Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

    Първоначално публикуван от geolexbg Преглед на мнение
    Колата ми трябва, за да ходя до лазурния бряг и в близката горичка до него, а не да бачкам с нея, като тебе...
    А за теста на руснаците - да, аз ти отворих очите, та после и ти взе да приравняваш Кашкай и Х-трейл в по-късните си писания, а в началото пишеше, че "не ти се вижда" да са еднакви.
    Aко вземеш и да четеш какво пиша - ще откриеш че става дума за 2 различни поколения Х-трейл, по-новото на същата клозетна платформа като Кашкая.
    Егати "отваряне на очи" - що не взе Ренде за 30-40 бона направо ами се набута 60 за Лисана ? То и аз предпочитам Нисан емблемка през френската с дизайн на ... *** ама чак толкова не бих платил само за нея.
    До бряг и горичка - същата история, па и същия панорамен покрив предлагат (то е същата кола - да си го кажем)

    Коментар


    • #62
      До: NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

      Първоначално публикуван от geolexbg Преглед на мнение
      ... моделът става бестселър точно защото възможностите на истинските джипове не се ползуват реално в 80 % от случаите, както и не се ползуват всички възможности на съвременните персонални компютри или мобилни телефони. Просто плащаш за екстри, които не ти трябват. При Кашкая плащаш само за екстри, които реално ти трябват и всекидневно ти носят удоволствие - интелигентен ключ, CVT трансмисия, кожен салон, Bi xenon, стъклен покрив и т.н. А когато все пак трябва да отскочиш до вилата, възможностите са достатъчни, за да не се притесняваш от току що падналия сняг.
      Виж, ако си талибан в Авганистан, ясно е, че Кашкая не е за теб...
      Горният цитат е по повод постоянното повтаряне на думата "платформа" в аргументите на един от участниците. Ако под "платформа" се разбира обичайното (шаси+силови агрегати), то над платформата (т.нар.муле) се надграждат различни възли, екстри, детайли, интериор и т.н., за да се постигне разликата между тениска от Женския пазар, каквато съм убеден, че носи участникът, и Лакоста, макар и двете изградени върху една и съща памучна "платформа". Е това е разликата между 30 и 60 бона. Ама то мулето (платформата) си е муле...

      Коментар


      • #63
        До: NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

        Пращам малко отзиви от руските форуми за информация - вж. http://qashqai-nissan.com.ua/forum/i...p?showtopic=45
        Последно редактирано от kinex; 17-07-08, 16:47. Причина: само на Български

        Коментар


        • #64
          До: NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

          От два дена се дъвчите, кой колко пари, блузки, лодки, опит, акъл и т.н. имал. Не ми се изброява всичко.
          Първо, от страни изглежда много грозно, и второ няма нищо общо с желязото наречено Кашкай.
          Спрете се.

          Коментар


          • #65
            До: NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

            Първоначално публикуван от geolexbg Преглед на мнение
            Горният цитат е по повод постоянното повтаряне на думата "платформа" в аргументите на един от участниците. Ако под "платформа" се разбира обичайното (шаси+силови агрегати), то над платформата (т.нар.муле) се надграждат различни възли, екстри, детайли, интериор и т.н., за да се постигне разликата между тениска от Женския пазар, каквато съм убеден, че носи участникът, и Лакоста, макар и двете изградени върху една и съща памучна "платформа". Е това е разликата между 30 и 60 бона. Ама то мулето (платформата) си е муле...
            Нещо ми се струва,че започваш да прекрачваш прага на добрият тон и от дискусия мненията ти преминават в лични нападки към участниците...За твое сведение голяма част от участниците тук си купуват "грозни" по твоите стандарти джипки не защото нямат достатъчно финансови възможности,а защото правят разлика между здравина и надежност и между бутафория...Една "талибанска" джипка с необходимият тунинг финансово може доста да ти обърне представите за това кое е "Lacoste" и кое куче-марка...
            А що се отнася до Лазурният бряг (не разбрах за коя горичка точно споменаваш) август-септември ще съм там със семейството си(и с абсолютно талибанската ми джипка-бтр),та ако желаеш можем да направим едни лекички офроуд разходчици по плажа да видим как се държат новите офроуд машини и старите дядовци...Надявам се,че ако се окопая първи ще демонстрираш мощ и ще ме дръпнеш като бръмбар-сламка нищо че съм около два тона...
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #66
              До: NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

              Първоначално публикуван от geolexbg Преглед на мнение
              Горният цитат е по повод постоянното повтаряне на думата "платформа" в аргументите на един от участниците. Ако под "платформа" се разбира обичайното (шаси+силови агрегати), то над платформата (т.нар.муле) се надграждат различни възли, екстри, детайли, интериор и т.н., за да се постигне разликата между тениска от Женския пазар, каквато съм убеден, че носи участникът, и Лакоста, макар и двете изградени върху една и съща памучна "платформа". Е това е разликата между 30 и 60 бона. Ама то мулето (платформата) си е муле...
              Ок, позволявам си да изясня значението на "платформа" - с което за мен тоя диалог се изчерпва.
              Правилно си описал - горе-долу си е така. Платформата определя ходовите качества. Затова е и важна. Оттам нагоре екстрите не са определящи за качествата на колата - служат само за кефа на собственика като глезотии, нужни или не. Коли на една платформа се държат еднакво на пътя - били те от 30 или 60 бона.... that's the point.

              Коментар


              • #67
                До: NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

                Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                Нещо ми се струва,че започваш да прекрачваш прага на добрият тон и от дискусия мненията ти преминават в лични нападки към участниците...
                По повод горното, а също и предвид мъмрене от kinex, давам в цитати личните нападки към мен, направени от един и същ участник във форума:

                Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                Извини ме но ако някой си е купил джип за гъзарийка - проблема си е негов.
                Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                Мда, последно поколение "офроуд" - скопен отвсякъде.
                Пиша аз за "употреба" - чета лаладжийски истории за "самочувствие".
                Къде ти.....
                Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                Знам защо не те кефят "кубчестите" и т.н. - не си схванал (и няма да схванеш) принципа - "Form follows function". Айде - до теглене....
                Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                ... що не взе Ренде за 30-40 бона направо ами се набута 60 за Лисана ?
                kinex, извинявай, но при горните изявления е разбираемо човек да не си остави Кашкая в калта.

                Коментар


                • #68
                  До: NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

                  Не му е тук мястото но:
                  С кавги и лични нападки няма да помогнете на никого. Включително и на себе си. Така не сте по-убедителни, а точно обратното.
                  В правилата много ясно е написано че при спор между участници, който преминава рамките на добрия тон, вината е на всички а не на започналия пръв. В нападките не се търси никаква реципрочност.
                  Така че ... спрете се докато можете, за да не се налага да ви спира някой друг.

                  А Кашкая за да не го оставяш в калта, единственото решение е да му сложиш кални гуми.

                  Коментар


                  • #69
                    До: NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

                    Първоначално публикуван от geolexbg Преглед на мнение
                    при горните изявления е разбираемо човек да не си остави Кашкая в калта.
                    И поради това реши да го начукаш на всички участници в този форум, чийто вкус и начин на употреба на возилата им не съвпада с твоите изтънчени критерии, като пътьом се изтупаш по гърдите колко ти е голям ... карданът?!?


                    П.П. Между другото някои си купуват "Лакоста" и от битака ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #70
                      До: NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

                      Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                      За твое сведение голяма част от участниците тук си купуват "грозни" по твоите стандарти джипки не защото нямат достатъчно финансови възможности,а защото правят разлика между здравина и надежност и между бутафория...
                      Вальо, не ме разбирай погрешно - въпросът за цените, за надървените Мегани, за финансовите съпоставки и т.н., ги постави друг участник. Моето е само на принципа - "каквото повикало, това се обадило". Вярно, по правило ответният удар е малко по-остър (ако можеш да го направиш), но то е, защото някой вече те ударил и гневът те увлича... Иначе за "грозното" и "хубавото" проблемът е субективен, а не до финансови възможности. За да не влизам отново в стила на "бутафорията", което знаеш, че мога да направя, само ще ти обърна внимание, че новата линия offroad в лицето на Лексус, Инфинити, Санта Фе, Кашкай, Екшън, донякъде БМВ, според мене ще продължи да се налага, защото нещо, за да бъде здраво и надеждно, не е необходимо задължително да е грозно. И тъй като колелото на историята се върти, както казваше пролетарският вожд и учител, аз съм убеден, че рано или късно, но по-скоро рано, "грозното" ще остане само спомен от миналото.

                      Коментар


                      • #71
                        До: NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

                        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                        И поради това реши да го начукаш на всички участници в този форум, чийто вкус и начин на употреба на возилата им не съвпада с твоите изтънчени критерии, като пътьом се изтупаш по гърдите колко ти е голям ... карданът?!?
                        П.П. Между другото някои си купуват "Лакоста" и от битака ...
                        Първо, аз съм влязъл във форум за Кашкай, където очаквам хора със сходни виждания, за да си обменяме полезна информация. Не съм влязъл във форум за Патрол, за да го "начукам" на онези, "чийто вкус и начин на употреба на возилата им не съвпада с моите критерии", като им обясня какво мисля за тях.
                        За "кардана" - това го установих главно у хора "чийто вкус и начин на употреба на возилата им не съвпада с моите критерии". Те постоянно ме дърпаха, мачкаха, теглеха, налагаха ми тяхната функционалност, оставяха ме в калта и ясно показваха "кардана" си. Точно по този повод написах публикацията за "самочувствието".
                        П.П. - Лакостата от битака е естетически същата като тениската там. "Лакостата", като използуван от мен символ, няма финансов, а естетически акцент. Идеята беше, че естетиката също се плаща, поради което не мога да взема кола, която не ми харесва, само защото е със сходна платформа на символа на красотата (Кашкай).

                        Коментар


                        • #72
                          До: NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

                          Първоначално публикуван от geolexbg Преглед на мнение
                          Първо, аз съм влязъл във форум за Кашкай, където очаквам хора със сходни виждания, за да си обменяме полезна информация. Не съм влязъл във форум за Патрол, за да го "начукам" на онези, "чийто вкус и начин на употреба на возилата им не съвпада с моите критерии", като им обясня какво мисля за тях.
                          Хайде първо да си уточним понятията! Форумът, в който си влязъл, се казва OFFRoad-Bulgaria, а подфорумът, в който е темата, е "Нисан".
                          Поне доколкото на мен ми е известно, едно много солидна част от пишещите тук участници карат именно Нисан Патрол (един от онези грозни и ръбати БТР-и, които предизвикват отвращение в твоята изтънчена и нежна душа). Така че твоите надменни приказки за нецивилизовани и некултурни диваци и т.н. представляват директна обида, както за тези хора, така и за всички останали участници, които са се събрали в този форум, водени от сходните си виждания и интерес към нещото, наречено OFF Road.

                          Така че, ако обичаш, помисли си дали не е редно да се върнеш до входа и да избършеш калните крака, с които джапаш тук от няколко дни!

                          А иначе, карай си със здраве лъскавата колица и се радвай на глезотийките, които ти предлага. В крайна сметка важното е ти да се кефиш на колата, която караш.

                          Само не се захласвай в опитите покрай нея да се самовъзвеличаеш като "свободен човек, със собствено самочувствие, който цени различното", защото, реално погледнато, твоят избор няма нищо общо с понятията "единствен по рода си" и "различен от типичното". В същност, ти си избрал нещо, което е напълно в тон с "генералната линия" на модата в автомобилната конфекция от последните години.
                          Избрал си точно типичното понастоящем - леки коли с претенции към имиджа на "джип", които със зализаните си естетични форми неизбежно се сливат с масата все повече приличащи си съвременни автомобили.
                          Някакси не върви хем да се тупаш в гърдите колко си нетрадиционен и различен, и в същото време да подкрепяш избора си с това, че за кратко време цели 100,000 (сто хиляди) души били купили същото нещо ...

                          Ако в наше време нещо е нетипично, еретично или просто различно от потока на автоконфекцията по улиците и пътищата, то това са именно ръбатите форми на поочуканите "БТР-и" ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #73
                            До: NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

                            Първоначално публикуван от geolexbg Преглед на мнение
                            Вальо, не ме разбирай погрешно - въпросът за цените, за надървените Мегани, за финансовите съпоставки и т.н., ги постави друг участник. Моето е само на принципа - "каквото повикало, това се обадило". Вярно, по правило ответният удар е малко по-остър (ако можеш да го направиш), но то е, защото някой вече те ударил и гневът те увлича... Иначе за "грозното" и "хубавото" проблемът е субективен, а не до финансови възможности. За да не влизам отново в стила на "бутафорията", което знаеш, че мога да направя, само ще ти обърна внимание, че новата линия offroad в лицето на Лексус, Инфинити, Санта Фе, Кашкай, Екшън, донякъде БМВ, според мене ще продължи да се налага, защото нещо, за да бъде здраво и надеждно, не е необходимо задължително да е грозно. И тъй като колелото на историята се върти, както казваше пролетарският вожд и учител, аз съм убеден, че рано или късно, но по-скоро рано, "грозното" ще остане само спомен от миналото.
                            Прав си...много народ се емнахме да те убеждаваме кое е "правилният" избор за нещо,което ти вече си си купил.Ами карай си го с кеф,щом това е твоят автомобил и безаварийни...А за естетиката -има един нюанс:Повечето с ръбатите джипки искаме джипа освен да е функционален да е по-свой начин оригинален,различен....поради тази причина всеки си прави ъпгрейда по негови идеи и виждания(фирми предлагащи тунинг оборудване има много и различни).А кое е естетично и кое грозно-това е разбира се субективно...макар,че ако вземеш да му сложиш на кашкая едни 33 инчови гуми за кал,една лебедка,малко брони и един шнорхел може и да се просълзиш от умиление като му видиш метаморфозата.Тук има хора дето надЖипват голф 3,та кашкай ли ще ни се опре???
                            Поздрави.
                            08седемшест5едно513четири

                            Коментар


                            • #74
                              До: NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              Някакси не върви хем да се тупаш в гърдите колко си нетрадиционен и различен, и в същото време да подкрепяш избора си с това, че за кратко време цели 100,000 (сто хиляди) души били купили същото нещо ...
                              Ако в наше време нещо е нетипично, еретично или просто различно от потока на автоконфекцията по улиците и пътищата, то това са именно ръбатите форми на поочуканите "БТР-и" ...
                              Имам предвид, че ръбатите БТР-и шестват по пътищата някъде откъм Първата световна война до наши дни, когато едва-едва новата линия в offroad започва да се налага, което писах и на Вальо. А традицията е нещо продължително във времето (тя и днес оказва влияние - вж. G класата на Мерцедес, Сузуки Витара, РАВ4 и т.н. нови модели). По тази причина БТР-ите са традиционни, а Кашкая - не. Всъщност, като си помисля, може би Порше Кайен промени стила. И също така е нормално тази нова линия да предизвика масов възторг и стотици хиляди да поискат да сменят омръзналите им от филмите за войните джипове с модерно и авангардно изглеждащи машини. А то че новите отстъпват на военните по проходимост, за всички е ясно - какво да спорим...
                              Иначе държа на това, че съм в абсолютно конкретния форум за Кашкай и нека спрем да се джавкаме с Патролци, като не се оправдаваме, че този форум влиза в по-голямо понятие, а то - в още по-голямо и т.н., защото всички най-накрая са в интернет пространството и по тази логика всеки ще се бърка на всеки и нищо градивно няма да постигнем... Аз не съм написал нито един ред в който и да било форум за друга кола - нека колегите там си се кефят на своите, да си обменят информация, да се допълват взаимно, да "свирят" в една тоналност и изобщо да са там, защото им е приятно. Моето място не е при тях! Мисля, че на Патролците мястото им също не е при мен!

                              Коментар


                              • #75
                                До: NISSAN QASHQAI - мнения, впечатления, информация.

                                Първоначално публикуван от geolexbg Преглед на мнение
                                ... Мисля, че на Патролците мястото им също не е при мен!
                                Е, тук си малко в грешка.
                                Първо, че е доста невъзпитано да влезеш някъде и едва ли не от вратата да започнеш да обясняваш на кой къде му е мястото.
                                И второ, че "патролците" нямат никакъв проблем да отидат там, където си ти. Един добре "наточен" Патрул ще си изглежда съвсем добре и пред кафето. Виж, ти нямаш никакъв шанс да стигнеш до там, където могат те ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X