Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Transalp 650 луфт в оста на съединителя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Transalp 650 луфт в оста на съединителя

    Здравейте колеги!! Днес сменях дисковете на съединителя. Направи ми впечатление, че в оста на която се нахлузва касетата има луфт... не аксиален или радиален, а като хвана оста с два пръста и се завърта наляво и надясно по 3-4 мм. Мотора беше на 5 предавка. Такива бяха инструкциите за да се отвие гайката на касетата....5 предавка и натисната задна спирачка. Та като завъртя оста наляво и надясно си мърда. Какъв трябва да е допустимия луфт, ако въобще трябва да има такъв. Защото ми прави впечатление че когато карам и сменям предавките се усеща нещо като лек удар когато пусна лоста на съединителя по рязко. Не че винаги не е бил така, но ме дразни, а нямам база за сравнение с друг мотор.

  • #2
    От: Transalp 650 луфт в оста на съединителя

    На тоя мотор са му измислили много шантав съединител. Тази гайка е на първичния вал на скоростите , луфта е нормално да го има , и го има на всички предавки , не само на пета.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Transalp 650 луфт в оста на съединителя

      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      На тоя мотор са му измислили много шантав съединител.
      Е...чак пък да е шантав. Като на всички други мотори. Или поне аз така си мисля
      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      Тази гайка е на първичния вал на скоростите
      Не разбрах за коя гайка става въпрос
      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      луфта е нормално да го има , и го има на всички предавки , не само на пета.
      Е...това действа малко успокоително, надявам се че тоя луфт е в рамките на нормалното.

      Коментар


      • #4
        От: Transalp 650 луфт в оста на съединителя

        Шантав е и не е като на повечето мотори , защото трябва да демонтираш вътрешната касета на съединителя за да смениш дисковете , за целта се отвива гайката която я стяга към първичния вал на скоростите.
        Луфта е заложен технологично , защото зъбните колела се зацепват към валовете странично когато придават движение.

        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Transalp 650 луфт в оста на съединителя

          Сега ми стана ясно. Най важното е че ми отпаднаха притесненията. Благодаря

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X