Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

    Колеги здравейте,
    живея в САЩ от 6 години, а преди това бях в Тойота форума.
    Купихме за жената 2008 Туарег V6 с въздушно окачване. Преди покупката минах пълни тестове в сервиз на VW.
    За съжаление на 26ти ноември 2016 ни удариха много тежко на магистралата. Другата колата се движеше с над 130 километра, когато загуби контрол и се вряза в "моята" врата до шофьора почти под 90 градуса. За щастие нашият танк не помръдна и другата кола (хонда сивик-местният вариант на голф 2) отскочи като топка за тенис. Всички в колата бяхме добре. Разбира се много щети по вратата, прага и калника. Веднага след катастрофата забелязах, че компресора се включва и работи продължително време, въпреки че не местим височината на колата (седи постоянно в конфорт). Закарах я в VW и казах всички симптоми. След 50 дена ми я върнаха и казаха, че й няма нищо. Били я проверили на компютъра и направили реглаж във всяка една от позициите на височина. Още при взимането на колата от сервиза ми направи впечатление, че компресора се включи и работеше доста време. Те ми обесниха, че това е нормално, когато не е карана от дълго време. Взех си колата и се прибрах. След 2 седмици имахме първият голям снаг 40+ сантиметра. Разбира се, че беше време да пробваме, колко е ОФФ роуд. Сложих го в първото по-високо ниво и забелязах, че компресора работи доста по-шумно от обикновенно. Наподобяваше тракане на клапан на стар двигател. После опитах да го сложа в най-високо положение и над 40 секунди компресора се мъчеше и не се качи. Така си останах само във високо положение, а не най-високо. След два дни се случи по-лошият проблем. Докато жената беше в трафик на магистралата цялата лява (обратна на удара) страна й попадна, все едно е с две спукани гуми. Разбира се тя много се е уплашила. Закарах я в сервиза отново. Те я държаха 3 дена и са направили следните тестове: 1. Компютърно са проверили всеки от 4те амортесьора дали се надуват и да ли изпускат. 2. После са я оставили в нормално положение и са премерили двете страни на каква височина са. На следващата сутрин ги премерили пак и нямало пропадане. 3. Компютърно са настроили габричните настройки. 4. Инспектирали са самият компресор и са намерили тампоните на компресора са износени и леко нацепени. Когато работи се тресе малко повече от нормалното. Също така, кабелите за земя на компресора са били леко оголени. Но тези неща не би трябвало да влияят според тях. Тяхната финална оценка е, че не могат да дублират симптомите, които аз им описвам.

    Съжалявам за дългото описание, но се обръщам към вас като последен източник на информация. Очевидно VW не могат да намерят каква е причината или тя просто не се появява, когато колата е при тях.
    Предварително благодаря за всяка информация, която ми предоставите.
    Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
    А ако това не е най- важното...не знам кое

  • #2
    От: Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

    Ами щом си се хванал със сервизите, единственото, което ми идва на ума е да се опиташ да предизвикаш повредата - да местиш нагоре/надолу окачването, докато се прояви пак...
    Алтернативата е да си вземеш кабел, софтуер и да започнеш сам тестовете, докато достигнеш до някакъв извод...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

      Попитай и тук,TDICLUB , CLUBTOUAREG.COM,щом си в Щатите.
      Honda CRF 250 X
      Touareg 3.0 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

        Кабел имам (един колега има). Ама знания нямам. Ще го взема и ще се пробвам. Въпреки, че по шума предполагам, че проблемът е механичен, но това е само предположение. Мерси за идеята.
        Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
        А ако това не е най- важното...не знам кое

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

          Ще пиша и там довечера. Мерси колега.
          Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
          А ако това не е най- важното...не знам кое

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

            Компресора ще умира , ако не е дал фира вече . Като работи не трябва да се чува , или много леко едва доловимо . Преди това обаче причината е вероятно в някоя от възглавниците . Ако системата е ок , трябва да се вдига много бързо . Опитай се да ги вдигнеш на макс , и го остави така . Наблюдавай го от време навреме , забележи коя страна се предава първа . Ако не спада , възглавниците са ок . Клекне ли някъде , възглавница + компресор .

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

              Колега, благодаря за указанията. Като казваш да я вдигна и да я оставя през нощта ли или да я карам на най-висока степен? Наблюдавам, че сутрн като запаля и тръгна да карам на първият сфетофар тя се наглася. Ако е възможно, моля предложи подробен план за тест стъпка по стъпка за да мога да разуча докато е още близо до инцидента.
              Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
              А ако това не е най- важното...не знам кое

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

                Вдигната на най високо ниво , и паркирана . Идеята е да забележиш спада ли някоя страна .

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

                  Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                  Вдигната на най високо ниво , и паркирана . Идеята е да забележиш спада ли някоя страна .
                  И извади едната клема от акумолатора,инак ще компенсира и няма да разбереш нищо.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

                    Рязкото еднократно спадане на една страна ми прилича на някакъв пробив преди клапаните...
                    Но може и управлението на клапаните да се е повредило от някой недобре контактуващ кабел...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

                      Благодаря за идеята. Веднага ще пробрам и ще докладвам. Също ще засека за колко време се качва до горе.
                      Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
                      А ако това не е най- важното...не знам кое

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

                        Колеги, направих следните наблюдения:
                        1. От нормално положение до средно високо се качва за около 7-8 секунди. Също така и датчика на екрана спира да мига за същото време.
                        2. От средно на най високо се качва за около 15 секунди, като дисплея продължава да мига (демек че процеса продължава) общо за 45 сеунди.
                        3. След като е приключило качването се чува един много силен шум от компресора. Записал съм видео за да ви покажа. https://youtu.be/3y6von4vpY8
                        4. Оставих колата в най-високо положение 48 часа и наблюдавах. Нямаше никаква промяна на височина по време или на края на теста.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.jpg
Прегледи:1
Размер:52.7 КБ
ID:5744487
                        5. Последно наблюдение към момента, мога да ви споредля, че рано сутрин като запаля колата и чувам съвсем леко че компресора си припомва. После правя един по рязък десен завой и той почва да трака по-силно. Ако завивам на лява на дясно разко мога да го накарам да тропа. От сермиза казаха, че тампоните му са спукани и вибрира повече.
                        Благодаря за информацията и за отделеното време.
                        Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
                        А ако това не е най- важното...не знам кое

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

                          То като го чуеш , няма нужда да гадаеш - за смяна е . Провери ги тези тампони , ама не вярвам в тях да е проблема .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

                            Пламене,
                            те казаха, че тампоните се сменят само с компресора.
                            Има ли някакъв тест, който да покаже,че той не работи като хората освен шумът. Нещо като компресорът трябва да изпомпва еди колко си PSI за определено време?
                            Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
                            А ако това не е най- важното...не знам кое

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с въздушното окачване след тежък страничен удар

                              Моята е различна , но окачването им е сходно . При мен до окончателно вдигане е 35 секунди , като шум не се чува . На други коли също , почти не се чува . Подобна история имах с един олроуд . И предишния собственик , и от официален сервиз твърдяха че колата е ок . Ама не беше , толкова си разбираха . Разбрах го чак след като смених компресора . За тест не знам , но като е тръгнал ще се влоши още - докато откаже . Ако имаш възможност я закарай при друг дилър .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X