Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

    Вече я поръчах от някакъв италиански сайт за 804 евра до БГ. Този зум за моите нужди ми се струва най-универсален - все пак ще стрелям (евентуално) и по движещи се мишени (както по вашенско му викате CQC) , a там голям зум с малко зрително поле си е мъка...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #62
      От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

      Нa 308 с тая цев имам 3-15,но исках да взема найтфорс 2.5-10,изпадна ми първата на двойно по-малко пари и я грабнах обаче.
      На Калашите и АРкоподобното съм с чисти единици,че стане ли боя и гърми ли се по движещо се в тьмницата съм с Калаш......пупъпупу.

      Не съм ловец,но да си кажа - ако ти падне 1-8 или още по-добре 2.5-10 то пускай я тая на малка пушчица и взимай дебелата.

      И да те вкарам в размисъл - 1-4 оптика добра и държаща на 308 тук я напипах за 230 долара нова,идва ми са стана трафикант на оптики.


      ЧЕСТИТА ТИ ПУШКА,казвай с какво да помагаме сега и дано не съм прав са тая специално ма аз съм си дрьпнат де и си тача буталката
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #63
        От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Айде - вече е в багажника със 100 патрона

        Сега се пазаря с некви фирми каращи стока от САЩ да ми докарат и оптика. Спрях се на Vortex 1-6x24 Viper PST Gen II. Когато пострелям ще дам отзиви, и ще реша дали има смисъл да ъпгредвам (върти ми се по-читав компенсатор, ложа с релси и някакъв тампон на приклада)...

        п.п. проблема с предпазитела, до колкото разбрах, е това, закоето говореше NIKSD ...
        Честито, със здраве да я ползваш! Направи едно ревю за изработка и механизмите, пък после чакаме снимки с мишени!

        Коментар


        • #64
          От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Нa 308 с тая цев имам 3-15,но исках да взема найтфорс 2.5-10,изпадна ми първата на двойно по-малко пари и я грабнах обаче.
          На Калашите и АРкоподобното съм с чисти единици,че стане ли боя и гърми ли се по движещо се в тьмницата съм с Калаш......пупъпупу.

          Не съм ловец,но да си кажа - ако ти падне 1-8 или още по-добре 2.5-10 то пускай я тая на малка пушчица и взимай дебелата.

          И да те вкарам в размисъл - 1-4 оптика добра и държаща на 308 тук я напипах за 230 долара нова,идва ми са стана трафикант на оптики.


          ЧЕСТИТА ТИ ПУШКА,казвай с какво да помагаме сега и дано не съм прав са тая специално ма аз съм си дрьпнат де и си тача буталката
          Продължаваш да дразниш Тука нито има такъв избор, нито такива цени! На първо време ще пробвам с 1-6 как е, пък после може да я метна и на един калаш секънд хенд пък за това чудо да търся нещо 2-10, или 3-15. Иначе за помагане, ако попаднеш на отзиви за читав компенсатор за около 100 гущера свиркай!

          Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
          Честито, със здраве да я ползваш! Направи едно ревю за изработка и механизмите, пък после чакаме снимки с мишени!
          Мерси за пожеланията! Отзиви и повече инфо когато дойде оптиката. Иначе за сега едно нещо ми направи добро вчепатление - цевта до газовата камера е доста дебеличка. А продавача (доста читаво момче) се кълнеше, че от списание "Ловец" са тествали пушката с оптика Trijicon 2.5-10 и са правили група от 1cm от 5 изстрела!! ... Са винаги има и момента с къпането с топла вода, ама все пак...
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #65
            От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

            Лантак Дракон за около стотина кинта или Мичелек за 30-40,а ако можеш да въртиш и заглушител имам други предложения.

            Тест на дулни спирачи трябва ли ти,да си избереш?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #66
              От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

              На Джери Мичулек компенсатора е най-добрия като съотношение качество/цена. Една идея по-добър е на JP Recoil eliminator, но е по-скъп и обемист. Аз съм стрелял и с двата, и сега съм с DPMS Muzzle Brake Miculek.
              Един юнак от Казанлък ги прави за около 70 лв., като оригиналния са. Моя е на около 4000 изстрела и не е мръднал.
              I get High by going Down

              Коментар


              • #67
                От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                На цена /качество не го бие никой,двойно по-скъпи не му се опират та по тая причина винаги е на девен ред при избор на спирачка
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #68
                  От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                  Попаднах на тези тестове:

                  Изглеждат реалистични...
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #69
                    От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                    При тестовете трябва да се отчита и пътя който описва цевта и положението в което остава, не само чистата редукция в движението назад. Макар, че това е важно за бързи последователни изстрели. Може би, ти няма да имаш нужда от такива.
                    I get High by going Down

                    Коментар


                    • #70
                      От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                      Вчера чисто експериментално си заръчах тези неща директно до БГ:

                      http://www.brownells.com/rifle-parts...?sku=100018057
                      http://www.brownells.com/magazines/r...?sku=100017669

                      ама нещо ми отлежава ордера за сега...
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #71
                        От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                        С това на закрито стрелбище / викаш им и не си тръгват та за това / се възцарява народната любов,на третия изгърмян и по 4 реда в страни от теб спират да стрелят,на сьседа ти по линия на 4 метра мишената почва да се клати,а ако го извадиш поне метър пред тезгяха му отвяваш и навитите мишени в краката му.

                        Хват си вземи,тая гад там я разкарай,а и приклад с бузичка,да се родиш
                        Ерго грип препоръчвам за хват и нещо от рода на Снайпер Сток,че ги има и с адаптери за сгъване - това поне се сменя за секунди ако ти тежи за лов или ти трябва удобния за стрелбището.
                        Последно редактирано от BENZBOSS; 11-03-17, 22:50.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #72
                          От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                          Хват, по някаква случайност има в магазина от където си купих пушката и то на съпоставима цена със щатските, та когато се самонавия ще сои го взема директно от тука. Приклада ще го мисля като стрелна поне 2-3пъти с оригиналният

                          Колкото до закрито стрелбище, не съм сигурен, че по нашите ширини има такова животно (за дистанции от 100 и нагоре метри), а и не мисля, че наистина ще ми ги шипнат директно... ще опра пак до посредническите фирми май...
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #73
                            От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                            Тоя и тук няма,но като трябва да разгониш пилците на 30 метровото Бам Бам Бам и ги няма 4 линии поне.

                            Приклада в сравнение с Калаша е супер,в сравнение с това какво може да е 'ич го няма оригинала - лягаш,двунога,подпираш я,бузата,окото на оптиката,прицелваш,затваряш окото и след минута отваряш и я си мръднал я не еле ако не ти се пикае и не си пил кафе.Кеф ти къс като си с яке или в кола или домашна нинджа,кеф ти дълго да си лежиш зад него с подпряна буза,гледай да има меко,че ти изтръпват бузите на третия пълнител или поне моите така.

                            Смяната я знаеш как става,това е майтап пълен,с ръкавици с палец става.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #74
                              От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                              BENZBOSS - Ти май имаше Scar -17? С каква оптика си на него?
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • #75
                                От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                                На брата Скарата 17 е с SWFA 3-15x42 /или нещо подобно/. Мойта е с Vortex 2.5-10x40.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X