Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

    Първоначално публикуван от vladimir_pvlv Преглед на мнение
    .... Общото ми впечатление е че в сервизите не са сигурни точно какво ще се случи с комуникацията между газовия и автомобилния компютър.
    Да защото много от тях монтират нещо без да знаят, как точно работи... затова всеки дето не е станал друго се е хванал да "прави" коли! А иначе идеята на връзването на газовата с компа на колата е да може да получава информация от датчиците и от така да дозира количеството газ в определен момент. В обратна посока пък да може да променя момента на запалването и да лъже, че дюзите работят
    Сигурен съм, че има хора които разбират, номера е да попаднеш на тях! Аз не мога да препоръчам, че около мен хората все са патили...
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #17
      От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

      "около мен хората все са патили..." - както се казва - каквото за другите, това и за нас

      Коментар


      • #18
        От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

        Какво се случи при мен. Преди три години сложих газов инжекцион на стар газ на джипа шест цилиндров мотор. Изпуши компютърът, два от инжекторите се разтропаха повече от необходимото и след като сумирахме някакви суми в стар газ ми предложиха да купят уредбата и на същата цена да сложат обикновена с имулатор. Изпарителят от електрически го смениха с вакумен по мое желание. Карам го по едни и същи маршрути и преди и сега разлика в горенето има. С газовия инжекцион на дълго гори по-малко. Но пък с обикновената ми е по-удобно по черните пътища особено по надолнище. Гася го и паля на газ по време на движение на скорост. За мене поддържането на обикновената газ е финансово по-добре. И при двете е гърмял, но се дължи на кабели или свещи.
        0877 877 297

        Коментар


        • #19
          От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

          На такава Фронтера, със същия двигател август сложих Landi renzo omegas 3 с OBD. Много добър разход 13,2/100 извън градско, 14/100 магистрала с климатик. Градско 16, в снега 18,5. За протокола - вадя разстоянието на бензин или топля на място. Негативите са по скоро от това, че софта е заключен, майстора се постара с монтажа, но прави настройките автоматично и не ми харесва поведението на колата в определени моменти - нама мощност, а не мога да отида другаде освен при него или в Ямбол.От време на време светва чека заради богата смес, но след 20-30 км огасва сам. От OBD при нашия мотор излезе, че няма смисъл, защото комуникацията е много бавна и газовия комп отказва да търси обд връзка - така обясниха от сервиза светването на чека, слагаха му нов фърмуер и все тая. Общо взето съм доволен, но правейки сравнение с 9 годишна експлоатация на фобос в мен остава горчиво усещане от това, че за всеки проблем те пращат в сервиза, пък там все едно си абориген, на всеки въпрос гледат снизходително и само чувам: не се притеснявай, тя програмата си прави всичко сама, няма нужда от ръчни настройки или изобщо няма възможност за такива. За мен е нелогично уредба за над 1400 лв да не издава сигнал при преминаване на газ, или да няма възможност за настройване по избор на показанията на количеството газ в бутилката. Все някога ще се появи отключен софт и ще се оправям сам, до тогава ще досаждам на газаджията.

          Коментар


          • #20
            От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
            .... Обикновена газова, .... 13-15 извънградско....
            Първоначално публикуван от biser_sg Преглед на мнение
            .... Landi renzo omegas 3 с OBD. Много добър разход 13,2/100 извън градско....
            ....като добавя и един ГИ Ловато ( за почти 1000 лв.) от 3 месеца на ДБ и разход 13/100 извънградско , то май ше излезе че наистина няма значение каква газова уредба се монтира на този мотор
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #21
              От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

              Първоначално публикуван от vladimir_pvlv Преглед на мнение
              Здравейте на всички.
              .......................................................................................................................
              Въпроса е коя от изброените системи, ще работи с най-голям интервал между сервизирането и с най-нисък разход на гориво?

              Темата е коментирана на различни места, но я повдигам, защото повечето коментири и мнения са на около 10г. Надявам се на една актуална дискусия не само конкретно за моя автомобил, а принципно - коя допълнителна горивна система за пропан бутан е най-добра през 2017г.
              Така, както си оформил въпроса, свястно може да ти отговори само някой, който е монтирал всичките уредби и е минал по 100 х с всяка от тях. Аз не съм от тия хора и съответно не мога да отговоря. Но ще си позволя да споделя резултатите от моя скромен опит. Двигателя ми е х20SE. Карал съм и на "газ" и на метан с един и същи газов инжексион и дюзи. С различни бутилки и изпарители, разбира се.
              1. Каквато и система да избереш - гледай изпарителя да е качествен и с два пъти по-голяма мощност. Иначе ще има - "Работи добре, почти като на бензин но на моменти няма мощност".
              2. Изръси се за ТАВ (адванс процесър). Не са без пари но си струват парите. Баш-майсторите са си "плюли в устите", че на газ не трябва такъв. Но това не е вярно. Качественната газ (правилното лятно и зимно съотношение пропан/бутан) изисква изпреварване на запалването е между 6 и 9 градуса. Ако решиш да караш с боклукчийска газ (главно бутан), може да минеш и без ТАВ. Тогава изпреварването на запалването е 3 градуса и компютъра на двигателя успява да го нагласи. В този вариант обаче ускорението е като на "умряла котка" и разхода е висок.
              Когато успях да проумея това си сложих изпарител (Антарктик) и редуктор (АТ12) на Томасето за газта и метана. И двата са с почти два пъти по-голяма мощност от необходимата (според баш майсторите) за двигателя. Преди да ги сложа прочетох много положителни и отрицателни мнения за Томасето. Положителните се потвърдиха, а отрицателните засега не се проявяват.
              На метан съм сложил изпреварването на запалването на 15 градуса (в момента карам на метан), а когато карах на "газ" установих, че на 15 градуса върви най-добре но тъй като не е добре за двигателя, го установих на 9 градуса. И беше много по-пъргав двигателя все още, отколкото без ТАВ.
              И двата "изпарителя" са доста скъпи (130 - 160 лв) но според мен си струват парите. Когато сложих метановия АТ12 (преди това имах романо с близка до двигателя мощност) започна да върви по-добре и да гори по-малко.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X