Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт... :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Е, тука има 1001 теми, според които многото километри изобщо нямат пряко отношение към състоянието на колата.
    Не съм съгласен! Лично съм амортизирал няколко автомобила, които от ново състояние са преминали в типично състояние на коли втора ръка. Това не е от лоша поддръжка, а от навъртени километри и дори днес да е перфектна, то утре нещо се обажда и влиза в сервиза!

    Мои близки, живеещи в чужбина си направиха ремонт на къщата с помощта на служебния автомобил на жена. Каквото е могло да се събера в колата е пренесено, без да пояснявам. Тук в повечето случаи, ако те разберат си аут, там на никой не му пука. Отделно километрите никой не ги следи, а служебното гориво се зарежда с карта и лимит. Ако не си много нагъл си напред при всички положения.

    Коментар


    • #32
      От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      По какви причини мърлячът "западняк", италианец или какъвто и да е, няма да спазва условията по гаранцията и няма да си кара колата на обслужване в сервиза на дилъра, няма да сменя масло и т.н.?
      Нали ще изгуби гаранцията и ако нещо каже "мяу" по колата, докато е още на три-четири години напр., ще трябва да си бърка в джоба и да плаща ремонта сам?
      Отговорът се крие във въпроса
      Тоест как тогава идват при нас осезаемо по-евтини тези коли??
      Нали ако всичко е наред, защо западняка да я продава и да загуби пари, имайки пред вид прагматичността му?! Да, има коли и коли, едните обаче си ги продават втора ръка на техните си пазари, а "другите" идват "нов внос" към нас...

      Коментар


      • #33
        От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

        Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
        Отговорът се крие във въпроса
        Тоест как тогава идват при нас осезаемо по-евтини тези коли??
        Нали ако всичко е наред, защо западняка да я продава и да загуби пари, имайки пред вид прагматичността му?! Да, има коли и коли, едните обаче си ги продават втора ръка на техните си пазари, а "другите" идват "нов внос" към нас...
        Петгодишните не идват осезаемо по-евтини. Джамбазите си слагат поне 30-50 % горница на такива. Другият вариант е да им преправят по някакъв начин документите и да ги предлагат по-евтино от западните сайтове, но по мои наблюдения просто лъжат в обявите Обявена за 5 годишна, всъщност се оказва 8 или 10-годишна, ако ѝ провериш VIN-а. Като ги хванеш, се почва: "Е, неква грешка е станАла в обявата. Ама той моделът още се произвежда, ама това е предпоследният модел, бре, баце?".
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #34
          От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

          За Commander-а обаче започвам да изпитвам леки съмнения в офроуд качествата му и да си мисля, че отстъпва на другите два (Discovery, Pajero)... дали наистина е така???



          Това от къде дойде?


          +1 за Командера!
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #35
            От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

            Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
            Това от къде дойде?
            Е, как откъде. Ни знаЙш лье, чи само ньемску и японску, бацье?!
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Петгодишните не идват осезаемо по-евтини. Джамбазите си слагат поне 30-50 % горница на такива. Другият вариант е да им преправят по някакъв начин документите и да ги предлагат по-евтино от западните сайтове, но по мои наблюдения просто лъжат в обявите Обявена за 5 годишна, всъщност се оказва 8 или 10-годишна, ако ѝ провериш VIN-а. Като ги хванеш, се почва: "Е, неква грешка е станАла в обявата. Ама той моделът още се произвежда, ама това е предпоследният модел, бре, баце?".
              Мога да споделя наблюдения и впечатления от автопазара в Швейцария. Българските джамбази купуват от там само и единствено 101% най-най- евтинотото и обявено от арабите по плацовете " nur fur export", т.е да се изнаса тоя скрап от там...Тези коли обикновено са с изтекъл и неподновен преглед, с дребни или по-големи технически проблеми или корозия, или външни забележки. Също така са на повечко километри или по-стари, швейцареца е преценил, че не си струва да инвестира в ремонти, които там са многократно по-скъпи от тук. Има случаи, когато тук се оказва, че проблемите са незначителни и не скъпи за отстраняване, което там няма как да се установи и общо взето работата е малко на късмет- палиш, слушаш, правиш две кръгчета на плаца, ако ти хареса -плащаш и тръгваш. Като правило почти всички коли са със сервизни книжки и редовно обслужвани, липсват коли изцяло занемарени и само карани както в Италия. Ако колата обаче е много хубава, запазена и абсолютно изправна, с всички видове документации, фактури от сервиз и обслужване, то тя си струва пари, и изобщо не е в таргета на нашите търговци, пример давам пак с няколко лъскави и абсолютно здрави Грандове 5.9, които струват там повече от всеки WJ /нов внос от Италия- перфектен/, продаващ се в България.
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #37
                От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Мога да споделя наблюдения и впечатления от автопазара в Швейцария...
                Нали даже тука във форумЪт има участници, предлагащи услугата - избираш си кола по "аутоскаут", "мобиле.Де" и там някакви такива сайтове и те ти я докарват. Аз мойто "Хеми" си го бях харесал в италианския "аутоскаут", но то там изчезна и се появи в нашето "мобиле" на двойна цена. Като му казах това на джамбазина, той отговори "Е, да, така е, същата кола е, ама аз съм я земАл и докарАл, нали?" Накрая свали, ама не двойно, като отбивката я направи, писал съм във форумЪт ("Щото кой идиот ще си купи 5,7 литра бензинова кола?!" ).
                А пък мой кумец, живеещ в Австрия и тамошен гражданин, имаше за усвояване едни пари от продаден в БГ имот. Е, не можа да си купи нова кола "кеш" - даваха ги всички дилъри (провери 5-6 марки) само на изплащане или лизинг, със съответното оскъпяване. И не ги интересува колко пари им носиш или предлагаш да им преведеш по банков път. Не ги искат и точка по въпроса. Сигурно има някакъв чалъм да платиш накуп нова от завода кола, ама човекът така и не можа да го разучи. Взе си нова кола на изплащане.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #38
                  От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Нали даже тука във форумЪт има участници, предлагащи услугата - избираш си кола по "аутоскаут", "мобиле.Де" и там някакви такива сайтове и те ти я докарват. Аз мойто "Хеми" си го бях харесал в италианския "аутоскаут", но то там изчезна и се появи в нашето "мобиле" на двойна цена. Като му казах това на джамбазина, той отговори "Е, да, така е, същата кола е, ама аз съм я земАл и докарАл, нали?" Накрая свали, ама не двойно, като отбивката я направи, писал съм във форумЪт ("Щото кой идиот ще си купи 5,7 литра бензинова кола?!" ).
                  А пък мой кумец, живеещ в Австрия и тамошен гражданин, имаше за усвояване едни пари от продаден в БГ имот. Е, не можа да си купи нова кола "кеш" - даваха ги всички дилъри (провери 5-6 марки) само на изплащане или лизинг, със съответното оскъпяване. И не ги интересува колко пари им носиш или предлагаш да им преведеш по банков път. Не ги искат и точка по въпроса. Сигурно има някакъв чалъм да платиш накуп нова от завода кола, ама човекът така и не можа да го разучи. Взе си нова кола на изплащане.
                  И по моите наблюдения доста коли виждам, които се появяват "тук -от там", мъчат-мъчат джамбазите отначало х2 или х1.5, но видат че не става, па се кротнат...А това да не може да си купиш нова кола "наведнъж", а обезателно да трябва на лизинг- що за глупост ?
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #39
                    От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                    Пазара е пълен с такива нов внос и човека обикновенния, който няма възможност да си купи от чужбина какъв избор има? Бях си харесал една джипка миналата година и няма и няма такава купена от България и всичкото нов внос и не отричам, че имаше и добри, но като им видях цените навън и как да стане нашите да са по евтини плюс печалбата на прекупвача? Просто сме прецакани това е(
                    Real Recognize Real

                    Коментар


                    • #40
                      От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      А това да не може да си купиш нова кола "наведнъж", а обезателно да трябва на лизинг- що за глупост ?
                      Ми, пробвай. Има и разни мерки против изпиране на пари и т.н. Най-вече интересът на дилъра е да ти вземе оскъпяването при лизинг. Чувал съм, че "ША-номерата" всъщност са взети на лизинг от доверена пчеличка в Германия. Не е отишла мутрата с чувала пари в завода.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #41
                        От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                        Пазара е пълен с такива нов внос и човека обикновенния, който няма възможност да си купи от чужбина какъв избор има? Бях си харесал една джипка миналата година и няма и няма такава купена от България и всичкото нов внос и не отричам, че имаше и добри, но като им видях цените навън и как да стане нашите да са по евтини плюс печалбата на прекупвача? Просто сме прецакани това е(
                        Ако уточниш каква е джипката, ще стане ясно.
                        Примерно Jeep WK2 бензинов в "БалкОнстар" продават само SRT-8 и то с поръчка. Ако искам като моето, ама следващия модел... трябва да правя накакви галимации с покупка от чужбина.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #42
                          От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                          Теракан бях си харесал и доколкото имам информация се е предлагал нов и при нас, но аз не попаднах на такива. Явно хората не си ги продават. Същата работа е и с Паджеро спорт и който иска да си купи само нов внос или отвън. Един приятел си взе гранд 94та 5.2 и доста дълго търси неговата машина докато накрая сам не си я купи от Италия, защото в нашата родина всичко на пазара в онзи момент беше "нов внос". Хубаво е че сега се предлагат вички или почти всички модели на джийп в България както и на повечето марки, но по времето на ZJ бяха едни такива времена и хората не купуваха хич коли от магазина и каквото е влязло е минало през джамбазин. Така е и с повечето джипки от по-старото поколение...
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • #43
                            От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                            Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                            Хубаво е че сега се предлагат вички или почти всички модели на джийп в България както и на повечето марки,
                            Там е работата, че не се предлагат. Предлагат се само с италиански дизелов двигател (за "магазина" иде реч).
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #44
                              От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                              Темата не беше ли за нЕкви джипки,измежду които колегата трябваше да избере,че се обърках нещо?
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар


                              • #45
                                От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                                Еми за това говоря прецакани сме Осмаците предполагам не покриват еко/евро нормите та затова, иначе българина ще предпочете си купи голям и прост бензинов мотор, който ще газифицира пред скъпия дизел с директно впръскване.
                                Real Recognize Real

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X