Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт... :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт... :)

    Здравейте, искам да си взема джип (задължително- дълга база и автоматик), който лятото ще се кара 70% от времето, сравнително бързо по прашни, черни и кърски пътища и 30% по асфалт (около 1ч. на ден ми отнема пътуването от вкъщи до работата и обратно по междуградски път с 90км/ч ограничение). Ще го карам и зимата докато има сняг и коловози. ОФРОУД ЩЕ ИМА, така че е важно да се справя с кал, изкачвания и сняг! За ориентир ще кажа че в момента карам Mitsubishe Pajero Trophy 2.8D 1999г. фабричен тунинг на Geco ( https://www.youtube.com/watch?v=28ItuqKn56Q (<---моя е с по големи гуми) снимка.. https://www.google.bg/search?q=mitsu...1xyn8-fHYnL0WM: ) и съм доста доволен от офроуд качествата му (достатъчно мощен и здрав, вози меко дори при бързо каране извън пътя-има три (работещи) режима на амортисьорите). Извън пътя обаче нещата не стоят така, а и вече доста поостаря макар и в много добро състояние. Затова реших да си взема още един джип, но този път ИСКАМ ДА ИМА ДОБРО ПЪТНО ПОВЕДЕНИЕ. Тук идва и въпроса към по-знаещите от мен. Кой джип е сравнително нечуплив, добър офроудър, но в същото време е подходящ за НАЙ-МАЛКО 1 час междуградски път на ден. Помагайте! ...ето на какво съм се спрял:

    1. Nissan Pathfinder -2006г. 2.5 DCT 174к.с. от 12 000лв до 16 000лв.
    (бих го взел като компромис ако е подходящ, защото е евтин)
    2. Jeep Commander - 2007г. 160к.с. или 220к.с. от 19 000лв. до 22 000лв.
    (скъп, но пък ми харесва..но не знам как е с офроуда???...на пътя мисля че няма да има проблем)
    3. Toyota Land Cruiser - 2005г. 3.0 D4D 160k.c. от 18 000лв. до 22 000лв.
    (доказан, но съвсем малко не ми допада, макар че бих го карал и знам че ще върши чудесна работа на и извън пътя, малко е скъп).
    4. Mitsubishi Pajero – 2008г. 3.2D 170к.с. от 16 000лв. до 19 000лв.
    (допада ми, цената ме устройва...мисля че ще се справя на и извън пътя...доста ново т.е. може да намеря на малко километри)
    5. Land Rover Discovery 3 – 2007г. 2.7TDI 190к.с от 15 000лв до 19 000лв
    (също доказан джип,моят фаворит цена/офроуд/път, но съм чувал че поддръжката му е скъпа)
    (ако имам възможност след няколко години, когато им паднат цените бих взел facelift от 2011г.)
    6. Nissan Patrol facelift- 2006г. 3.0DI 160k.с. от 17 000лв до 20 000лв.
    (изглежда ми малко стар... сигурно ще се справя добре с офроуда, но на пътя мисля че ще изостава, а е и доста скъп)
    7. Nissan Xterra от 25 000лв
    (тук ме притеснява, че е създадена за американския пазар(скъпи и трудни за откриване части), и много много високата цена...но пък ако кажете, че си заслужава бих се замислил)
    8. Вашето предложение?


    Другото за което искам да попитам е свързано с офроуд тунинг (от който нищо не разбира и може би тези пари, който бих дал са едно голямо нищо) за някой от горепосочените джипове или тези които вие препоръчвате. Говоря за допълнителни КОМПРЕСОРИ НА ДИФЕРЕНЦИАЛА(цена???), БЛОКАЖИ НА ДИФЕРЕНЦИАЛА(Цена???) или каквото е необходимо ако може и цената му. Интересува ме възможно ли е, надеждно ли е, полезно ли е и ДАЛИ СЕ ОТРАЗЯВА НЕГАТИВНО НА ПОВЕДЕНИЕТО ПРИ ШОФИРАНЕ НА АСФАЛТ? .....т.е. за моите нужди, кое е по-добър вариант :

    1. Джип за 12-14 000лв + тунинг за 6-10 000лв (+ съвет в какво да ги вложа тази пари, защото нищо не разбирам)
    2. Джип за 15-18 000лв + тунинг за 3-6 000 лв (+ съвет в какво да ги вложа тази пари, защото нищо не разбирам)
    3. Джип за 14- 22 000лв (без подобрения...само гуми) (примерно да си взема едно Discovery за 16 000лв. и да не се занимавам с глупости като не разбирам)


    P.S. Пътувам доста из страната(с кола ) и ако някой ми даде адрес или координати на човек, който се занимава и е наясно по темата, и може да ми даде съвет, бих се възползвал. Естествено ще си платя за отделеното време.

    БЛАГОДАРЯ !!!
    Последно редактирано от dimityr3028; 26-02-17, 17:33.

  • #2
    От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

    Jeep Commander е за тези цели, без никакви доработки.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

      Патрол или Круисера,това и аз го знам.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

        а за Discovery-то нещо ще кажете ли?

        Коментар


        • #5
          От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

          Патрол или круисер ,патрола само гуми
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #6
            От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

            Първоначално публикуван от dimityr3028 Преглед на мнение
            а за Discovery-то нещо ще кажете ли?
            Искаш да караш или искаш да си купиш клетва?
            И аз много ги харесвам, ама както казва един приятел - има ли Ровър в името ...

            Ленд Крузър, Патрол или Командер според мен ...

            Коментар


            • #7
              От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

              Що го пързаляте човека да си вземе "Патрол" с дефектния 3-литров мотор или "Ленд Крузър", без да го информирате да си приготви и едни допълнителни 10 000 лв. за дюзи?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                Първоначално публикуван от dimityr3028 Преглед на мнение
                а за Discovery-то нещо ще кажете ли?
                Явно натам те води сърцето.Няма нищо страшно,ако попаднеш на добър екземпляр(същото важи и за останалите).HSE-комплектацията е с два блокажа.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #9
                  Това за HSE-комплектацията не го знаех...благодаря, но всъщност освен Discovery-то харесвам и Cоmmander-a, и Pajero-то за тях има ли нещо като HSE-то, което трябва да знам?
                  Pajero-то няма никаква подкрепа, да не би да не е подходящо?


                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Що го пързаляте човека да си вземе "Патрол" с дефектния 3-литров мотор или "Ленд Крузър", без да го информирате да си приготви и едни допълнителни 10 000 лв. за дюзи?
                  охааааааaa

                  Като се зачета във форума, основно темите са за проблеми с джипките, да не стане така че да се откажа (шегувам се) Това за HSE-комплектацията не го знаех...благодаря. Сведох избора си до три джипа Pajero 4(дайте мнения, издръжлив ли е, как му е поддръжката, има ли някакви сериозни недостатъци?), Discovery 3 i Commander.
                  Може ли да ми нахвърляте по 3-4 неща (от типа на "HSE-комплектацията е с два блокажа" и "Патрол с дефектния 3-литров") за трите джипа, за да знам за какво да гледам.
                  Благодаря за бързите отговори по-горе (y) .
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-02-17, 19:22.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                    Така като чета, защо не погледнеш Дискавъри 2. Комфортен е, всичко отдолу му е доста здраво, има части на всякакви цени. За проблеми те има много писано а решението им като цяло е евтино. Един чип и интеркулер и лети
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • #11
                      От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                      За 1-2 часа междуградски път според мен всичко става. Горе-долу какъв пробег се прави по асфалт и по черно? Toyota Hilux опция ли е?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                        Jeep... но за мен по-скоро WJ HO...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                          Discovery 2 – много ми харесва, но ми идва малко стар
                          Toyota Hilux – не бих искал да е пикап
                          Спрях се на три джипа: Commander, Discovery, Pajero. При Discovery-то разбрах,че е важно да е HSE, за да има два блокажа...ако има още нещо такова за него или другите, казвайте защото ми е трудно да отсея истината от глупостта в тоновете информация навсякъде. При Pajero-то ми харесва, че е малко по-ново и че при директно сравнение с Land Cruiser-а се справи по-добре. За Commander-а обаче започвам да изпитвам леки съмнения в офроуд качествата му и да си мисля, че отстъпва на другите два (Discovery, Pajero)... дали наистина е така???

                          Коментар


                          • #14
                            От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                            И трите коли са добри.
                            За да избереш тествай ги една по една. Но ако са истина тези 70% кърски път Паджерото е твоята кола. НО твърдо да е 200к.с. дизела или най-добре да е 3,8 бензин.Паджерото е последния як джип дето става и за асфалт. При него Суперселекта и задния блокаж са стандарт. Преден блокаж не ти трябва.

                            Ако караш повече асфалт Диското е за предпочитане. На мен ми идва тромаво(дизела), но по-приятно и доста по-икономично ит Паджерото. Като надежност мисля Паджерото е без конкуренция но зависи от конкретния екземпляр.

                            За Командера да каже някой дето го е имал.
                            Последно редактирано от rusev; 28-02-17, 07:43.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #15
                              От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                              Ако мотора на Диското е същия като в РР Спорт, за мен точно този мотор е една недомислица. Сглобен хибрид между пежо и GM, който при смяна на свещи - цитирам техник от Мото Пфое Бургас: "много често се късат свещите и се налга да се вади главата", за цена изобщо не питах, че още ми се вие свят от офертата за пълно обслужване в сервиза в Стара Загора. Цената, която ми предложиха, беше около 5000лв. с отстъпките в, която влизаше и смяна на задна чистачка за 70лв.!!! Пак отбелязвам че става въпрос за РР Спорт 2006г., но мисля, че с Диско 3 са на една платформа и мотора е същия. Освен всичко останало човек трябва и да се съобразява къде ще си поддържа джипката!!! Поради липса на компетентни сервизи в този край и нечовешките цени набързо се разделих с РР. Сега съм с ТЛК-120 - 2006г. и за съпоставка последното ми посещение в оторизиран сервиз за смяна на масла, възглавница, два носача и др.дреболии не можа да надхвърли 1800лв.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X