Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса свързани с въздуха на KIA Sportage '99г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса свързани с въздуха на KIA Sportage '99г.

    Здравейте,

    Днес свалях разширителният съд на охладителната система и се наложи да демонтирам ето тази част, за да мога да го извадя.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4982.JPG
Прегледи:1
Размер:39.3 КБ
ID:6128668
    Когато я свалих открих, че отзадната страна има пробити две дупки, за сметка на това друга една е запушена.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4980.JPG
Прегледи:1
Размер:32.4 КБ
ID:6128667
    Въпросът ми е, с каква цел е направено това? И какво ще стане, ако възтановя първоначалния му вид. Запушената дупка, води към ето това нещо:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4977.JPG
Прегледи:1
Размер:33.0 КБ
ID:6128666
    Отбелязаното с червено. Какво представлява то и защо са го изолирали? И освен това тази клапа, отбелязана с жълто, ми се струва че не функционира, важна ли е за работата на двигателя или може да бъде трайно запушена.
    И последният ми въпрос е какъв е този датчик открих го отскубнат под пластмасовите капаци на въздушния филтър?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4984.JPG
Прегледи:1
Размер:43.5 КБ
ID:6128669
    Предварително благодаря за вниманието и очаквам вашите отговори.

  • #2
    От: Няколко въпроса свързани с въздуха на KIA Sportage '99г.

    Вероятно са някакви газаджийски мурафети.
    Датчика прилича на термометър за външна температура, също слаган от нЕкой си

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса свързани с въздуха на KIA Sportage '99г.

      Да, точно това е, сега се сещам, че в началото като я взех имаше някакъв много кофти монтиран термометър вътре, които махнах не много прецизно и този датчик остана някъде, та сега го намерих. Значи въпроса за датчика отпада, но другите си остават.

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпроса свързани с въздуха на KIA Sportage '99г.

        По принцип от въздушния колектор имаш освен голямата тръба която влиза във в кутията на въздушния филтър имаш още един маркуч, които влиза в тази кутия(означена с червената линия) и тя е свързана пак с маркуч, към кутията на въздушния филтър. Защо са я запушили незнам. Иначе предполагам е някакъв допълнителен резервоар за въздух, или пък да е направено ако случайно засмуче вода да остане в тази кутия...

        Коментар


        • #5
          От: Няколко въпроса свързани с въздуха на KIA Sportage '99г.

          Клапата е т.нар. от газаджийте "кихалка", а кутията е вероятно някакъв резонатор. Знам ли.
          Отворите също вероятно са пробивани от газаджиЙ.

          ПП: Джезу Кристо, къде му е заврян въздушния филтър на това нещо! Що така?
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Няколко въпроса свързани с въздуха на KIA Sportage '99г.

            С обикновена газова ли е?
            Kia Sortage wagon 2000 128 h p

            Коментар


            • #7
              От: Няколко въпроса свързани с въздуха на KIA Sportage '99г.

              Като гледам "доработките" по засмуквания въздух- Да.
              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
              SSang Yong Kyron 2.0xdi
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

              Коментар


              • #8
                От: Няколко въпроса свързани с въздуха на KIA Sportage '99г.

                Ако трябва да бъда честен в всички прегледали темата, очаквах далеч повече, от отговорилите. Задал съм си конкретните въпроси и ако има някой, който може да отговори адекватно, ще съм му благодарен, но съгласете, че това което ми е написано по абсолютно никакъв начин не ми помага. Думи като вероятно, газаджий, кихалки и п.р., не отговарят на въпросите, които съм поставил, ако нямате какво да кажете по-добре замълчете. И на поставения въпрос за газовата уредба, ще разочаровам категоричният Наско93,но отговорът е не, с газов инжекцион е.

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко въпроса свързани с въздуха на KIA Sportage '99г.

                  Без да съм виждал изобщо двигател на Кия. Първото е резонатор, може и част от него.
                  Втората снимка и дупките и -сам трябва да разгадаеш.
                  Третата снимка с жълтото е кихалка- преди време сигурно е била с обикновенна газ. Ако се запуши и кихне- ще разбереш че сегашната тема е безмислена, защото ще ти трябват нови пласмасарии.
                  Не можеш ли да проследиш въздушния път и да се досетиш кое кво?
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко въпроса свързани с въздуха на KIA Sportage '99г.

                    "Кихалката" е проста клапа с една проста пружина, дръпни я с пръста, ако се отваря и после ако се затваря сама - работи.
                    За резонатора - няма съществена роля в работата на двигателя, поне от това, което аз съм установил. Маздите от тия години и някои други японски марки имат такива масово.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X