Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за EGR /ЕГР/ клапан за Опел Фронтера 03г с двигател Y22SE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за EGR /ЕГР/ клапан за Опел Фронтера 03г с двигател Y22SE

    Здравейте,
    Някой знае ли откъде мога да си купя EGR клапан за фронтерата. В София Ауто диагностицираха проблем, казаха, че трябва да се почисти. Почисти се, изтри се чека, в последствие пак свети. Колата работи равномерно и на празен ход и на високи обороти. Не съм сигурен също така дали правилно съм почистил клапана т.е. не съм го разглобявал.

  • #2
    От: Въпрос за EGR /ЕГР/ клапан за Опел Фронтера 03г с двигател Y22SE

    Моят е запушен умислено откакто взех колата.ОФ Б бензин.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за EGR /ЕГР/ клапан за Опел Фронтера 03г с двигател Y22SE

      Той хубаво е запушен, а какво става с компютъра - по обратната връзка, която казва, че трябва да се отвори, а клапата е затворена? Не се ли опитва ECU то да компенсира някак си променяйки нещо си? Извинявам се за глупавите въпроси, но нито са ми специалност автомобилите, нито им разбирам, просто искам всичко да е наред по Фронтерата. Или много искам?

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за EGR /ЕГР/ клапан за Опел Фронтера 03г с двигател Y22SE

        Клапана е запушен с тънка ламарина между него и главата кабелите си стоят закачени така че компа да не го търси до 2500 оборота,той до толкова е отворен след това компа го затваря.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за EGR /ЕГР/ клапан за Опел Фронтера 03г с двигател Y22SE

          И на моя кабелите са закачени, но чека свети. Два пъти го трият, но след 30-50 км отново светва. Някой ако има идея дали може да се ремонтира или почисти по-добре. В олимпия ми казаха 475 лв за нов.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X