Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Outlander vs SantaFe

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Outlander vs SantaFe

    Здравейте колеги! Преди време при мен се появи нуждата от голямо комби с по-голям просвет. Понеже живея височко във Витоша и зимата не чистят улиците ми е необходимо нещо с по-добра проходимост. Като начало се бях ориентирал към CR-v 2-ра фаза. Но високата цена + лошите офроуд качества малко ме отказаха. Гледах няколко СантаФе-та (до 2005-та година) и като цяло ми харесаха. Но ми харесва и първия Аутлендър (до 2006-та).Аутлендъра все пак е Митсубиши и ми се стори доста по-комфортен. Това което искам е сравнително голям просвет, за да не трие корем при коловозите зимата и да мога да го газифицирам. Според вас кое от двете би било по-добрия вариант.

  • #2
    От: Outlander vs SantaFe

    Карам Санта Фе 2,0 crdi 113h.p. 4x4 automat ,а на авера е газифициран 2.7 V6 173h.p. 4x4 automat.Разликата в динамиката е огромна в полза на неговото ,но имам усещането че тази зима аз се справях осезаемо по-добре по заснежените и заледени тесни улици на града.Вярно ,с нови гуми ако е от значение ,но на всички стръмни участъци излизах с гърди напред.
    При положение ,че питането е за бензиновия мотор на тези два модела ,то определено при Оутлендъра има по-голям диапазон за избор.Санта фе 1ва генерация съответно са само два.Мненията биха били най-различни ,но аз бих заложил на Санта Фе 2,7 автомат.Техническите характеристики на Mitsubishi Outlander 2.4 i 16V 4WD и Hyundai Santa Fe I 2.7 i V6 24V 4WD са ясно показателни и всеки сам може да си прецени.Остава да се вземат под внимание интериора ,обема на купето ,желаните екстри ,предстоящите обслужване и текущи ремонти ,първоначално капиталовложение при покупка.Бях пред същата дилема преди година ,с тази разлика че исках дизел ,ама да е черен ,ама да е с кожа ,автоматик задължително ,4х4 ,климатроник естествено ,лети джанти ... та така.Това е поглед от моята камбанария.
    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

    Коментар


    • #3
      От: Outlander vs SantaFe

      Като собственик на Outlander веднага ти казвам, много да внимаваш за ръждите, защото си ръждясват чисто по японски. Аз като избирах преди година, не видях неръждясал, освен един италиански, който беше на баснословна сума. Гният им не само ламарините, но и задният мост (че и предният). Гние също е петата врата долу на ръба, поради някаква недомислица от завода.
      Почти всички са с драми по фаровете - или напукани (север) или прегорели от слънцето (юг) и се оправя само и единствено със смяна. Китайски ментаци - 400лв. за комплект, тайвански ментаци - 600лв., оригинални - 1200лв., само стъкла (без труда) - 220лв.

      Аз съм 186 санта и като ергономия много ми допада. СантаФе (първо поколение) също гледах, но нещо не ми пасна в това отношение.

      Двигателите на митсуто (2.0 136 коня, 2.4 165 коня и 2.0турбо 241) са лесни за газифициране и им понася.
      Моят е 2.0 136 коня (4G63) и ми идва малко слаб, за това 1630 кг. купе. Разход му е - 10 газ навън, 15 газ градско. +-1. За експеримента пробвах веднъж на бензин, по борд, колко минимално разход мога да направя - 8,2/100, но това със скорости 60-80км/час – планински път, в двете посоки, 5 човека).


      Задвижването е перманентно 4х4 с равно разпределение на момента към преден и заден мост, без никакво управление от водача (понижаващи предавки, заключване на централен диф и прочие). Добро е за сняг и черни пътища. За друго - не. Тази зима в условията на градският апокалипсис си се чуствах прекрасно и за първа зима сняг не ринах.

      Багажника е слаба работа. Комби е, но там имаш заден мост с диф,отгоре голям леген за резервната гума и накрая багажника няма височина. Абе ако си карал Форестър първо или второ поколение - същата работа е.

      На мен ми е първото "нещо" 4х4. В някои отношения поддръжката е като на лека кола, в други не. Например комплект свещи е 130лв. Отзад си с по три носача от страна, общо към 16 тампони и биалетки с тези на стабилизиращата щанга. Съединителите уж обикновени, но са от 600 до 1000лв. комплекта... Всичко на задният мост е задължително тотално заварено от ръжда (болта е "заварен" във втулката) и на 90% се къса при опит за развиване, което води до задължителна смяна на болтове и втулки...
      В доста отношения това е конкурент на Форестър 1997-2005... като размери, вътрешно пространство, двигатели, задвижване, ръждясване и т.н... Та виж и форестърите, евентуално. Там поне ръчните кутии имат и понижаваща предавка, която може да е от полза.

      Виж също от тези години и Mazda Tribute/Ford Maverik 2.

      Явно бюджета ти е силно ограничен, та в тая ниша ще трябва да правиш компромиси.



      П.П. Случайно да си бивш/настоящ Рено фен?
      Последно редактирано от Vitku; 27-02-17, 14:42.

      Коментар


      • #4
        От: Outlander vs SantaFe

        Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
        В доста отношения това е конкурент на Форестър 1997-2005... като размери, вътрешно пространство, двигатели, задвижване, ръждясване и т.н... Та виж и форестърите, евентуално. Там поне ръчните кутии имат и понижаваща предавка, която може да е от полза.

        Виж също от тези години и Mazda Tribute/Ford Maverik 2.

        Явно бюджета ти е силно ограничен, та в тая ниша ще трябва да правиш компромиси.



        П.П. Случайно да си бивш/настоящ Рено фен?
        Да. Имал съм вземане/даване с Рено форума преди време
        Иначе за Форестъра... притеснява ме боксера честно казано, Доколкото знам при каране на газ се налага чест реглаж на клапаните а и една голяма част от "майсторите" се правят на интересни, когато става дума за този двигател. Маздата и Маверика не съм ги гледал. Ще поразгледам там как са нещата.
        Иначе СантаФе-тата май са доста по-добре откъм корозия.
        Какъв разход може да се очаква от въпросното 2,7 автомат?

        Коментар


        • #5
          От: Outlander vs SantaFe

          За Санта Фе нищо нe мога да кажа от първа ръка. Освен, че имам двама колеги и един близък приятел с такива, двете бяха 2,4 бензин и едно от второ поколение дизелово. Бензиновите ги разкараха с люти клетви да не погледнат повече такова нещо. Дизеловото го мъчат с втора помпа и нов комплект дюзи и ремонтите водят към удвояване на цената на закупуване, за няма и година от покупката. И трите нямаха никакви ръжди, за разлика от моят швейцарски Outlander.
          Всичко е на късмет, освен ръждата - тя е закономерност.

          Коментар


          • #6
            От: Outlander vs SantaFe

            Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
            За Санта Фе нищо нe мога да кажа от първа ръка. Освен, че имам двама колеги и един близък приятел с такива, двете бяха 2,4 бензин и едно от второ поколение дизелово. Бензиновите ги разкараха с люти клетви да не погледнат повече такова нещо. Дизеловото го мъчат с втора помпа и нов комплект дюзи и ремонтите водят към удвояване на цената на закупуване, за няма и година от покупката. И трите нямаха никакви ръжди, за разлика от моят швейцарски Outlander.
            Всичко е на късмет, освен ръждата - тя е закономерност.
            Днес си говорих с мой приятел карал такова. Каза, че било 2,7 автомат и давало м-ду 18 и 20л/100км. Точно толкова му давало и Паджеро 3 с 3,5л бензинов двигател и автоматик...
            Иначе за надеждността нещата май определено не клонят към СантаФе-то. А аз карам доста. Всеки ден правя между 60 и 100км в София и ми трябва за основен автомобил. Ако се окаже чупливо а вече доста хора ми се оплакаха... определено няма да е добре.

            Коментар


            • #7
              От: Outlander vs SantaFe

              Не знам колко давате за свещи .. но на 4Г63 му се бодат едни Иридиуми IX и карат по над 100 000 км. От Ибей или другаде онлайн .. с тез 130 лв ще останат и за втора смяна.

              Коментар


              • #8
                От: Outlander vs SantaFe

                Точно така. оригиналните NGK са иридиеви (както и аналозиге от Денсо и Бош), затова им е такава цената - 130лв. комплекта. Аз ги взех за 88 лв., чрез познат, който има сервиз и си взема отстъпка.
                И да, дават ги да карат по 100 000км., но ще видим... Гледах и в ebay и най-евтино се връзваха с доставка от UK около 75 лв. комплекта.
                Може и да има по-евтини алтернативи, но нямам навика да пестя от консумативи и да правя експерименти.

                Аз свещи сменям на всеки "нов" автомобил, който купя, профилактично. Не ги чакам да почнат да правят проблеми. Старите дето извадих от двигателят изглеждаха ОК и съм ги запазил за резерва.
                С моето каране би трябвало тези свещи да надживеят колата...

                Коментар


                • #9
                  От: Outlander vs SantaFe

                  Здравейте! Днес гледах няколко Хонди CR-V (след 2002-ра година) но уви. Всички имаха избила ръжда отдолу. То е ясно, че не е нова кола и не мога да очаквам да е като нова. Но ще трябва да търся нещо от южна Италия май. Колата която карам в момента е в България от 8 години и въпреки цялата ни сол тук беше доста по-добре от тези екземпляри.
                  Противно на това, че Субаруто също е японска кола там май нещата бяха по-добре откъм ръжда, защото гледах няколко Форестъра и не бяха така ръждясали отдолу.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Outlander vs SantaFe

                    А до какъв бюджет говорим?
                    Имал съм дизелово и бензиново санта фе, след това турбо форестър.
                    Коренно различни автомобили. Хюндая от към корозия е доста по-добре. Като цяло освен с големина, не виждам с какво друго превъзхожда форестъра. Санта фе-то за разхода си няма какво друго да ти предложи. Изключително тежък за каране в града, сравнение със субаруто. Боксера изобщо не трябва да те притеснява, в София има достатъчно добри субару сервизи и майстори. Поддържан ли е добре, обслужван ли е на време изобщо няма място за тревоги. Гледай за течове от главите и ръжда по веждите. Слаби места са им задните амортисьори, но не е фатално. Автоматичните кутии допринасят за проходимостта зимата и противно на останалите марки автомобили са изключително здрави! Всичко това с уговорката, че не са на по 500-600к км, ама то си важи и за останалите коли.
                    Като разход, моя беше турбо автомат, в града 14-15 газ максимум, с нормално каране, извън-11,5-12 със скорости до 140.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    08седем9010З60
                    MAKE RALLY NOT WAR
                    Confidence in Motion

                    Коментар


                    • #11
                      От: Outlander vs SantaFe

                      Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
                      А до какъв бюджет говорим?
                      Имал съм дизелово и бензиново санта фе, след това турбо форестър.
                      Коренно различни автомобили. Хюндая от към корозия е доста по-добре. Като цяло освен с големина, не виждам с какво друго превъзхожда форестъра. Санта фе-то за разхода си няма какво друго да ти предложи. Изключително тежък за каране в града, сравнение със субаруто. Боксера изобщо не трябва да те притеснява, в София има достатъчно добри субару сервизи и майстори. Поддържан ли е добре, обслужван ли е на време изобщо няма място за тревоги. Гледай за течове от главите и ръжда по веждите. Слаби места са им задните амортисьори, но не е фатално. Автоматичните кутии допринасят за проходимостта зимата и противно на останалите марки автомобили са изключително здрави! Всичко това с уговорката, че не са на по 500-600к км, ама то си важи и за останалите коли.
                      Като разход, моя беше турбо автомат, в града 14-15 газ максимум, с нормално каране, извън-11,5-12 със скорости до 140.
                      Бюджета е 8000лв което поне на първо четене стига за Форестър след 2003-та година. Искам да попитам добре ли понася атмосверния двигател газовата и като цяло какво му е обслужването на този прословут боксер. Казаха ми, че на 80 000км се сваляли главите за ревизия. Това вярно ли е?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Outlander vs SantaFe

                        Обслужването е като на всеки друг двигател, просто е различно разположен. Нищо особено, освен че има няколко ролки в повече и то зависи с какво го сравняваш. Цените не са нищо особено, хората излишно се плашат!
                        С газта абсолютно никакви проблеми също. Ако ще се вади двигатела за ревизия на главите-реглаж на клапани, че да няма ядове после покрай газта. Направиш ли го един път, сложиш ли хубави гарнитури, това за 80к км можеш да го прескочиш за неопределен период от време.
                        Ако ти стигнат парите за турбо, имай предвид, че разхода е същия като атмосферния. Ръчката турбо няма бавни. Удоволствието от шофирането е доста различно. Тук вече е въпрос на вкус и нужди.
                        На дълго автомата дори гори по-малко, просто кутията е по-дълга.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        08седем9010З60
                        MAKE RALLY NOT WAR
                        Confidence in Motion

                        Коментар


                        • #13
                          От: Outlander vs SantaFe

                          Аз карам такъв форестър без турбо. Попаднах на реален автомобил, не милионник... изключително здрав и надежден. Драми няма относно обслужването, газта си я понася бвз проблем. Бих се разделил с него само срещу турбо форестър и в този ред на мисли, може да се обадиш да го видиш
                          Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                          Mercedes w212 E350 4matic
                          Ducati Monster 600
                          O888795575

                          Коментар


                          • #14
                            От: Outlander vs SantaFe

                            Между Outlander 1 и Forester 2003+, категорично избирам Forester-а. Няма нужда да се плашиш от тоя боксер. Обслужването е като на нормален двигател, просто ролките са три, а не 1 или 2. На Outlander-а пък имаш допълнителен ремък за балансиращият вал, та все тая... Масла, филтри и прочоие - и на двете са като на лека кола. Главите се ревизират като им дойде времето, може да е 8, 80 или 180 хиляди... както дойде. Там цените са също нормални.
                            Навремето нямах бюджет, иначе бих взел Форестъра. Не се оплаквам и от Outlander-чето. Но съм ги карал и двете и за мен Forester-а е по-кола. Иначе като размери и ергономия са подобни, да не кажа еднакви. Също като 4х4 задвижване и окачване. Жените повече харесват Outlander-ите, в случай че имаш жена, чието мнение е важно за теб.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Outlander vs SantaFe

                              Fahrwerk, Lenkung - шаси, ходова част, управление
                              Motor, Umwelt - мотор, околна среда
                              Karosserie, Rahmen, Innenraum - каросерия, рама, купе
                              Bremsanlage - спирачна система
                              Elektrik, Elektronik, Licht - Електрическа с-ма, Електроника, Светлини вкл. окабеляване
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X