Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 3,2 DID vs ТЛК-150 3,0 d4d vs LRDisko-4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 3,2 DID vs ТЛК-150 3,0 d4d vs LRDisko-4

    Колеги,
    Измежду тези три машини се чудя. На възраст до 3год.
    Трябва да е задължително 6+1, защото ще е на фирма. На лизинг.
    Задължително автомат, защото ми харесва повече.
    Дизел, също е задължително.
    Ще се кара предимно по пътя, но искам да Е по-висока и да е джип, не ми харесват леки автомобили с 4х4.
    Във всяка намирам и плюсове и минуси, но не мога да взема решение.
    Бихте ли споделили вашите мнения и впечатления най-вече.

  • #2
    От: Паджеро 3,2 DID vs ТЛК-150 3,0 d4d vs LRDisko-4

    Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
    Колеги,
    Измежду тези три машини се чудя. На възраст до 3год.
    Трябва да е задължително 6+1, защото ще е на фирма. На лизинг.
    Задължително автомат, защото ми харесва повече.
    Дизел, също е задължително.
    Ще се кара предимно по пътя, но искам да Е по-висока и да е джип, не ми харесват леки автомобили с 4х4.
    Във всяка намирам и плюсове и минуси, но не мога да взема решение.
    Бихте ли споделили вашите мнения и впечатления най-вече.
    ТЛК 150 я дават по добра офроуд и по стабилна от ТЛК 120, Диско 3 и Пажеро 3.2 но все пак този тест е от 2009 година.

    https://www.youtube.com/watch?v=sgv49Pdi_dI

    Принципно ако искаш по безпроблемен автомобил избора е Тойота.

    Само че в момента в германското мобиле има само 1 Тойота за цена 36850 от 2013 година.
    Паджерото почва от 21000 евра и има 200 бройки
    Диското почват от 35000 и пак има доста

    Последно редактирано от rosen_offroad; 27-02-17, 18:06.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро 3,2 DID vs ТЛК-150 3,0 d4d vs LRDisko-4

      Ориентирай се между Тойота и Диско.
      Тойотата е най-джип и от трите. Мотора идва малко слаб като за съвременен SUV обаче - трябва и чип.
      Диското, според зависи от комплектацията - е по-съвременен с доста благинки и хубава изработка.

      Ако колата ще се кара с години напред Тойотата е по-добра инвестиция!

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро 3,2 DID vs ТЛК-150 3,0 d4d vs LRDisko-4

        Вярно, при зададени еднакви параметри в мобиле.де за трите марки се получават интересни неща, а именно:
        Паджеро има безброй много и с най-ниска цена, Диско-то също е доста "популярно" с сайта, но е с определено по-висока цена при равни други показатели. И ТЛК-150 се намира, но много по-малко предложения и на мнооого по-висока цена! Сега незнам това на какво се дължи, да не би да е на някакво мито - ако ТЛК се прави в Япония и оттам да идва по-високата цена...ама Паджерото нали и то уж е японско, а е осезаемо по-евтино. Всъщност за Паджерото може би е нормално, защото е с най-стара концепция на двигател и изобщо като модел. Даже имам чувството, че от Митсубиши май ще го зарязват като модел, защото пет и повече години нищо не са променяли, нищо ново не са сложили и т.н. Диското съм го имал във версия 3(2,7-190к.с.) и много ми харесва, но има обслужване което ми замая главата... Затова най-се заглеждам по ТЛК-150 но за нея пък съм чувал СТРАШНИ истории за дюзите, то са едни цифри, не ти е майко работа... Сега най-новите са с нов двигател 2,8(177к.с.) но това изпълнение е прекалено скъпо за мен и отпада като вариант, затова гледам 3,0(190к.с.). Това според мен е стария двигател, който беше 166-174-и сега 190к.с., или греша?! При него има ли нещо притеснително, и пак ли дюзите са същите?? Ако някой колега кара такава нека сподели експлотационни впечатления - возия, разход, динамика, проходимист и т.н.

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро 3,2 DID vs ТЛК-150 3,0 d4d vs LRDisko-4

          Мда - Мицубиши вече не са това което бяха. Марката бавно и полека отлита от истинските 4х4 .. залитайки в CUV сегмента - Outlander, RVR и разни въшковидни

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро 3,2 DID vs ТЛК-150 3,0 d4d vs LRDisko-4

            Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
            Мда - Мицубиши вече не са това което бяха. Марката бавно и полека отлита от истинските 4х4 .. залитайки в CUV сегмента - Outlander, RVR и разни въшковидни
            Ако някой си мисли, че това ТЛК 150 или 200 има нещо приблизително близко с ТЛК 80,100 (а с 105 още по-малко) е в голяма заблуда! Пластмасови кашони е вече всичко! Гледай поддръжката му да е по лека и това е.
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро 3,2 DID vs ТЛК-150 3,0 d4d vs LRDisko-4

              Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
              Ако някой си мисли, че това ТЛК 150 или 200 има нещо приблизително близко с ТЛК 80,100 (а с 105 още по-малко) е в голяма заблуда! Пластмасови кашони е вече всичко! Гледай поддръжката му да е по лека и това е.
              И какво в такъв случай да купи човек?! То се оказва, че няма нищо за което да си дадеш парите...

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро 3,2 DID vs ТЛК-150 3,0 d4d vs LRDisko-4

                Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
                И какво в такъв случай да купи човек?! То се оказва, че няма нищо за което да си дадеш парите...
                Хюндай Санта Фе или Кия Соренто.
                Доста по ново ще е от посочените за същите пари.
                А защо не и ново от магазина?
                Така или иначе офроуд не се предвижда - за какво ти е джип с бавни скорости.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро 3,2 DID vs ТЛК-150 3,0 d4d vs LRDisko-4

                  Заради възможностите му, и заради вътрешното чувство... друг по-смислен отговор не мога да дам, за съжаление. Мерак да го наречем...
                  Ако щеше да е Санта или Соренто, то по-скоро бих взел Honda-CRV с 9АТ(160к.с.)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паджеро 3,2 DID vs ТЛК-150 3,0 d4d vs LRDisko-4

                    Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                    Ако някой си мисли, че това ТЛК 150 или 200 има нещо приблизително близко с ТЛК 80,100 (а с 105 още по-малко) е в голяма заблуда! Пластмасови кашони е вече всичко! Гледай поддръжката му да е по лека и това е.
                    За протокола - притежавам Мицубиши с двигател 6G75

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паджеро 3,2 DID vs ТЛК-150 3,0 d4d vs LRDisko-4

                      По спомен някъде мернах, че Мицубиши повече няма да развиват Паджеро. Тоест П4 с фейслифт и дотук.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X