Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интересен проблем с хъбовете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интересен проблем с хъбовете

    Колата не е с вакумни хъбове.
    Проблема се появи като падна снега януари месец. Не зацепиха в снега. Помислих, че проблема е от смазването на хъбовете, свалих ги и сложих други които са постоянно зацепени и така изкарах месеца, после сложих пак "работещите". Днес реших да го почистя и смажа наново. Разглобих ги измих всичко с нафта, намазах с масло и монтирах ги обратно но ядец, не зацепват, всичките им колелца са здрави няма строшени но не зацепват.
    Какъв може да им е проблема?

  • #2
    От: Интересен проблем с хъбовете

    Ти като ги изми и смаза ,преди да ги сложиш,проверили като въртиш перчатката,дали изхвърля зацепващия механизъм самия хъб?

    Коментар


    • #3
      От: Интересен проблем с хъбовете

      Когато трябва да са зацепени като им развия болтовете единия е зацепен а другия накакси на половина, зацепения се отделе от главината около сантиметър а другия по-малко може би около 5-6 мм.

      Коментар


      • #4
        От: Интересен проблем с хъбовете

        А пружините наред ли са и дали са сглобени правилно?
        БИО пчелен мед и пчелни продукти
        0888 66 59 73

        Коментар


        • #5
          От: Интересен проблем с хъбовете

          Първоначално публикуван от icecool Преглед на мнение
          Когато трябва да са зацепени като им развия болтовете единия е зацепен а другия накакси на половина, зацепения се отделе от главината около сантиметър а другия по-малко може би около 5-6 мм.
          Щом единият хъб не изхвърля до край,няма как да ти работи предният мост!Виж дали правилно си го сглобил(ако си ги разглобявал при почистването),или виж къде задържа,дали е сложена пружината правилно!Ако не този който работи,разглоби внимателно и по него разглоби и сглоби,този който не изхвърля!!!

          Коментар


          • #6
            От: Интересен проблем с хъбовете

            Проблема е ясен, след като разглобих наново двата хъба и ги разгледах добре се оказа, че на този който не зацепва е износено колелцето което натиска пружините зада зацепи хъба. Подложих му 1 мм. гумена шайба и запчона да включва нормално. Утре трябва да потърся такава шайба от тефлон или от маслоустойчива гума, че тази която сложих е водопроводно уплътнение от 1и1/4 цола холендър :")

            Благодаря на колегите.

            Коментар


            • #7
              От: Интересен проблем с хъбовете

              Колега ,здравей!Аз скоро си купих Кия Спортидж 2.0ТД 83 к.с. модел 1997г.с автоматични хъбове е.Когато я купувах пробвах предното само на пред.Работеше и сега си работи добре ,но само на пред.Намуших се скоро в един сняг и установих че назад в предно дясно колело нещо щтрака лекичко и фактически нямам предно само на зад.Дали и при мен проблема е като при теб Имам чувството че не включва десния хъб само на зад.Ще съм много благодарен, ако ми помогнеш с мнение къде да погледна точно, и къде си поставил тез положки за които споделяш?Благодаря предварително.Имам и снимки на капачката и другата част която е в главината.

              Коментар


              • #8
                От: Интересен проблем с хъбовете

                Ако неса вакуумни евъзможно, при мен като тествах различните варианти на 2 пъти включи но само на задна скорост. Като ги разглобя пак да сменя гумичката ще направя снимки.

                Коментар


                • #9
                  От: Интересен проблем с хъбовете

                  Да,не са вакумни.Автоматични са.При мен на пред няма проблем.На зад прищраква нещо в десния хъб и няма предно.Интересен ми е момента как в една посока ще зацепва а в друга не.Къде слага таз гумичка?В капачката или тази част дето остава към Главината.Не съм свалял аз часта от към главината .Видимо тази която е в капачката няма нищо което да прави впечатление на повредено или счупено.Принципно искам да си е както трябва и не ми се слагат ръчни.Дано стане нещо ,ако ще и с подмяна на дадена част.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Интересен проблем с хъбовете

                    Не съм писал доста време,но ако ви трябва предно купете си ръчни и забравяте за тях.
                    Всичко друго е, до време.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #11
                      От: Интересен проблем с хъбовете

                      Първоначално публикуван от diakatabg Преглед на мнение
                      Принципно искам да си е както трябва и не ми се слагат ръчни.
                      Не ти се слагат ръчни - ама е добър ход. Сигурно и относително не скъпо.
                      Панайот Бърдарски
                      0887 60 77 22

                      Коментар


                      • #12
                        От: Интересен проблем с хъбовете

                        Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                        Не ти се слагат ръчни - ама е добър ход. Сигурно и относително не скъпо.
                        Ще сложи,въпрос на време.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: Интересен проблем с хъбовете

                          220 пари за ръчни и забравяш всички проблеми с предното. Автоматичните (инерционните) са кекави и дори да ги направиш, пак ще ги строшиш. Хеле па, ако се наложи някъде да лашкаш първа-задна в някоя кал. Вакуумните пък са кекави откъм херметичност, маркучета и клапанче, та все тая.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Интересен проблем с хъбовете

                            Първоначално публикуван от diakatabg Преглед на мнение
                            Да,не са вакумни.Автоматични са.При мен на пред няма проблем.На зад прищраква нещо в десния хъб и няма предно.Интересен ми е момента как в една посока ще зацепва а в друга не.Къде слага таз гумичка?В капачката или тази част дето остава към Главината.Не съм свалял аз часта от към главината .Видимо тази която е в капачката няма нищо което да прави впечатление на повредено или счупено.Принципно искам да си е както трябва и не ми се слагат ръчни.Дано стане нещо ,ако ще и с подмяна на дадена част.
                            Не са вакуумни инерционни са и гумичките ги подлагам под колелцето с 3-те палеца от страната на капачката. Като свалиш хъба пробвай да местиш това колелце нагоре надолу да провериш дали има луфт, ако има дори и малък значи е износено като при мен но по-малко.

                            Логиката да зацепва напред а назад да не зацепва е в това коя полуоска завърта първа диференциала, ако завърти първо износения, палците на колелцето се качват върху колелцето с 3-те големи гърбици от страната на колелото и започват да го въртят докато 2-рото колелце в капачката не зацели шлиците в капачката, но когато е износено колелцето с палците неуспява да натисне достатъчно пружината за да се зацепи колелцето в капачката и се върти полуоската, и няма какво да я спре за да предаде въртящ момент към другото колело за да може да зацепи втория хъб.

                            Не го обясних много добре, ако разгледаш какъв е принципа на работа на хъба ще го разбереш.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Интересен проблем с хъбовете

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              220 пари за ръчни и забравяш всички проблеми с предното. Автоматичните (инерционните) са кекави и дори да ги направиш, пак ще ги строшиш. Хеле па, ако се наложи някъде да лашкаш първа-задна в някоя кал. Вакуумните пък са кекави откъм херметичност, маркучета и клапанче, та все тая.
                              Никой не слуша,пак ще е по трудния начин Сашо.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X