Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

    Тва е евтино, и за проба става.

    Коментар


    • #32
      От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Тва е евтино, и за проба става.
      Определено става за проба, но си мисля че оптималния размер и за двама ни е 285/85/16. Достатъчно са високи, само 3см по-ниски от мечтания размер, доста по леки, товарен индекс 120, евтини са и най-важното е че са разпостранени, за разлика от екзотиката на Мишелин. Така и не сподели как са като шум като караш ?

      Коментар


      • #33
        От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

        В момента съм със силвърстоун МТ екстрем. Бучат ужасно и категорично ще ги сменям веднага щом избистря концепцията.

        Коментар


        • #34
          От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

          Конкретно за тези си мисля:

          http://agrogumi.com/index.php?route=...roduct_id=2119

          Коментар


          • #35
            От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

            ного агресивни бе. Тия пак ще бучат. Нещо по-цивилно трябва.

            Коментар


            • #36
              От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ного агресивни бе. Тия пак ще бучат. Нещо по-цивилно трябва.
              Ще бучат по-малко от екстрийма, а и нали си го взел да си проходим извън пътя.

              Коментар


              • #37
                От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                Конкретно за тези си мисля:

                http://agrogumi.com/index.php?route=...roduct_id=2119
                Имай предвид, че на много места има информация, че реалната височина на тези гуми е 34", а не малко над 35" както се очаква от този размер. Има същата шарка и размер гума, но с диагонална конструкция и името е без "сппорт" и нейната височина е реална. Май вече не се предлага....
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                  Като прочетох темата и ме налегна една носталгия.... повече от 10 години притежавах такова камионче, ама предния модел - кабина с кръгли фарове TurboDaily 3510W , изключително безпроблемен автомобил, закупих го от швейцарските спасителни служби, на 150 х.к. и при мен прехвърли 500 х.к..... за този период имаше един единствен проблем, малко претоварен в изключително тежък терен скъса предна полуоска (безумно скъпа беше тогава 3600 лв, ама за приблизително 300 еврна ми намериха в Италия втора употреба).... всичко останало душманско каране и масла
                  Land Rover Discovery 300Tdi ... и други без значение

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    Имай предвид, че на много места има информация, че реалната височина на тези гуми е 34", а не малко над 35" както се очаква от този размер. Има същата шарка и размер гума, но с диагонална конструкция и името е без "сппорт" и нейната височина е реална. Май вече не се предлага....
                    С диагонална и с вътрешна гума, но и те са 86см. по са тежки с около 10-на килограма отколкото спорта и няма странични грунтозацепи, като линка от тази обява:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=211151

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                      Първоначално публикуван от niva-r Преглед на мнение
                      Като прочетох темата и ме налегна една носталгия.... повече от 10 години притежавах такова камионче, ама предния модел - кабина с кръгли фарове TurboDaily 3510W , изключително безпроблемен автомобил, закупих го от швейцарските спасителни служби, на 150 х.к. и при мен прехвърли 500 х.к..... за този период имаше един единствен проблем, малко претоварен в изключително тежък терен скъса предна полуоска (безумно скъпа беше тогава 3600 лв, ама за приблизително 300 еврна ми намериха в Италия втора употреба).... всичко останало душманско каране и масла
                      Колега сподели малко повече за него, аз имам навъртяни едва 100км да го докарам до София. Моето би трябвало да е същото като твоето, само кабината ги различава. С какви гуми си го карал ?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                        Карах го със значително по-малки гуми, по простата причина, че ми трябваше да качва арматура по чукарите (беше фирмен работен кон), спецификата на експлоатация беше такава, че където не може другия камион, този катери без проблем... след това остана само този и обикаляше софия и страната с багерче 2 тона на гърба постоянно. Лично аз не съм му навъртял много километри, но когато съм го карал е било безотказно, справка с разходите по поддръжка показва, че само нормалните обслужвания са му били теглото.... утре ще преровя флашките за някоя снимка .... накрая замина защото шасито му изгни безобразно (като всичко швейцарско) ... но това е в общи линии, работен кон който за 10 години и 350х.к. счупи една полуоска. Моя беше с турбо, 100 коня и механични блокажи, ръчни хъбове. Така като се замисля имаше някои странности, които не изглеждаха фабрични - тръбна броня на две нива с мрежа между тях, защита на кормилните щанги от 10 мм ламарина с перфорация, куфар за инструменти от другата страна на резервоара със същия размер... и вече останалите явно допълнителни окомплектации, като някаква радиостанция и уреди за контрол на наклоните.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение(279).jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5744571

                        А, и когато го взех беше с два акумулатора Optima, които изкараха още 4-5 години... приблизително
                        Последно редактирано от niva-r; 01-03-17, 21:39. Причина: ето го
                        Land Rover Discovery 300Tdi ... и други без значение

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                          Първоначално публикуван от niva-r Преглед на мнение
                          Карах го със значително по-малки гуми, по простата причина, че ми трябваше да качва арматура по чукарите (беше фирмен работен кон), спецификата на експлоатация беше такава, че където не може другия камион, този катери без проблем... след това остана само този и обикаляше софия и страната с багерче 2 тона на гърба постоянно. Лично аз не съм му навъртял много километри, но когато съм го карал е било безотказно, справка с разходите по поддръжка показва, че само нормалните обслужвания са му били теглото.... утре ще преровя флашките за някоя снимка .... накрая замина защото шасито му изгни безобразно (като всичко швейцарско) ... но това е в общи линии, работен кон който за 10 години и 350х.к. счупи една полуоска. Моя беше с турбо, 100 коня и механични блокажи, ръчни хъбове. Така като се замисля имаше някои странности, които не изглеждаха фабрични - тръбна броня на две нива с мрежа между тях, защита на кормилните щанги от 10 мм ламарина с перфорация, куфар за инструменти от другата страна на резервоара със същия размер... и вече останалите явно допълнителни окомплектации, като някаква радиостанция и уреди за контрол на наклоните.
                          Тръбната броня си е фабрична, моята е същата, но не я виждаш защото има пласмаси върху нея. Гумите са ти били 7.5 х 16, каквито са и моите в момента. На дълъг път каква скорост успяваше да подържаш и помниш ли какъв разход ти даваше, ако сте го засичали изобщо ?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                            Скорост от 80-90 поддържаше спокойно без да има дискомфорт, а разхода наистина нямам спомен колко точно беше, но беше по-нисък от на LT35 2.4 турбо... значи е било от порядъка на 10 до 12 литра, наистина нямам спомен
                            Land Rover Discovery 300Tdi ... и други без значение

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                              Първоначално публикуван от niva-r Преглед на мнение
                              Скорост от 80-90 поддържаше спокойно без да има дискомфорт, а разхода наистина нямам спомен колко точно беше, но беше по-нисък от на LT35 2.4 турбо... значи е било от порядъка на 10 до 12 литра, наистина нямам спомен
                              Благодаря ти за инфото, твоето е било с бърз диф.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X