Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

    Здравейте колеги, някой от Вас знаят, че миналата година закупих едно такова МПС и го преправям на кемпер. Оригиналните му гуми са размер 7.5 R 16 и бавни деференциали, което ми осигурява леко неприемлива скорост за по дълъг път около 72км/ч комфортна скорост. За да вдигна малко комфортната скорост искам да сложа по-големи гуми, но за съжаление избора не е твърде голям. 7.5 R 16 са 81см диаметър. Умувам над идеята за 35 Х 10.5-16 Силверстоун 117 екстрийм, които са диаметър 89см, но можеби подходящи предимно за офф-роуд или 285/85-16 пак 89см или пък 9.00 R 16 255/100/16 92см диаметър. Последните са твърде скъпи и трудни за намиране. И последния компромисен вариант 255/85/16 , 84см диаметър.

    Общото между всичките размери е че са Mud terain , all terain не се произвеждат вече доколкото съм информиран. Моля за мнения за хора, които са ползвали тези гуми, кое според Вас е най-подходящо за моя случай при положение, че всички са муд терен гуми. Кемпера ще се ползва за офф-роуд доколтото е възможно с кемперната част/тя се сваля/ и за всякакъв когато е без нея, но и доста по асфалт.

  • #2
    От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

    Абонирам се. Въпросът ми е актуален, просто не съм стигнал до него.

    Имаш ли къде да ги вкараш тия гуми?

    Коментар


    • #3
      От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

      Ясене завчера ти се обадих, ти беше в среща, така и не се обади после. Изпаднаха едни 255/100/16 със 11 мм грайфер по 100лв бройката, мен не ме устройваха, та се сетих за теб. Минала година бях намерил нови Мишелин ХЗЛ по 920лв парчето на едно място. 255/100/16 имат алтернативи yellowsea китайски отзивите са добри за тях, може да се организира внос предполагам от Китай, но със доставка до тук цената ще бъде близка до тази на Мишелина. Затова си мисля за алтернативни размери

      Коментар


      • #4
        От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

        тези 255/100/16 с 11 мм грайфер по 100 лв ме интересуват:
        - моля за снимки, ДОТ, ако има как - колко тежи гумата и т.н.
        (коя е марката, кой е производителя, макс скорост ?)
        на лично съобщение; най-вероятно ще ги взема


        Коментар


        • #5
          От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

          Само с промяна на гуми няма да се постигне желаният ефект, комфортната скорост би могла да се вдигне с 4-6км/ч нагоре. Мислете и в посока промяна на предавателни числа. Според мен единственият смислен размер над 7.5R16 е 255.85.16, ще се спечели до 1.5 инча повече в диаметър.

          35" гума вече отива и на друга ширина, ще спечелите обороти надолу или малко скорост нагоре, но ще влошите редица други неща, еле пък ако е някое агресивно МТ като Силверстон-а. Затова помислете и за предавания.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

            Има вариант на Силвърстоун, 285/85/16, които не са толкова "кални", по-скоро са универсални (all terrain), с подсилени "кални" грайфери, например: http://www.ebay.de/itm/4x-SILVERSTON...=true#shpCntId
            Китайските yellowsea не ги познавам: къде да чета ?


            Коментар


            • #7
              От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

              Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
              тези 255/100/16 с 11 мм грайфер по 100 лв ме интересуват:
              - моля за снимки, ДОТ, ако има как - колко тежи гумата и т.н.
              (коя е марката, кой е производителя, макс скорост ?)
              на лично съобщение; най-вероятно ще ги взема
              Заминаха вече. Мишелина хзл 255/100/16 тежи 39кг. За yellowsea
              http://www.yellowseatyres.com/Proinfo.aspx?id=291

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Само с промяна на гуми няма да се постигне желаният ефект, комфортната скорост би могла да се вдигне с 4-6км/ч нагоре. Мислете и в посока промяна на предавателни числа. Според мен единственият смислен размер над 7.5R16 е 255.85.16, ще се спечели до 1.5 инча повече в диаметър.

              35" гума вече отива и на друга ширина, ще спечелите обороти надолу или малко скорост нагоре, но ще влошите редица други неща, еле пък ако е някое агресивно МТ като Силверстон-а. Затова помислете и за предавания.
              Мислил съм за предавателни числа, производителя не ми дава алтернативни, вариант е да ми изработят пинион и корoна, но не знам колко е удачно нито на кой да се доверя за нещо толкова сериозно

              Коментар


              • #8
                От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                Не го знам какво е това Ивеко, но от така написаното предполагам е някакъв бордови бус с 4х4, на който смяташ да товариш кемперна къщурка.
                Като цяло да вдигнеш максималната скорост с по-големи гуми е малко глуповато. Разликата в скоростта няма да е много голяма (може да се изчисли точно), но пък замяна на това ще загубиш динамика, ще натовариш допълнително машината и ще получиш повишен разход на гориво. Малко патова ситуация :S

                При тази експоатация, която описваш едно МТ от типа на Goodyear MTR, Toyo Opencountry MT ще е добър компромис. Максис също имат един модел, който се намира в 255/85/16. От агресивна гума като споменатия силвърстоун мисля, че ще имаш повече негативи отколкото преимущества. Реално по-голямата ширина би трябвало да не е проблем имайки предвид, завишеното тегло (всъщност колко тежи това бусче с и без съоръжението?).

                Мислил ли си за смяна на джантите с 17 или по-големи. Там вече има избор са приемливи ширини и височини.
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                  В моя случай джантата ми е 5.5J X 16 и максималната допустина ширина ми е 235 или още казано 7.5х и понеже не намирам джанта 6.5J ще купувам обикновенни джанти и ще ми ги разширят колкото ми е нужно. За размер 255/85/16 размера трябва да е поне 6.5J. Някой знае ли колко трябва да е широка джантата минимум за да сложа 285/85/16 ? Комфортната скорост която гоня е да бъде около 80км. Моите оригиналните джанти са офф роудърски с обръчи и не подлежат на разширяване.
                  Деференциалите са ми военно изпълнение камионджийски и не вярвам да се претоварят чак толкова много от по голямата гума. Оригиналната ми джанта тежи 20кг, а с гумата която е 12 платова 44кг.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                    Всеки производител на гуми дава размери и на джантите (от-до).
                    Аз карам 255/85/16 на 7J джнати и седи отлично.

                    Щом ще купуваш джанти разгледай за 17". Поне ще имаш избор на размери гуми.
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                      В моя случай не мога да мърдам много, междуболтовото разтояние е спесифично, както и централния отвор. 17 инчова джанта метална за дейли има единствено за 4х4 и струва около 900лв бройката без доставката. Дори новите дейлита 4х4, които оргинално са 17 инча минават на 16 инча поради незнам какви причини.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                        Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                        Ясене завчера ти се обадих,
                        Извинявай

                        Срещата продължи до сума ти часа, а после забравих

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          Само с промяна на гуми няма да се постигне желаният ефект, комфортната скорост би могла да се вдигне с 4-6км/ч нагоре. Мислете и в посока промяна на предавателни числа. Според мен единственият смислен размер над 7.5R16 е 255.85.16, ще се спечели до 1.5 инча повече в диаметър.

                          35" гума вече отива и на друга ширина, ще спечелите обороти надолу или малко скорост нагоре, но ще влошите редица други неща, еле пък ако е някое агресивно МТ като Силверстон-а. Затова помислете и за предавания.
                          255/100/16 което реално е 36.5" е заводски размер на това ивеко и с тези диференциали ще заспи. Носи и 37х12.5, има такива, но тъй като мотора не е голям изтребител ще го спънат.
                          Тесните и високи гуми не изобилстват много, освен споменатите мишленки и китайските им копия и силвърстона и съответния еквивалент на симекс има още два модела на интерко в размери 35х10.5 (10). Последния е SXII и изглежда добре: http://www.intercotire.com/tire/148
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                            Може ли една снимка на машината в момента?

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на гуми за Iveco Daily 4x4 кемпер

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              255/100/16 което реално е 36.5" е заводски размер на това ивеко и с тези диференциали ще заспи. Носи и 37х12.5, има такива, но тъй като мотора не е голям изтребител ще го спънат.
                              Тесните и високи гуми не изобилстват много, освен споменатите мишленки и китайските им копия и силвърстона и съответния еквивалент на симекс има още два модела на интерко в размери 35х10.5 (10). Последния е SXII и изглежда добре: http://www.intercotire.com/tire/148
                              Изглеждат добре, обаче дават размер на джантата поне 16.5. Колебая се между 255/100/16 Мишелин ХЛ, защотото е по-лек, 30кг от колкото ХЗЛ, който е 40кг или 285/85/16 на Силверстоун, който е 3 см по нисък от мишелина, но за сметка на това е лесен за намиране и е безообразно евтин. Двигателя е слабичък 100кс, ако сложа интеркулър ще стане 120кс, пак малее. За в бъдеще си мисля за осмак бензинов.

                              Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
                              Може ли една снимка на машината в момента?

                              Поздрави!
                              Бих сложил и повече от една, но нещо не се получава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X