Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 21

Тема: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

Място
    София
    Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

Здравейте на всички.
    Въпреки, че имах голяма желание да монтерам метан на Фронтерата, не успях да събера под пода по-голяма от 40 литрова бутилка за метан /около 6кг метан - пробег 80км/. Остана варианта с пропан/бутан с 40 литра бутилка - около 220-250 км пробег. След известно обикаляне по газ сервизи и запитвания събрах следните оферти:
    1. Landi Renzo Omegas EVO - 1250.00 лв
    2. Landi Renzo OBD - 1450.00 лв
    3. Digitronic OBD - 1100.00 лв
    4. BRC Sequent OBD 32 - 1400.00 лв
    5. BRC Plug and Drive MY10 - 1750.00 лв
    6. Simgas OBD - 1050.00 лв
    7. Fobos Next OBD - 1050.00 лв
    8. Газова система с компоненти BSM - 750.00 лв
    9. Газова система с компоненти BSM и OBD - 850.00 лв

Искам да подчертая, че почти не можах да получа каквато и да е техническа информация, а само общи приказки от рода на:
    - перфектно ще работи
    - инжекциона е направен за твоя автомобил
    - ще ти сложим бърза рейка
    - нямаш нужда от бърза рейка
    - нямаш нужда от ОБД
    - ще ти сложим ОБД
    - системата ни е самоадаптивна - монтира се и газ
    - системата има нужда от прецизно регулиране нищо, че е самоадаптивна
    - перфектно ще работи, ако се случи нещо цялата рейка струва 140.00 лв
    - перфектно ще работи, ако се случи нещо един инжектор струва 120.00 лв

Така - малко съм объркан и ще ви помоля за съвет. Между другото в един от сервизите това ми и казаха - не се интересувай много, защото само ще се объркаш още.

Въпроса е коя от изброените системи, ще работи с най-голям интервал между сервизирането и с най-нисък разход на гориво?

Темата е коментирана на различни места, но я повдигам, защото повечето коментири и мнения са на около 10г. Надявам се на една актуална дискусия не само конкретно за моя автомобил, а принципно - коя допълнителна горивна система за пропан бутан е най-добра през 2017г.

Място
    София
    Публикации
    2,528
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

Казват че най-високия клас ГИ е на PRINS, но, независимо от това, няма да ти даде съответната безпроблемна работа на газ, по простата причина че в последно време толкова се е влошило качеството на газта, че вече освен графит има и течност която не се изпарява и при отворена бутилка, справка виж темата за горивата, така че слагай стандартна ГИ подходяща за този двигател и си ти.
    Нещо, което работи, не се пипа!

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Място
    София
    Публикации
    3,443
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

Павак, братле! Какво по дяволите, значи стандартна ГИ за този двигател?!?

А за колегата - сложи си ГИ с изцяло небългарски компоненти (италиански, или холандски)!
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

Място
    София
    Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

Ето затова "слагай стандартна ГИ подходяща за този двигател и си ти" подхванах темата
    Някакви мотивирани сравнения, отзиви, наблюдения и технически характеристики биха били полезни на всички. Пак да повторя - актуални 2017г.
    Аз накрая моя инжекцион ще го избера по външен вид - качество на отливките, крепежите, полимерите и машинно обработените детайли /от това разбирам/, но не там е въпроса.
    Пак да повторя - може ли да се направи сравнителна аргументирана характеристика на посочените от мен /и други/ инжекционни системи предлагани на пазара към момента. Също е важно в името на безпристрастноста да се отбележи, че професионалистите в областа /търговия и монтаж на АГУ/ винаги ще препоръчат системата от която получават най-добра отстъпка. Не, че е лошо - просто е факт.

Място
    София
    Публикации
    2,528
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на bushiDO Преглед на публикациите
    Павак, братле! Какво по дяволите, значи стандартна ГИ за този двигател?!?

А за колегата - сложи си ГИ с изцяло небългарски компоненти (италиански, или холандски)!
    Значи, без никакви излишни екстри, които и без това няма да му вършат никаква работа, защото като му сипят кофти газ, ще е все тая ако ще и за три бона да сложи ГИ, та с една дума за мен стандартна ГИ ще е на цена около 800лв със стандартна 40 литрова бутилка, и вече според мощността на двигателя, се слагат съответния изпарител, рейка и дюзи.

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,191
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Павел Василев Преглед на публикациите
    Значи, без никакви излишни екстри, които и без това няма да му вършат никаква работа, защото като му сипят кофти газ, ще е все тая ако ще и за три бона да сложи ГИ, та с една дума за мен стандартна ГИ ще е на цена около 800лв със стандартна 40 литрова бутилка, и вече според киловатите се слагат съответния изпарител, рейка и дюзи.
    Съответните си искат и адекватно управление.Това е същността на ГИ.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Място
    София
    Публикации
    2,528
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на jeko47 Преглед на публикациите
    Съответните си искат и адекватно управление.Това е същността на ГИ.
    Съгласен съм, нека в такъв случай компютъра на ГИ да е добре популярен из нашата страна и да е лесен за настройки, защото има случаи да се монтира висок клас ГИ, и в един момент да не могат да го настроят адекватно, та нека колегата да се ориентира към най-масовото предложение на нашия пазар за ГИ, за да е лесно за настройване и за по-лесно обслужване и отстраняване на проблеми в бъдеще...

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,504
    Точки (при гласуване)
    36

А течността която не се изпарява и при отворена бутилка е... Смес от пропан и бутан. И се изпарява, но по малко когато е студено. На такава бутилка спокойно може да смениш зарядното, ако температурата е под нулата. То и над нулата става, но изпарението е по-интензивно, и загубата на "течност" е по-голяма.

По темата-колега, намери си читав сервиз за газови уредби, поговори си нормално с хората, кажи какво искаш, те ще ти кажат няколко варианта-по-скъп, но по-надежден или икономичен(то икономията е много разтегливо понятие), или по-евтин, със съответните компромиси.
    Та реши какво искаш, пак поговори, и скачай смело. Няма нужда да знаеш в детайли кое какво е по уредбите, както няма нужда да знаеш състава на алуминиевата сплав от която са отлети буталата, и доколко се закаляват гърбиците на разпределителния вал. Не ги знаем тези неща, но това не ни пречи да си караме колите.
    Читавите сервизи си знаят каквото трябва, и си гледат съвестно работата.
    Невярването на сервизи ни е наследство от комунизма-тогава майсторите съдираха по 17 кожи, щото нямаше кой друг. А сега-под път и над път, и цените са нормални, и частите са с нормални цени, и работата е с нужното качество.
    Това в читавите сервизи де. За съжаление има достатъчно примери и за обратното, но като гледам-няма да идеш при някой невежа с мерак за бърза печалба.
    Има ли желание-има и начин!

Публикации
    1,076
    Точки (при гласуване)
    10

И аз съм на мнение да не търсиш марка, а сервиз/майстор!
    Той ако си знае работата, така ще ти нагласи АГУ-то, че дори и ще забравиш каква марка си взел.

Между другото на този мотор спокойно се слага и обикновена газова уредба.

Място
    с.Кърнаре
    Публикации
    238
    Точки (при гласуване)
    8

Между другото на този мотор спокойно се слага и обикновена газова уредба.[/QUOTE]
    Точно това щях да питам и аз с какъв мотор си . По - точно какви са ти колекторните тръби .
    0877 877 297

Място
    София
    Публикации
    622
    Точки (при гласуване)
    8

Landi Renzo и BRC са великани в производството на газови уредби така, че която и да избереш все едно... Ако вземеш по-скъпа с OBD се поинтересувай подробно, какво ще се случва в протокола за комуникация с между газовата и компа на колата. Сигурен съм, че възможностите дадени от производителя са много, но за по-лесно някои "майстори" орязват доста екстри и накрая въпреки скъпата уредба може да се окаже, че пак ти свети check engine, а при въпроса защо така се случва ще ти отговорят, че е заради компа на колата ти В този ред на мисли е мнооого важно на какъв сервиз попаднеш, а и на кого ще му се занимава да ти монтира бутилката отдолу...
    ОФА КБ X20SE + метан

Място
    София
    Публикации
    6,501
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на _kalata_ Преглед на публикациите
    ....Между другото на този мотор спокойно се слага и обикновена газова уредба...
    Ти с този мотор ли си и с обикновена ли си ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Публикации
    1,076
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    Ти с този мотор ли си и с обикновена ли си ?
    Да. Обикновена газова, 30 литра бутилка ( къса база ). 15-16 на 100 градско, 13-15 извънградско ( 15 при 130 с климатик, 13 - 100км/ч без клима ).
    Постоянно ми свети чек енджина заради едната ламбда ( имам 2 - преди и след катализатора ). Колекторите са метални. Слувало ми се е да "киха" и не е имало поражения.

Място
    София
    Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

Име:  ECOTEC.jpg
Прегледи: 177
Размер:  14.6 Кб

Метални са.

Място
    София
    Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на VladimCho Преглед на публикациите
    Landi Renzo и BRC са великани в производството на газови уредби така, че която и да избереш все едно... Ако вземеш по-скъпа с OBD се поинтересувай подробно, какво ще се случва в протокола за комуникация с между газовата и компа на колата. Сигурен съм, че възможностите дадени от производителя са много, но за по-лесно някои "майстори" орязват доста екстри и накрая въпреки скъпата уредба може да се окаже, че пак ти свети check engine, а при въпроса защо така се случва ще ти отговорят, че е заради компа на колата ти В този ред на мисли е мнооого важно на какъв сервиз попаднеш, а и на кого ще му се занимава да ти монтира бутилката отдолу...
    Ето, интересувам се какво ще се случи с ОБД комуникацията и получавам изключително разнопосочни отговори, затова отворих и темата. Общото ми впечатление е че в сервизите не са сигурни точно какво ще се случи с комуникацията между газовия и автомобилния компютър.

Място
    София
    Публикации
    622
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на vladimir_pvlv Преглед на публикациите
    .... Общото ми впечатление е че в сервизите не са сигурни точно какво ще се случи с комуникацията между газовия и автомобилния компютър.
    Да защото много от тях монтират нещо без да знаят, как точно работи... затова всеки дето не е станал друго се е хванал да "прави" коли! А иначе идеята на връзването на газовата с компа на колата е да може да получава информация от датчиците и от така да дозира количеството газ в определен момент. В обратна посока пък да може да променя момента на запалването и да лъже, че дюзите работят
    Сигурен съм, че има хора които разбират, номера е да попаднеш на тях! Аз не мога да препоръчам, че около мен хората все са патили...
    ОФА КБ X20SE + метан

Място
    София
    Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

"около мен хората все са патили..." - както се казва - каквото за другите, това и за нас

Място
    с.Кърнаре
    Публикации
    238
    Точки (при гласуване)
    8

Какво се случи при мен. Преди три години сложих газов инжекцион на стар газ на джипа шест цилиндров мотор. Изпуши компютърът, два от инжекторите се разтропаха повече от необходимото и след като сумирахме някакви суми в стар газ ми предложиха да купят уредбата и на същата цена да сложат обикновена с имулатор. Изпарителят от електрически го смениха с вакумен по мое желание. Карам го по едни и същи маршрути и преди и сега разлика в горенето има. С газовия инжекцион на дълго гори по-малко. Но пък с обикновената ми е по-удобно по черните пътища особено по надолнище. Гася го и паля на газ по време на движение на скорост. За мене поддържането на обикновената газ е финансово по-добре. И при двете е гърмял, но се дължи на кабели или свещи.
    0877 877 297

Място
    Стара Загора
    Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    0

На такава Фронтера, със същия двигател август сложих Landi renzo omegas 3 с OBD. Много добър разход 13,2/100 извън градско, 14/100 магистрала с климатик. Градско 16, в снега 18,5. За протокола - вадя разстоянието на бензин или топля на място. Негативите са по скоро от това, че софта е заключен, майстора се постара с монтажа, но прави настройките автоматично и не ми харесва поведението на колата в определени моменти - нама мощност, а не мога да отида другаде освен при него или в Ямбол.От време на време светва чека заради богата смес, но след 20-30 км огасва сам. От OBD при нашия мотор излезе, че няма смисъл, защото комуникацията е много бавна и газовия комп отказва да търси обд връзка - така обясниха от сервиза светването на чека, слагаха му нов фърмуер и все тая. Общо взето съм доволен, но правейки сравнение с 9 годишна експлоатация на фобос в мен остава горчиво усещане от това, че за всеки проблем те пращат в сервиза, пък там все едно си абориген, на всеки въпрос гледат снизходително и само чувам: не се притеснявай, тя програмата си прави всичко сама, няма нужда от ръчни настройки или изобщо няма възможност за такива. За мен е нелогично уредба за над 1400 лв да не издава сигнал при преминаване на газ, или да няма възможност за настройване по избор на показанията на количеството газ в бутилката. Все някога ще се появи отключен софт и ще се оправям сам, до тогава ще досаждам на газаджията.

Място
    София
    Публикации
    6,501
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на _kalata_ Преглед на публикациите
    .... Обикновена газова, .... 13-15 извънградско....
    Цитат Мнение на biser_sg Преглед на публикациите
    .... Landi renzo omegas 3 с OBD. Много добър разход 13,2/100 извън градско....
    ....като добавя и един ГИ Ловато ( за почти 1000 лв.) от 3 месеца на ДБ и разход 13/100 извънградско , то май ше излезе че наистина няма значение каква газова уредба се монтира на този мотор
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Фронтера Б газов инжекцион
    От dirrty във форум Общи приказки
    Отговори: 27
    Последно мнение: 06-09-13, 10:16
  2. Отговори: 46
    Последно мнение: 17-01-11, 20:31
  3. Газов инжекцион за Фронтера
    От Vlado_Ts във форум OPEL
    Отговори: 9
    Последно мнение: 19-09-08, 10:37