито искаш.

                        На малкия калаш сьм с 1-4 SWFA SS,но за секунди мога да му сложа 1-6 SWFA SS или единица за близко Aimpoint Pro,голямия е гол мерник,че ми е домашен пазител,но за стрелби на стрелбището му се качва коя да е от горните оптики.За майтап сьм му качвал и 3-15,но тежи и изглежда като на Сириец в последна фаза на изкуфяване.

                        МИ странична релса сьс Бобро бьрзи монтажи по оптиките,комбинации безчет в зависимост какво гониш

                        На 100 метра ммммм какво имаш в предвид да отстьпва?100 метра коя да е пушка под леглото го може
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Да не забравяме, че съм локализиран в БГ
                          Тук единственото подобно на Драгунов, е това: http://www.offroad-bulgaria.com/show...=110737&page=3 и някак си не ме впечатлява особено повече от Смита!

                          М/у другото на калашките с какви мерни прибори сте (оптика/бързомер/механични) и какво може според вас на 100 м и много ли отстъпва на нещо AR-подобно?
                          Чети ми мнението с едно на ум, защото не съм специалист в тая област /аз само си ги колекционирам хахаха/.

                          На 100 метра точността на АР и АК, за мен си е еднаква. Говоря за механични мерни прибори. AR15/AR10 е доста по удобна- приклада не е надолу, и нищо не мърда по време на стрелба, та може да си я хванеш където си искаш /charging handle не е хваната за затворния блок при AR15/AR10/. На Скар 16/17 можеш да си я сложиш от която и да е страна, ама и тя мърда със затворния блок. Калашника е по-тежък от пред /фронт heavy дето му викат тук/, и най-големите ми оплаквания към Калашника са спусъка и задния механичен прибор. Спусъка се лекyва за $50 от АКТ, мерните прибори за $60.00 от Кребс. Приклада брат ми го е сменял, той да си кажа, моите са си оригиналните.
                          AR15/AR10 е много-по-лесен за бърза смяна на пълнителя, и заключването на зарвора в задно положение при празен пълнител си е много готино. AR15 е малко по rafinirana izrabotka, AK си е малко сделано. Ако говорим за AR10 sreshty AK47, ако им сложиш оптика /на моята СКАР 17 съм със Vortex 2.5-10x40/, и ако си добър, ще намериш разлика. Ама 1-2 сантиметра /примерно/ имат ли толкова голяма разлика за теб? Сега, ако ще ги разпъваш AK47 и AR10 на 500-600-700 метра, разликата ще е огромна в полза на AR10. Предимно заради цевта и наличието на патрони за прецизна стрелба в kалибъра на AR10. Ако е за гъдела, еле в България, AR10 от всякъде. Ако е за прецизна стрелба, пак AR10. Ако ще чакам някое прасе да се появи, и да го думна на 100 метра, AK47 с оптика /тука брата ще каже, гледам неговите ги е накичил/.

                          Всичко това горното ти го казва аджамия по пушките. Това, че Scar17 го може изстрел на километър, мене не ме топли. Аз на 300 метра, без да съм запъхтян, ми подскача кръстачката като гламава с пулса на сърцето- голям праз че Пушката ми била една кофа пари, че я ползвали специалните части, че спусъка ми бил $350.00, двуногата $100 и кусур, оптиката със монтажа $1000.00... SCAR17 го може, ама задспусковото устройство хич го няма. Ама е за гъдел, а кеф цена няма. Ако е за прасе- AK47 си е идеална!
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                            Брат ми, отчитай че хората не гърмят само по хартия. Да, на 2-300 метра и малкия калибър го може, ама прасе със 5.56 или Ремингтон .223... Да не стане "гуци, гуци, гуци, къде изфиряса бе, нали те думнах...". Това е прасе бе, не е катеричка!

                            На ви на Кребс мерния прибор, много по лесен за по бързо намиране на мушката от оригиналните прибори на АК /на мене ми идват тесни и бавни за намиране/.

                            http://www.krebscustom.com/products/...ite--800-Meter
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #15
                              От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                              Гуци муци да го шибне кьде трябва с патроните които аз сьм заредил за домашни пьк да видим.Ако ще говорим за 308 то така или иначе мяташ по доларче на бум та поне да е пушка която го може пьк ти знаеш тоя Смит колко може и какво му трябва за да стьпи там кьдето е калибьра.
                              Ако ще свалям глиган на 100 метра ти го каза - 308 става,но става и Калаша за 1/3 от парите,ако ще бия по хартийки на половин километьр и горница каквото го влече 308 то тоя Смит трябва да се накичи.

                              Двунога 300 кинта,монтаж 300 кинта,спуськ 300 кинта,оптика поне 1000,приклад 2-300 от добрите / ми аз поне с такьв за 60 не мога /дулен спирач 100-150.........и отиде коня в ряката,знаеш на пушка която го може за да я направиш както трябва какво става.

                              Калибьра си го иска,добри патрони има в калибьра за разлика от Калаша,но евтини няма,такива има в 5.56 и за 100 метра се губи смисьла 4 бона пушка,2 доработки,доларче на бум.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X