Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Фероза..?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гуми за Фероза..?

    Мхм, разбира се. В дълбока кал не съм се набивал с тях. Минавал съм през локви, в плитка кал - чистят се бързо.

    Коментар


    • #17
      От: Гуми за Фероза..?

      Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
      ... Готиното при тях е, че ги водят и M+S (Mud + Snow)...
      Маркировката "M+S" определя единствено шарката и няма нищо общо с Mud + Snow. Ето една много хубава тема относно гумите и техните маркировки.
      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

      Коментар


      • #18
        От: Гуми за Фероза..?

        Не съм запознат в детайли с тези означения и не оспорвам. Въпроса е и че има символът за сняг. Но човек ако се разчете във форума, на тема всетеренни гуми в дълбока кал, ще разбере, че там не им е силата. Все пак да не разводняваме темата, защото е доста обсъждано какъв компромис са всесезонните гуми и е въпрос на лични сметки. Аз съм доволен от тях и покриват напълно изискванията ми .

        Коментар


        • #19
          От: Гуми за Фероза..?

          А накрая май ще се насоча към МТ-тата а, как мислите ?

          Коментар


          • #20
            От: Гуми за Фероза..?

            Аз мойто мислене съм го отразил в мойта. Джанти поне нулев офсет, бодилифт 3,5 см и Форуърд Сафари 530 235/75/15.
            В големия сняг и в независимо каква кал, само моя от пет комшийски джипа излиза и прави път.
            Ти, както решиш.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              От: Гуми за Фероза..?

              Познавам момчета каращи ферози със сафари 510 в 215/90/15 като цена е към 130-40 бройката.
              Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

              Коментар


              • #22
                От: Гуми за Фероза..?

                Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
                Познавам момчета каращи ферози със сафари 510 в 215/90/15 като цена е към 130-40 бройката.
                Както знам те отговарят точно на 31-ци, а за тях не трябвали да се изреже калника според мен ще опират.

                Че и по пътя не мога да си ги представям...
                Последно редактирано от offroad-daihatsu; 27-02-17, 13:45.

                Коментар


                • #23
                  От: Гуми за Фероза..?

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Аз мойто мислене съм го отразил в мойта. Джанти поне нулев офсет, бодилифт 3,5 см и Форуърд Сафари 530 235/75/15.
                  В големия сняг и в независимо каква кал, само моя от пет комшийски джипа излиза и прави път.
                  Ти, както решиш.
                  Аз съм също със 235/75/15 КАМА Пилигрин и джанти-40,натегнат торсион и шпренгвани ресьори.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гуми за Фероза..?

                    Да малко се орязва.
                    Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Гуми за Фероза..?

                      Максимално "изнесения" офсет за Фероза при който не се налага да се реже нищо с до 31-ци е -20.
                      Аз съм пробвал -44 с 235-ици и опира малко в задната част долу.
                      С натягане на торсиона може да се обере донякъде, но предницата става ужасно дървена и ъглите на каретата кофти.
                      3,5 бодилифт. Казвал съм го много пъти. Не е скъпо и се прави за половин ден с бирите и без да се бърза.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Гуми за Фероза..?

                        Здравейте отново ! Искам да Ви кажа, че последно се спрях на модела Kumho Road Venture KL71. Има ги и в размер 195 R15, само че не знам каква им е височината ?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BDbe-ROAD_VENTURE_MT_KL71.jpg
Прегледи:2
Размер:28.3 КБ
ID:5744563

                        Коментар


                        • #27
                          От: Гуми за Фероза..?

                          Като ги вземеш качи снимка да видим как стоят.
                          Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Гуми за Фероза..?

                            Изключително популярни гуми в нашия град и с много добри отзиви , които не се споделят тук във форума.
                            Прочети какво има писано във форума за тях. По-скоро са агресивно АТ, както да речем медведите. Славят се със сравнително бързо износване при каране на асфалт.
                            В размера на който тооооолкова много държиш, изглеждат гротескно.
                            Премисли го пак. С този размер гуми и поуморено окачване, ще лягаш на корем без никакви ядове и без колебания из горите. И това че са МТ няма да ти е от особено голяма помощ. Пак въже ще трябва.
                            Тук най-популярния размер за това Кумхо е 33/12,5/15 и се кара на много модели джипове, дори на Паджеро 2.
                            Да добавя, че съм им много голям фен точно на тази марка и модел, само че в размера който карам аз, ми идват надбюджетни.

                            ПП: Някой ден ще си обуя Ферозата с такива 31-ци. Само и само да си надвия на мастрафа.
                            Последно редактирано от TigerHunter; 01-03-17, 20:43.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Гуми за Фероза..?

                              Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
                              Здравейте отново ! Искам да Ви кажа, че последно се спрях на модела Kumho Road Venture KL71. Има ги и в размер 195 R15, само че не знам каква им е височината ?

                              [ATTACH=CONFIG]903929[/ATTACH]
                              195/80/15 най вероятно са!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Гуми за Фероза..?

                                По едно време,тук във форума се спомена за едни Руски гуми които бяха нов модел и нов внос,но така и не се разви темата!Гумите са NorTek и ги внася и продава една Севлиевска фирма.Цената беше повече от добра,за размер 215/80 или 75/15 цената беше около 100лв!Грайфера беше много добър и достатъчно агресивен за мен,за някой може и да се окаже слаб!Но никъде не се намериха отзиви за тези гуми,скоро пак рових и намерих един в Меден рудник май беше,който ги продава на цена от 125лв.бр.!Някой ако иска може да се разрови за повече инфо,и съответно ако намери такова да сподели тук!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X