Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Генератор за ток

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Генератор за ток

    За малко да купя една Хонда EU20i с някакъв проблем за 4-500 лв. Мислех си, че няма да кой знае какъв проблем да се оправи, защото двигателя не работеше , а проблема беше в инвертора. Преди да го купя реших да се поровя да видя за какаво става въпрос. Оказа се, че това нещо няма ремонтиране. Инвертора е залят със смола и няма никакъв достъп до елементите. Единствения вариант е нов инвертор на цена около 1200-1400 лв. от където и по света да го търсиш. Така, че мисля много важно като се избира генератор да се гледа колко е ремонтнопригоден.
    sigpic

    Коментар


    • #32
      От: Генератор за ток

      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      Инвестицията за газифициране, особено ако обектът е извън населено място, също е абсолютен нонсенс.
      Никакво газифициране, а просто печка на газ вместо на ток. Също и бойлер. Две бутилки пропан-бутан към уредите и две резервни. Цената няма да е принципно различна от електрически.

      На няколко пъти спомена разхода, получава се скъп на триците и евтин на брашното.

      Коментар


      • #33
        От: Генератор за ток

        Не бих купил нищо с марка Райдер(Райбер). Колкото неща съм гледал и ползвал с тази марка всичко е супер ниско качество. Ейнхел съм виждал доста издръжливи продукти за домашна употреба.

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        Имаше такава тема, но не я намирам. Гледах разни генератори и си избрах два модела.

        EINHEL 2KW - 499 лева

        RAIDER 2KW - 369 лева

        Кой да бъде?
        sigpic

        Коментар


        • #34
          От: Генератор за ток

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          печка на газ вместо на ток
          Едно време бяха модерни газовите печки. Да не оставам назад и аз се сдобих с такава. След 3 (три) часа печката изгасна, а ново купената ГОЛЯМА бутилка се оказа празна. Имах и газова инсталация на Лада-та. След 180 км колата спря, а бутилката беше празна. Та до тук бях с газификацията.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #35
            От: Генератор за ток

            Хм, при тебе са се проявили най-характерните причини за спиране на перпетуум мобиле-то.
            Както и на доста други движители - като им свърши яденето, и те вземат, та умрат..

            Коментар


            • #36
              От: Генератор за ток

              Жената готви по 2-3 месеца с бутилка 10кг и определено не иска да чуе за традиционен железен котлон на ток. Нещо там инфрачервен, индукционен - може.

              Коментар


              • #37
                От: Генератор за ток

                Булпауър-а може да се газифицира също- Хасковлии предлагат и този вариант. Също така твърдят ,че поддържат всички резервни части на склад. Имат и по-мощни вариации като 5,5 кв , който според мен ще свърши добра работа при енергоспестяващо осветление ,бойлер пуснат на икономичен режим(има такива с по 2-3 степени), газови котлони итн....
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #38
                  От: Генератор за ток

                  "Ще има климатик, бойлер, готварска печка, ламби"
                  Божич , мислех ,че си сериозен човек а пък ти майтап си си правил ....

                  Климатик - 2 КВ (само минимални стойности )
                  Бойлер - колкото и да е ЕКО - мин 1,5 кв
                  Готварска печка (ако не е детска играчка ) поне 2КВ .

                  ДО ТУК, само за единия товар - агрегата се пали и когато се натовари гасне !!!!

                  Лампите ще светят ако ги пали една по една ....през 5 секунди поне .и не повече от обща мощност 1Кило

                  Коментар


                  • #39
                    От: Генератор за ток

                    То е ясно че ще има един "параджия" дето ще бяга и ще менажира ел мрежата. И когато някой готви на печката , ще спира бойлера и обратно. Лампите ако са енерго спестяващи я се съберат 200 вара консумация ,я не се съберат. Климатика като влезе в работен режим и е качествен също няма да мине кило и половина. А за бойлера няма да е зле да се помогне с едно колекторче на покрива, лятото направо може да се отпише като консуматор.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • #40
                      От: Генератор за ток

                      То и от климатика зависи. Моите тука просто нямат с какво да похарчат цял киловат освен това пусковият ток им е равен на работния. Е, дистанционното е на японски ама няма пълно щастие.

                      И другото как да е ама бойлерът ме впечатлява - ще ми бучи на мене генератор 5-6 часа за да има топла вода.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Генератор за ток

                        Аз затова и предложих колектор, фрапиращо е това с бойлера и наистина ще е 5-6 часа ако е на икономичен режим.
                        Аз например съм си предвидил един българо китайски генератор, който ще бъде газифициран защото бензина изветря от карбуратора ако не се ползва дълго време и после големи драми с паленето, а и е по-удобно с газта. Мимимум 5,5 кв с ел стартер с по-голям акумулатор и ще си платя да го направят да се пуска и спира автоматично съотвветно и бойлера ще бъде изваден от схемата директно ,за да не търча да го спирам при всяко премигване на крушка.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • #42
                          От: Генератор за ток

                          Темата е адски забавна наистина, но мен ме гложди един С какво ще се отоплява тоз обект... Нима с климатика!?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Генератор за ток

                            Между другото японските климатици имат такива опции - имам SANYO, който от дистанционното (ама с остър молив) можеш да превключваш максимално консумираната мощност (май бяха 3 нива)... Така няма опасност да претовариш генераторче ..
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Генератор за ток

                              Е добре де... Ще се вземе йовтино генераторче за да върти марков климатик, който да отоплява инцидентно посещаем обект... Недоумявам, все още.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Генератор за ток

                                'Марковият' ми климатик струваше ако не се лъжа 600-800лв... 16000BTU 'японец'...
                                Втора ръка разбира се... Е, върти вече десеттина години безпроблемно (през траф, че вкъщи нямам 110В )
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X