Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повишен разход на бензин-Рено 19

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повишен разход на бензин-Рено 19

    Здравейте,
    Обръщам се към Вас, заради следният проблем на една дърта(но запазена, глезена и обичана)кола-Рено 19, втора фаза, двигател F3NL-740, а именно:
    От около месец ми направи впечатление, че разхода на бензин скочи драстично-нивомера на резервоара падаше главоломно, дори бях сигурен, че имам теч от резервоара.Колата има и обикновенна газова, но на къси разстояния в града половината време е на бензин, докато загрее.
    Вчера отвъртях свещите(на няма и 10000км.) и толкова нагар не бях виждал досега. Изпушва и черно, като я настъпя. Веднага заподозрях възд. филтър, който е на има-няма 3000км., продухах го със сгъстен въздух, но утре ще го сменя. С около 15% се е вдигнал и разхода на газ.
    Дори напоследък не гасне, като я изключа, ами работи още 1-2 секунди и чак се изфорсира! Представям си колко нагар е натрупала!
    Ще се радвам ако някой е запознат с този моноинжекционен и по принцип непретенциозен двигател да сподели съмненията си какъв може да е проблема?
    Мотора е в добро здраве, не харчи масло.

    Благодаря предварително!
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    От: Повишен разход на бензин-Рено 19

    Температурен датчик.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: Повишен разход на бензин-Рено 19

      Благодаря, Калине! Ако и кажеш къде се намира, за да ме улесниш цена нямаш!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        От: Повишен разход на бензин-Рено 19

        На главата ,от предната страна ,в дясно ,точно до масления сепататор ,букса с две кабелчета.
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #5
          От: Повишен разход на бензин-Рено 19

          Благодаря още веднъж, защото аз се сещам само за температурния датчик, който е монтиран на радиатора, и който управлява ел. вентилатор...на таблото температурата се отчита коректно, ама имало и още един...
          М/у другото в гугъл излиза само този на радиатора, но това на първо четене(пардон-питане)!

          Наздраве, Калине!
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #6
            От: Повишен разход на бензин-Рено 19

            Както е редно приключвам темата-оказа се маркучлето на МАР-сензора, което беше еволюирало в пластмаса и се беше счупило! Нищо и никаква повреда, ама доста вреди нанася!
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #7
              От: Повишен разход на бензин-Рено 19

              Само малко включване - имам същия дъргел със същите проблеми.
              Маркучето на МАП-а беше се скъсало, както и да е, оправих го.
              Обаче се оказа , че има и доста ниска компресия на един от цилиндрите, макар , че не гори масло.
              Та провери си компресията.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Повишен разход на бензин-Рено 19

                Нищо няма да проверявам-ами, ако някъде компресията е ниска кО прАим...? Не свалям глава и не правя ремонти, че чергата ми е тънка в момента...(:
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #9
                  От: Повишен разход на бензин-Рено 19

                  При този мотор клапаните са с пулове и на газ се окопават и се стягат(намаляват се температурните им хлабини). Ако са добре хлабините клапаните трябва леко да "шумолят". Сигурен съм, че ако измериш хлабините ще останеш учуден.
                  П.П. Прави се без да се сваля главата (може и без да се разцепва ангренажа). Преди да започнеш каквото и да било измери компресия.
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X