Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И лампата на чека изгасна HR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И лампата на чека изгасна HR-V

    Здравейте, от както сложих газов инжекцион на Ферхондето, лампата на чека ми светваше от време на време, но газджията(чумата да го тръшне), рече, че ще е нормално и аз се примирих. Ходих при човек с оригинална мерачка за хонда диагностика и се изясни, че заради втората лабмда сонда(тази отзад на катализатора) светка чека, до тук ще кажете нормално - газ това онова и айде - чек. От известно време обаче катализатора се раздрънка и станах като чалга дискотека отдолу дайрето, отгоре ламбата светка през 5-6 км. Ходих при грънчар да видим какво ще правим, а той вади една втулка (като тази която я има в една друга тема тука) и вка е това ще е мехлема. Завинтихме ламбдата във втулката, а втулката в катализатора и газ. След няма и 20 км, чека пак светна. Викам това е сигурно от парчетата катализатор дето се разхождат из генерацията, свалихме всичко на земята и изтръскахме сгурията и хайде пак тест, пак светна чека.
    Поръчах и ми пратиха от UK за 45 паунда катализатор, пратиха ми това


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170216_162427.jpg
Прегледи:1
Размер:207.2 КБ
ID:6128587Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170216_162442.jpg
Прегледи:1
Размер:210.7 КБ
ID:6128588.


    При дисекция на стария катализатор вътре останало само 1/3 от керамичната пита.
    Поставихме новия катализатор, но решихме, че след като съм на газ, да сложим е въпросната втулка. Чека пак сетна и ми изписа грешка номер Р0063.
    Махнахме втулката, завинтихме ламбдата на мястото и О чудеса, вече една седмица тая гадна лампа не светка.

    Колеги, мисля, че за 45паунда си заслужава се смени катализатора, а не резонатори, тръби и тем подобни. Това което купих, пасва едно към едно към генерацията и разхода за смяната е минимален.
    Ако някой иска да си закупи да влезне в англиския БЕЙ и да пише че си търси
    CATALYTIC CONVERTER / CAT FOR HONDA HR-V 1.6 1999-2001

    и като види 45 паунда да купува, нищо, че на картинката катализатора е различен, пращат това което е на снимката по горе.
    Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

  • #2
    От: И лампата на чека изгасна HR-V

    На Honda CR-V 2003-та имам същия проблем. Чека свети, заради газовото. С компютър се трият грешките, но след някой друг ден пак светва. Дали и в моя случай ще се оправи със смяна на катализатора? Благодаря!

    Коментар


    • #3
      От: И лампата на чека изгасна HR-V

      От къде е купено това? Фирма, сайт....?
      Щото ако търся в ebay за митсуто - под 200 няма нищо.
      При мен е изтърбушин катализатора и дрънчи яко. Мислех да му слагам проходно гърне, че така ми надува главата, но ак оима катализатор на нормална цена - с удоволствие бих сложил.

      Коментар


      • #4
        От: И лампата на чека изгасна HR-V

        От къде е купено това? Фирма, сайт....?
        Въпросният екземпляр е купен от ebay.co.uk , но е за honda hrv- 1999-2006
        ето и конкретния линк: http://www.ebay.co.uk/itm/Catalytic-.../112295536989?


        На Honda CR-V 2003-та имам същия проблем
        Незнам колега аз разказвам моя път, ако катализатора ти е на ред, може би газаджията ти не е.
        Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

        Коментар


        • #5
          От: И лампата на чека изгасна HR-V

          Разгледах им цените - наистина повечето им са на тази цена или по-евтино.
          Сигурни ли сте, че вътре има катализатор наистина или епросто гърне-заместител?
          Както и "If you require a part and don't see it on our listings, then please message us and we may be able to help."
          Писах им, да видим.

          Коментар


          • #6
            От: И лампата на чека изгасна HR-V

            Има керамични пити 2бр. и всичко което трябва.
            Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

            Коментар


            • #7
              От: И лампата на чека изгасна HR-V

              Имахме лека кореспонденция със Змията преди да си даде парите за това на снимката.
              Ще повторя това, което му казах, относно тези катализатори.

              Това са универсални катализатори. Разбирай едно и също тяло, на което са заварени фланци в зависимост от колата, на която ще се монтира. Дали ще е купено от ebay, или от местния магазин за авточасти няма значение. Виждал съм доста такива, монтирани на различни коли и вършещи работа, т.е. безпроблемно минаване на теста за изгорели газове на ГТП-то. Както каза Змията, вътре в кутията има 2бр пити. Купувал съм такъв катализатор за първото ми CR-V, на което оригиналния кат беше с 3 пити. Нямаше проблем с монтажа и минаването на ГТП.

              п.п. Според мен, това
              Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
              ... "If you require a part and don't see it on our listings, then please message us and we may be able to help."...
              означава, че ако не намираш твоя модел в техния списък, казваш им за каква кола става въпрос и те ще сглобят необходимия ти катализатор.

              п.п.п. Тези катализатори лекуват главоболията предизвикани от скъпите "оригинални" части и едва ли ще излекуват главоболията предизвикани от LPG "майстор". Змията явно e извадил късмет и е получил 2 в 1 ...
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #8
                От: И лампата на чека изгасна HR-V

                Дали ще е купено от ebay, или от местния магазин за авточасти няма значение.
                Има-има, може би само цената, но има! Аз минах цени в БГ от900лв в МКомплект до 200лв. при последния бежанец(мигрант), и то всеки си има гледна точка за поставянето.
                А най евтино излиза в една варненска фирма, която ми поиска 150 лв, хо трябва да си изпратиш здрав гЪрнец и те ти го изтърбушват и лепят две пити вътре, човека с който говорих имаше членоразделна, равна реч и по всичко личеше, че си разбира от работата, но това по телефона, може да е кол център в Китай
                Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                Коментар


                • #9
                  От: И лампата на чека изгасна HR-V

                  Имах предвид магазин в Англия, но не представителството на съответната марка,

                  Ще се поеNторя ама ... работех в автосервиз и имахме няколко основни доставчици на части (големи вериги магазини за авточасти). Техните цени се доближават до тези в ebay, а някои части даже бяха по-евтини от бейя. Първите ми 2 CRV-та бяха JDM-ки. Само 3 пъти, просто информативно, съм искал цена за части ( "делко", катализатор и полуоска) от мейн дилър и резултатите бяха поне 5 пъти по-скъпи, отколкото в бейя или въпросните магазини.
                  От мейн дилър купувам само масло за автомата
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X