Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Генератор за ток

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Генератор за ток

    И аз щях да намекна че климатикът е лесната част.

    Коментар


    • #47
      От: Генератор за ток

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      То и от климатика зависи. Моите тука просто нямат с какво да похарчат цял киловат освен това пусковият ток им е равен на работния. Е, дистанционното е на японски ама няма пълно щастие.

      И другото как да е ама бойлерът ме впечатлява - ще ми бучи на мене генератор 5-6 часа за да има топла вода.
      Пусковия ток на нормален асинхронен електромотор е 6 до 10 пъти номиналния .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #48
        От: Генератор за ток

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Пусковия ток на нормален асинхронен електромотор е 6 до 10 пъти номиналния .
        Да ама това не са нормални асинхронни електромотори а още по-нормални трифазни с инвертор, управляван от микропроцесор. Консумираната мощност за 2-3 секунди расте от нула до тази която си е наумил, а роторът се развърта бавно.

        Коментар


        • #49
          От: Генератор за ток

          Съгласен съм с Ясен... Китаеца сега вкъщи пак тръгва бавно, но се усещат няколко степени...
          Докато японеца тръгва и променя мощност толкова плавно, че може да се каже е неусетно...
          Конкретната настройка на граничната консумация пък ограничава максималната мощност, която може да консумира (за сметка на производителността разбира се)...
          Т.е. можеш да го ограничиш на 50%, и мощността в никой момент няма да превиши например 7-800W...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #50
            От: Генератор за ток

            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
            Едно време бяха модерни газовите печки. Да не оставам назад и аз се сдобих с такава. След 3 (три) часа печката изгасна, а ново купената ГОЛЯМА бутилка се оказа празна. Имах и газова инсталация на Лада-та. След 180 км колата спря, а бутилката беше празна. Та до тук бях с газификацията.
            Добре де , нали става въпрос не за теб , а за твои познати . Нима са същите каръци ?!
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #51
              От: Генератор за ток

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Съгласен съм с Ясен... Китаеца сега вкъщи пак тръгва бавно, но се усещат няколко степени...
              Докато японеца тръгва и променя мощност толкова плавно, че може да се каже е неусетно...
              Конкретната настройка на граничната консумация пък ограничава максималната мощност, която може да консумира (за сметка на производителността разбира се)...
              Т.е. можеш да го ограничиш на 50%, и мощността в никой момент няма да превиши например 7-800W...
              Напълно те разбрах за климатика, благодаря, беше ми полезно и все пак продължавам да питам - отиват хората на обекта, дърпат въжито на генераторчето и с произведения ток почват да отопляват /с климатик марков-немарков/ помещение/я, вода, манджа... Вие така ли го разбирате!?

              Коментар


              • #52
                От: Генератор за ток

                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                ... Вие така ли го разбирате!?
                Това обяснявам досега, че аз НЕ го разбирам въобще ама Божич си е наумил такава схема, че и за разхода придиря.

                Коментар


                • #53
                  От: Генератор за ток

                  Ако аз имах подобна дилема-отопление и бойлер-на дърва. Хем е най-евтино, хем лесно за изпълнение.
                  Охлаждането и осветлението-няма как, искат си ток, но вече товара е доста по-малък. Съответно-по-малък генератор ще се справя.
                  Готвенето-на газ, или ако е зима-пак на дърва, готварските печки на твърдо гориво си вършат много добре работата, искат само малко повече внимание при регулиране на топлината. Много хора от моето поколение са отгледани с манджи готвени на "дървена" печка.

                  Разбира се-в съвременно жилище е много по-добре със съвременните уреди, но нали се говори за инцидентно обитаване. А тогава са възможни всякакви компромиси.

                  Обааче аз не бих взел за такива нужди райдер, ейнхел, или нещо от този вид-бюджетни. Щом се налага да разчиташ на него-трябва да е сигурно, че когато ти потрябва-дърпаш въженцето, и имаш ток.
                  А с тези марки няма нищо сигурно.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Генератор за ток

                    Аз ако ще се разправям с дърва ще отида да си почивам някъде другаде.

                    Някога, след години, ако доживея до пенсия, и нямам друга физическа активност, и не ме бие жената че мърлям къщата, и ако не са ги забранили дотогава, може.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Генератор за ток

                      Кой е казал, че там се ходи да се почива?
                      Може да се ползва съвсем в работен режим, ама Божко да каже.

                      А и почивката изобщо не изключва отоплението с дърва. Поне за мен. Ако цяла година съм затворен в кутийката в града, и искам да се разтоваря за няколко дни в къща в дивото-топлината от горящата печка, бумтенето на тръбите като я назобиш, а ако има и стъкло-светлината от пламъка-действат много релаксиращо. Поне на мен де.

                      А ако няма стъкло на вратичката, а е най-обикновена печка, отгоре на туча има кръгли капаци. На които има овално отворче за вкарване на остър предмет за вдигане.
                      При добре горяща печка-през това отворче на тавана се прожектира интересна светлинна картинка. Такова ако видя-не ми трябва ни климатик, ни генератор.

                      Ма се отплеснах. Но все пак дървата като основен енергоизточник за рядко обитавана къща са си много добро решение, щом няма ток.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Генератор за ток

                        Нещо се отплеснахте. Ето още каръщина: Имам вила в Бистрица. И камина, естествено. Зарязваме сичката хамалогия с дърва и др. горящи материали, както и чистенето. Мойта камина не пуши и при работа не се усеща някаква особена миризма, но...След месец работа, таванът около камината беше черен! Толкова беше с камината и всичко друго на открит огън. Сложих климатик и си легнах.

                        Е, аз имам ток и то трифазен. Там няма, ама защо решихте, че всички уреди ще работят постоянно и едновременно? И защо уредите да не са модерни и енергоспестяващи? Няма по-чиста и бърза енергия - завърташ ключа и воала! А да, забравих за бунара и помпата. Значи два киловата флекс върти и пуши, а помпа киловат и половина не ще?!

                        Добре, съгласих се на по-мощен генератор. 5 киловата добре ли ще е?
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #57
                          От: Генератор за ток

                          За начало, трябва да знаеш какво ще захранваш и на база на това да се прецени синхронен или асинхронен да е генераторът. Асинхронният, категорично не става за захранване на асинхронни двигатели, освен, ако не е поне 200% преоразмерен.
                          За всичко друго почти става. Електронната апаратура е всъщност най-непретенциозният консуматор, доколкото импулсните захранвания не ги ебе честотата, която със сигурност ще има флуктоации около 50Hz. Предимство е, че ел. частта му не се нуждае от поддръжка. Няма четки, контактни пръстени и т.н. И в двата случая, декларираната от производителя мощност трябеа да е поне с 40% по-голяма от тази на предвидените консуматори. Разумно по-големият агрегат не гори повече от малкия, който работи на ръба си. Бягай от двутактови по много причини. Най-добре инверторна Хонда, но това е въпрос на бюджет. Цитираните от теб производители, гарантирано ще ти вгорчат живота и работа няма да ти свършат.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Генератор за ток

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                            .....Значи два киловата флекс върти и пуши, а помпа киловат и половина не ще?!

                            ...
                            Флексът е с колекторен двигател и на постоянно напрежение дори ще работи, докато помпата е асинхронна. Генераторът по всяка вероятност също е асинхронен.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Генератор за ток

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              ... 5 киловата добре ли ще е?
                              Едно добро начало

                              Коментар


                              • #60
                                От: Генератор за ток

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Пусковия ток на нормален асинхронен електромотор е 6 до 10 пъти номиналния .
                                Колега , това е пусков ток на крушка с нажежаема жичка .
                                Асинхронен мотор , в зависимост от куплирането - 3 до 5 пъти номинала (90% натоварване) .
                                Колекторна машина , зависимост от куплирането - 5 до 7 пъти номинал (90% натоварване) .

                                Не е заяждане,
                                търсим телето под кой вол трябва да е .

                                Тук , 3 литра газова бутилка , колектор за топла вода на покрива , лед лампи комбинирани с 800 ватов чайник генератор са вариант.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X