Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

    Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
    ...285/85/16 на Силверстоун
    В крайна сметка аз сложих такива - стари, за 250 лева 4-те. Подобрението в динамиката спрямо старите 9х16 регенерат е съвсем осезаемо.

    Моят двигател е нещо като 85 кс

    Коментар


    • #17
      От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      В крайна сметка аз сложих такива - стари, за 250 лева 4-те. Подобрението в динамиката спрямо старите 9х16 регенерат е съвсем осезаемо.

      Моят двигател е нещо като 85 кс
      Твоите джанти би трябвало да са 6.5J X 16 или са по-широки ? От това, което чета като препоръка за 255/100/16 е че джантата трябва да е широка 6.5 ни по-малко, ни повече. А за 285/85/16 препоръчват минимум 7.5 инча широчина на джантата. Едни снимки можеш ли да качиш с тези гуми ?

      Коментар


      • #18
        От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

        Ще кача.

        Джантите не съм ги мерил ама са нещо като 7" и всъщност имам проблем с джанти. Моите са разглобяеми.

        Коментар


        • #19
          От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

          И моите са такива, днес купих 5 нормални джанти 5 инча широки и ще ми ги разширяват на 6.5 или повече. Това е вариант и за теб

          Коментар


          • #20
            От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

            Само да вметна, че после да не се оплаквате,ч е не са ви казали:

            Както Стоян по-горе написа-със слагането на по-големи гуми почти няма да се промени скоростта с която се движите.
            Особено с този нефелен двигател. Виж, ако имаш 300-350 коня на разположение-да, увеличаването на размера ще повиши скоростта с която се движиш, но в твоя случай двигателя няма да има сила да ги върти за да поддържа тази скорост.
            И ще натискаш газта за да върви, а то няма да върви, само ще гори повече, че горенето е функция на степента на натискане на педала.

            Смяна на предавателни числа пшо трансмисията също няма да ти даде скорост. Само динамика, но това е докато включиш най-високата предавка. А тя максималната скорост е на нея... А даже може да се случи и така, че ако сложиш по-големи гуми-на максималната предавка да не можеш да постигнеш тази скорост която ще постигнеш на по-ниската предавка.
            Пак заради слабия двигател.

            Помисли си.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

              Италианския регенерат не е никак лош и цената е добра http://www.lermagomme.it/site/index....ers&Itemid=120
              Последно редактирано от New hope; 27-02-17, 19:26.
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #22
                От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                Разбира се, че след като се увеличи диаметъра на гумите неминуемо ще се намалят оборотите на двигателя при поддържане на така наречената от питащия "комфортна скорост"(каквото и да означава това!). Може би Хамилтън е решил, че двигателя трябва да работи при накакви фиксирани от него обороти....Добре е , оборотите да са тези при макс въртящ момент и минимален специфичен разход.

                Но нямаше да е лошо да се помисли по тези проблеми преди да се започне проекта. Ако аз трябва да пътувам на някъде с 72 или дори шеметните 80км/ч ще го считам за наказание, а не за почивка!
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Ако аз трябва да пътувам на някъде с 72 или дори шеметните 80км/ч ще го считам за наказание, а не за почивка!
                  Е то това де факто (а и в доста държави де юре) е камион - с колко да се движи? С шеметните 90?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    Разбира се, че след като се увеличи диаметъра на гумите неминуемо ще се намалят оборотите на двигателя при поддържане на така наречената от питащия "комфортна скорост"(каквото и да означава това!). Може би Хамилтън е решил, че двигателя трябва да работи при накакви фиксирани от него обороти....Добре е , оборотите да са тези при макс въртящ момент и минимален специфичен разход.

                    Но нямаше да е лошо да се помисли по тези проблеми преди да се започне проекта. Ако аз трябва да пътувам на някъде с 72 или дори шеметните 80км/ч ще го считам за наказание, а не за почивка!
                    Под комфортна скорост разбирам шума в купето да е приемлив, както и разхода естествено, кемперите рядко се движат с повече от 90км/ч. Таргета ми е около 80км/ч. Ивеката на жандармерията в София оригинално са с 255/100/16 Мишелин ХЗЛ и 2.5 тд двигател, моето е същото, но със цивилна кабина и 2.8ТД двигател. Дифове, раздатка и т.н са 1/1 със военните изпълнения. Масово на тези Ивека като моето се слага именно този размер гуми, просто в България ги няма, но ти няма как да го знаеш. За това Руси вземи попрочети малко конкретно за тези камиончета и проектите свързани с тях, ако искаш да се поограмотиш. Всичко казано в поста ти ми е доста добре известно И не е нещо ново за мен. Интересуват ми впечатления от изброените размери гуми, ако имаш нещо да добавиш заповядай .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                      Живко, писах в отговор на обясненията на Кольо, но не се усетих, че ти си достатъчно грамотен за да си на ясно с обороти, скорост и т.н.. Извинявам се!

                      За Ивеко от жандармерията бих прочел нещо когато ми станат интересни. До тогава мисля да си остана неграмотен.
                      Доволен съм, че прибавих в познанията си и неизвестният ми досега термин "комфортна скорост"!
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                        Ето ги снимките на машината.
                        Ще следя темата с интерес!
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                          Благодаря за помоща със снимките.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                            Аз видях строежа на проекта в Хидролифт, успех.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Аз видях строежа на проекта в Хидролифт, успех.
                              Закарах им го там преди 20 дена в състоянието, което си го видял. Още не са го почнали, но ще стане някой ден

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                                Някой ако има интерес към 255/100/16 /9.00-16/, случайно попаднах на това:
                                http://gumibg.bg/bg/gumi-za-voenna-t...tary-tt-8.html

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X