Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Генератор за ток

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Генератор за ток

    Във времето от 10 години съм свидетел на гибелта на поне пет Китайски вариации на генератор ,както и на това че написаната мощност е далеч от реалноста !А моята истинска Хонда 3.5 кв.работи и то много време се юрка от много мои некомпетентни работници! За времето от почти 10 години съм сменил само пусковото и то от китайско копие и редовна смяна на масло!
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #17
      От: Генератор за ток

      Аз захранвам и лаптопи и зарядни за телефони и ЛСД телевизор с малък кетаец 800 вата двутактов. Регулатора на напрежението ( AVR), доколкото има такъв е гола вода и при слабо натоварване лампите премигват. Но никога не съм имал проблеми с електроника включена. Единствено диодни крушки ми прецака две.
      Колкото до 3,5 киловатовия булпауър, върши си работата добре, но скоро ми се прецака едната четка. Има ги комплект с четкодържателя срещу пет кинта.
      И намотките НЕ СА алуминиеви. Нали го разглобявах наскоро, та съм видял.
      Колкото до стартера с дистанционно... Акумулаторчето пада ако не се ползва често и не пали на стартер.
      Освен това, тези двигатели НЕ палят без смукач дори топли, така че дистанционното се обезсмисля, щото трябва все пак да идеш да дръпнеш смукача и да го върнеш като запали.

      ПП: Светльо, малкото китайче ми работи безпроблемно вече девета година и съм сменял само дърпалка два пъти и тампоните на крачетата, че се прокъсаха.
      Не знам на колко стотин или хиляди моточаса е , щото често работи и по 4,6,8 часа. Особено по празници.
      Са, не знам. Може и да е , щото съм го купувал от Италия да има разлика.

      ПП2:
      И да ме извиняват колегите, ако и да са прави!
      3,5 кетаец е около 360 лв, толчева Хонда 3000 лв. Ся, всеки според чергата, хеле ако се ползва от време на време.
      Двигателите са лиценз на Хонда и са абсолютни чукове. Имам предвид, абсолютно безпроблемни.
      Последно редактирано от TigerHunter; 26-02-17, 19:20.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Генератор за ток

        Генераторът е за приятел с нещо като къща, където няма и няма да има ток. В къщата ще се живее през всички сезони, но не постоянно. Ще има климатик, бойлер, готварска печка, ламби. Сичкото това разход няма да работи заедно и затова казах 2-2.5KW.
        Четейки разните писания, стигам до мнение, че е подходящ евтин генератор Bulpower. И аз съм чувал за Хонда, но смятам, не си заслужава.
        Мислех за EINHEL и RAIDER, защото имената звучат като по-надеждни.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #19
          От: Генератор за ток

          Ами то 2-2,5кW няма да стигнат до никъде,само климатика не можеш да го нахраниш, а ако и бойлера се включи незнам какво става.
          УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

          Коментар


          • #20
            От: Генератор за ток

            При така зададените условия мисля 3,5 ще се справи, като се има предвид, че вероятно не ги докарва толкова, ако и да му дават пикова мощност до 3,8.
            За климатик, както и да е, но за бойлер и ел готварска печка, ми се струва неразумно.
            Климатика , плюс ламби, телевизор и хладилник, мисля ще ги храни.
            Добър климатик при разумни температурни разлики харчи 1 киловат, киловат и нещо.
            Какъв разход ще дава, нямам идея. Моя не съм го товарил дотолкова, но киловат и половина не ги усеща.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              От: Генератор за ток

              Ако не е "на зор" защо не ги накараш да се "замислят" за генератор от ЛИДЛ? Поне са с 3 години гаранция, за която по принцип няма проблем: http://rcmania.bg/index.php?threads/...BE%D1%80.1197/




              Климатикът не "харчи" 1 киловат или киловат и нещо.

              "Харчи" по 250-300 вата при температури около нулата -2 до +5 градуса,а нагоре и по-малко.При -5 до -12 под нулата консумира от 400 до 800 вата на час.При задържане на температурите през деня 2-3 дни и повече не по-високи от -7 -8 градуса под нулата, а през нощта до -13 градуса започва да консумира по 900-1000 вата. При температури през деня около нулата, а през нощта до -12 -15 градуса средно ще консумира от 600 до 1200 вата, усреднено 750 -900 вата.

              Коментар


              • #22
                От: Генератор за ток

                Бойлер има и 1 киловат, а готварска печка, на средна позиция, си е пак толкова. Както казах, ще се има предвид консумацията и няма да работят заедно. Притеснява ме горивото за по-мощните генератори.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #23
                  От: Генератор за ток

                  Бойлер и готварска печка на ток, при пълното отсъствие на ток, са абсолютен нонсенс, ОСОБЕНО ако всъщност те интересува разходът на гориво. Също и отоплението с климатик. Енергоносителят за всичките тези цели е пропан-бутан и при добра организация ще е 6-10 пъти по-евтино от бензинов генератор.

                  Ако климатикът трябва за охлаждане е ясно че ще трябва ток. В такъв случай или климатикът, или генераторът трябва да са инверторни. Иначе ще има пострадали.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Генератор за ток

                    При така зададените условия е добре да има запас от мощност и да е що-годе икономичен.Бензинов не става по презумция,само виж резервоара който покрива цялото нещо,20-25литров и при натоварване от порядъка на 70-80% стига за 10-14ч макс.За къща ти трябва 3,5-5кв със сериозен мотор,огледай се за дизелов,но цената ще е различна.Аз ползвам такъв 4,5кв,за четри денонощия изгори около 45л нафта,на третият ден го гасих за 5мин колкото да проверя маслото.Модела е Катана 4,5,внесаха ми го от Турция.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Генератор за ток

                      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                      ...стигам до мнение, че е подходящ евтин генератор Bulpower...
                      Mмм...точно това го продава един мошеник турчин в Германия под марката Kraftech. Гледай да е с повечко обявена мощност, та да подкара готварска печка. Моят уж 2,8 KW китаец например не може, изключва му защитата.
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Генератор за ток

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Бойлер и готварска печка на ток, при пълното отсъствие на ток, са абсолютен нонсенс, ОСОБЕНО ако всъщност те интересува разходът на гориво. Също и отоплението с климатик. Енергоносителят за всичките тези цели е пропан-бутан и при добра организация ще е 6-10 пъти по-евтино от бензинов генератор.

                        Ако климатикът трябва за охлаждане е ясно че ще трябва ток. В такъв случай или климатикът, или генераторът трябва да са инверторни. Иначе ще има пострадали.
                        Инвестицията за газифициране, особено ако обектът е извън населено място, също е абсолютен нонсенс.

                        Закарваш на мястото варел с бензин и нямаш друга грижа. Не напразно електрификацията е почти комунизъм.

                        Забравих да добавя, че няма да се седи постоянно там. По-скоро инцидентно.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #27
                          От: Генератор за ток

                          Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                          Ако не е "на зор" защо не ги накараш да се "замислят" за генератор от ЛИДЛ?.
                          Имаш ли лични впечатления. Аз минах през такъв зса 400 лв и след разни премеждия им го върнах и си купих хюндая за малко повече.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #28
                            От: Генератор за ток

                            Сподели какви премеждия си имам с лидълския защото аз имам един ама още не съм го пускал.
                            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Генератор за ток

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              Инвестицията за газифициране, особено ако обектът е извън населено място, също е абсолютен нонсенс.

                              Закарваш на мястото варел с бензин и нямаш друга грижа. Не напразно електрификацията е почти комунизъм.

                              Забравих да добавя, че няма да се седи постоянно там. По-скоро инцидентно.
                              Ясен говори за пропан бутан в бутилки,инвестицията за газова печка,газов бойлер и някакъв газов уред за отопление е около 1000 лв. а има и генератори на пропан бутан в хасковските сайтове,така че това е ЕВТИНИЯ вариант за тази къща,само вместо варел с бензин си носиш бутилки с газ.
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар


                              • #30
                                От: Генератор за ток

                                С Лидълския и аз уцелих греда първия път. Запали трудно с пукане и гърмене. След три минути малко се стабилизира но при включване на консуматор с мощност от 370 вата се включи защита. Смяна на консуматори за проба ама не. Изключва и от 50 ватова крушка. Телефон на потребителя те праща към сервиз на Ташев. Там.... си е някакъв виц. Ядосах се и хоп в магазина. Мина месец и никой не се обажда/така обещаха/. Айде пак в магазина. "-Ми то, минало повече от месец и ако не са ви го върнали ще ви върнем парите". Не искам пари. Ще си чакам генератор. Дочаках ама не ми върнаха моя отремонтиран а новичък. Сработи нормално и вече около 20 часа без проблем.
                                В заключение явно съм попаднал на дефектна бройка. Относно гаранция и сервиз варианта е директно връщане в магазина. Други сервизи може и да са на друго ниво а този може и да ме посрещнал с някой разсърден..... специалист. Така че изводите ми не са крайни и потвърдени от свършена работа.
                                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X