Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

    Да, около 300км/ч е скоростта на кацане ако самолета няма (или не ползва) системата за издухването на пограничния слой (СПС)...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #32
      От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

      Помня нещо такова с тия 300,едно време бащата беше натиснал една кола и само се подсмихваше ОООООЩЕ малко и излитам .......та там някьде ще да е скороста.

      Остарявам вече,не помня
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

        МиГ 21 е проектиран като бърз височинен изтребител с доста къси крила . За това много рязко се срива в щопор при загуба на скорост .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: F-35

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Тезата, не разбрах каква е. По-горе имаше теза, че трафиканти на дрога прелитат, без ПВО-то на САЩ да ги засече. ...
          По времето, когато Руст е направил своя полет до Москва, са си прелитали и още как. Криейки се покрай легални полети, с полети на пределно малка височина и т.н. Като гледам какво пише по американските медии, нелегалните полети през границата с Мексико продължават и понастоящем ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: F-35

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            По времето, когато Руст е направил своя полет до Москва, са си прелитали и още как. Криейки се покрай легални полети, с полети на пределно малка височина и т.н. Като гледам какво пише по американските медии, нелегалните полети през границата с Мексико продължават и понастоящем ...
            По принцип малките леки самолети са изпълнени от пластмаса и композитни материали и радара трудно ги хваща . Радарната сигнатура на АН 2 също е много интересна
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: F-35

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              По принцип малките леки самолети са изпълнени от пластмаса и композитни материали и радара трудно ги хваща . ...
              Прочетено в материал на Department of Homeland Security

              American airspace is highly regulated and restricted. Planes passing through—whether commercial or private— are required to identify themselves and provide proper credentials so that they may be tracked and monitored.
              Despite existing security measures, a number of small aircraft—including ultra-lights, small-fixed wing general aviation, and helicopters—are still able to slip through airspace undetected. Known as “small dark aircraft,” these planes have become ideal drug-smuggling vehicles.
              Small and stealthy, these aircraft often operate over large, remote areas, making them difficult to detect. Flying below the radar, suspect aircraft are able to travel, make drops, and even land undetected. To ensure the security of our airspace, U.S. Customs and Border Protection (CBP) needs a system to remotely track and combat these aircraft.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Ужасници. Ще ме амбицирате да си изкарам тапия.......
                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Мислих и аз да се включа, ........
                Заради вас двамата питах, валидно ППЛ издадено от УСА-та може да се ползва тук без легализация от ГВА. И да ме повозите ей.....
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #38
                  От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Заради вас двамата питах, валидно ППЛ издадено от УСА-та може да се ползва тук без легализация от ГВА. И да ме повозите ей.....
                  Какво ще те возят, ти си от наземните служби.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

                    За "ФАЩ" не знам, но не е тайна, че по едно време дрогата и други неща се вкарваха в Клета Майка по море - цопнат добре херметизирания чувал у водата от някаква преминаваща извън териториални води гемия, на чувала въже и отгоре един буй. "Мумчеата" през това време са докарАли със джипо и колесаря джета, пускат на вода, палят и бръмммм отидат да приберат чувала с буя. Някакви алгоритми спазвали, срещу определени места се фъргала стоката, за да може джетът да е в "сянка" от радара на нашите гранични. Чат-пат има издънки, ма те не са само наш патент. Та се чудя, тая работа с "мото-делтаплан" или нещо подобно, не се ли прави?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #40
                      От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      За "ФАЩ" не знам, но не е тайна, че по едно време дрогата и други неща се вкарваха в Клета Майка по море
                      ...
                      Та се чудя, тая работа с "мото-делтаплан" или нещо подобно, не се ли прави?
                      Това по море си е башка. Имат си го и там открай време. Но определено е факт наличието на нелегални полети с всякакъв вид летателни апарати, в т.ч. и със свръхлеки.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

                        Дедо, удряй една писта оттатък на поляната и ще те направим РВД

                        А границата винаги е била атакувана с всякакви превозни средства... Затова и съществува определен ред за прекосяване с всеки тип превозно средство...
                        Казвате - по море братята си плацикали без проблем... Ама как хванаха (и хващат) подводничките с наркотика? Просто братята спазват определени правила/поведение, и съответно не се набиват между шамарите...
                        С въздушните средства е същото... Дали ще има пробиви - ами ще има...
                        В самото начало на 'демокрацията' позната избяга през гръцката граница с мотоделтапланер... лИбоФ - какво да правиш - бе се харесала с един грък, който рискува и дойде да я вземе от някаква поляна по южната граница (е, в последствие малко се разделиха ама това е друга история)....
                        Дали е бил видян на радара - не знам...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Правила за частни самолети във въздушното пространство на САЩ

                          Летяли сме нелегално в България с нелегален самолет 4 местен витлов мммм преди около двайсетина години та и там не е нищо ново.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X