Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Фероза..?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Гуми за Фероза..?

    Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
    По едно време,тук във форума се спомена за едни Руски гуми които бяха нов модел и нов внос,но така и не се разви темата!Гумите са NorTek и ги внася и продава една Севлиевска фирма.Цената беше повече от добра,за размер 215/80 или 75/15 цената беше около 100лв!Грайфера беше много добър и достатъчно агресивен за мен,за някой може и да се окаже слаб!Но никъде не се намериха отзиви за тези гуми,скоро пак рових и намерих един в Меден рудник май беше,който ги продава на цена от 125лв.бр.!Някой ако иска може да се разрови за повече инфо,и съответно ако намери такова да сподели тук!
    Мисля че са еднакви с Форвард Сафари 540. ?

    Коментар


    • #32
      От: Гуми за Фероза..?

      Ако ще караш с тези гуми целогодишно, аз бих се спрял на 530. По-меки са вярно и вероятно лятото ще се износват една идея по-бързо, не мога да го кажа от личен опит, защото не съм ги карал лятото, но за сметка на това, ще имаш в пъти по-добри гуми за зимата и за сняг. Запознах се есента с един възрастен господин, който ги кара на Паджеро 2 и каза че ги търкаля четвърта година. Имаха още грайфер, но каза, че били на края на ресурса.
      540 са типично МТ без никакви ламели и както всички типични МТ-та, зимата си на шейна. Цената на двата модела е еднаква.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #33
        От: Гуми за Фероза..?

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Ако ще караш с тези гуми целогодишно, аз бих се спрял на 530. По-меки са вярно и вероятно лятото ще се износват една идея по-бързо, не мога да го кажа от личен опит, защото не съм ги карал лятото, но за сметка на това, ще имаш в пъти по-добри гуми за зимата и за сняг. Запознах се есента с един възрастен господин, който ги кара на Паджеро 2 и каза че ги търкаля четвърта година. Имаха още грайфер, но каза, че били на края на ресурса.
        540 са типично МТ без никакви ламели и както всички типични МТ-та, зимата си на шейна. Цената на двата модела е еднаква.
        Сашо благодаря ти за отговора !
        Наистина 530 е страхотен модел и много ги харесвам, но жалко, че започват от 235 размер.
        За сега се спирам на Кумхото.

        Коментар


        • #34
          От: Гуми за Фероза..?

          Здравейте отново колеги ! Тези дни ми предстои покупка на гумите, но съм в дилема между тези две марки : Insa Turbo Dakar/Sahara 195/80/15 и руските гуми Forward Safari 540 205/75/15. Кое бихте предпочитали, питах гумаджията в нашият град и ми каза по добре руските от колкото регенерат, един друг приятел който кара с Insa турбото ми вика, че е много доволен от гумите и са били един вид по-меки от руските. Чувал съм че руските хич ги няма в снега, а най важното е че ще се карат и зимата.

          Коментар


          • #35
            От: Гуми за Фероза..?

            Здравей, не съм карал марките за които питаш, но ще споделя опита си. Пред нова гума и регенерат еднозначно нова. Особено зимата, когато ще се наложи някъде да намалиш налягането на гумата за да излезеш. Регенерата често отлепя протектора при такава ситуация. Калните гуми, каквито и да са работят само на черно. На утъпкан сняг върху асфалт няма кална гума, която да държи, парзалката е невероятна. Когато имах Фероза карах целогодишно с калните, но с много голямо наум. Сега съм с двойно по тежка джипка и с кални е кошмар. Излекувах го с кални за трите сезона и чисто зимни за през зимата. Успех в избора!
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #36
              От: Гуми за Фероза..?

              Накрая си поръчах руски гуми Cordiant Offroad на размер 205/70/15 на цена около 115 лв.

              Когато дойдат ще ги снимам

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Offroad.png
Прегледи:1
Размер:921.2 КБ
ID:5769024

              Коментар


              • #37
                От: Гуми за Фероза..?

                Днеска тествах гумите, много съм доволен от тях изобщо не шумят, балансираха се лесно, а в калта са просто ПЕРФЕКТНИ !

                Ето и няколко снимки:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171009_165855.jpg
Прегледи:1
Размер:472.7 КБ
ID:5769431

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171009_165904.jpg
Прегледи:1
Размер:408.9 КБ
ID:5769432

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171009_165837.jpg
Прегледи:1
Размер:386.4 КБ
ID:5769433

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ggg.jpg
Прегледи:1
Размер:1.21 МБ
ID:5769434

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171009_182608.jpg
Прегледи:1
Размер:248.7 КБ
ID:5769435

                Коментар


                • #38
                  От: Гуми за Фероза..?

                  Колко са високи гумите ?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Гуми за Фероза..?

                    Първоначално публикуван от Geni E Преглед на мнение
                    Колко са високи гумите ?
                    Утре ще ги видя и ще пиша.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Гуми за Фероза..?

                      Първоначално публикуван от Geni E Преглед на мнение
                      Колко са високи гумите ?
                      Някъде около 665 мм са .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Гуми за Фероза..?

                        Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
                        Някъде около 665 мм са .
                        Благодаря за информацията . Аз също съм решил да взема руски гуми , само че 215/75/15.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Гуми за Фероза..?

                          На това за кал ли се води?

                          Лично мен нищо не може да ме накара да си купя руски гуми, ако има подобни по качества неруски, ама както.
                          Дано да си доволен от покупката.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Гуми за Фероза..?

                            За да не пускам нова тема!Кажете впечатления за тези гуми!Едните са китайски а другите не намерих информация къде се произвеждат!Гледах един тест и мнения за GRIPMAX ! Но кажете и за тези HIFLY ! И хубаво е да знаем колко мм им е грайфера ,че нещо ми се виждат плитки! едните са тези http://www.gumi7.com/bg/tire/136790/...15-75-R15.html
                            https://www.gumi3.com/eshop/productinfo/1/3007010191942723/




                            Коментар


                            • #44
                              От: Гуми за Фероза..?

                              Според мен не купувай китайски гуми ! А за грипмакса има доста писано - http://www.offroad-bulgaria.com/show...hlight=gripmax

                              Коментар


                              • spartneg
                                spartneg коментира
                                Редактиране на коментар
                                Колега, още ли си доволен от гумите?? Предстои ми закупуване на гуми за зимата - повечко асфалт докато стигна до терен като показания на снимките от теб, като по-скоро ще е кал и по-рядко сняг, но няма да е високо изкачване в лошо време.

                              • offroad-daihatsu
                                offroad-daihatsu коментира
                                Редактиране на коментар
                                Не съм колега, казвам ти го за да не сбъркаш и ти с покупката.
                                Гумите са добри около първата година, наистина шумяха много малко, но сега просто имат коренна разлика.
                                По-добре си купи някакви втора употреба но да са маркови, от колкото руски.
                                Това е моето мнение след каране 3 години.

                              • spartneg
                                spartneg коментира
                                Редактиране на коментар
                                Аха! Мерси за съвета, колега!

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X