Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    Не помня как се казваше моята, но това май е същото:

    http://www.mouserecorder.com/

    Пиши после дали има успех...
    Това май става само да го науча да не почва от началото на таблицата или да се науча как да го вкарвам в някакви макроси на ексел ама какво да правиш прост агроном/конструктор ЗТТ
    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
    Калоян Кирилов
    LZ2ZGT

    Коментар


    • #32
      От: Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

      Ако държиш на педалите, можеш да си изкараш контрола на един педал за няма и 10 минути... малко жица, поялник и отвертка.
      А ако човек си поиграе може да постави два ключа в педала ( единият да включва преди другият ) и да си има контрол+още нещо.... два такива педала и повече няма да пипаш копи/пейст на клавиатурата. Естествено това е най не елегантното решение.

      Коментар


      • #33
        От: Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

        Ми аз съм от рода мързели - дето гледат да им е лесно. А и нали всеобщото мнение е че държавните служители са мързели. Та малко не ми се занимава с поялници.
        Отностно мързела днес направих поне 2000 натискания на CTRL и справката ще е готова във срок да ги ................ Да не споменавам други държавни институции дето не знаят какво искат.
        Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
        Калоян Кирилов
        LZ2ZGT

        Коментар


        • #34
          От: Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

          Първоначално публикуван от ckaytss Преглед на мнение
          Това май става само да го науча да не почва от началото на таблицата или да се науча как да го вкарвам в някакви макроси на ексел ама какво да правиш прост агроном/конструктор ЗТТ
          Тествах програмата от линка - върши работа.
          Като се инсталира в настройките се дефинира с коя клавишна комбинация да започва да записва последователност от движения, цъкания и т.н. ... и с коя да спре да записва тази последователност...

          Ако работишп в Windows 7 си слагаш програмката, от която ще копираш в дясната (примерно) част на екрана, а екселската таблица - в лявата...
          Стартираш програмката,минимизираш я и натискаш клавишната комбинация за запис на последователност от цъкания...
          Ако програмата в дясната част на екрана (източника на дании) ти дава резултат със забавяне - предвиди няколко сек. забавяне преси копи/пасте в ексела...

          Ексела може да ползваш в страници: едната с търсени денни, другата - с намерени. Макроса последователно требва да прави:

          копиране от търсените данни - търсене в програмата - поставяне в намерени...
          със стрелки надоли/нагоре се предвижваш в екселските таблици, като предварително, за удобство и точност, данните, с които ще работиш от ексела, да са в най-доллната видима клетка, за да няма "недоразумения" къде да поставя мишката...


          От това по-големо кормило с педали е самоводното колело!
          Дерзай!
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #35
            От: Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
            Ако държиш на педалите, можеш да си изкараш контрола на един педал за няма и 10 минути... малко жица, поялник и отвертка.
            Повечето клавиатури отдавна не са с платка, върху която да може да се запоява.

            @ckatsys: С педали вместо кутрето на лявата ръка ще те болят краката. Намерете начин за връзка с разработчика. Ако нашата фирмена политика беше такава, клиентите ни надали щяха да са повече от 10% от сегашните. Въпросния експорт е хипер лесен, независимо на какво е писан великия софтуер. А ако продукта е WEB базиран дори ще се пипа само клиенската част със скрипче от 10-ина реда.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

              Правили сме подобни автоматизации, които спестяват хиляди човекочасове. Не е проблем, да се направи и при "напълно заключени/защитени" системи, стига ти да имаш достъп до компютъра и ти да можеш да го направиш ръчно.

              Но виждам проблеми:

              Първоначално публикуван от ckaytss Преглед на мнение
              .../някой трябва и да му плати/...
              И решение:
              Правим договор за ремонт на стаята с по-висока цена. Докато ти и твой човек ремонтирате стаята, аз сядам на компютъра и ти написвам програмата. След два дни имаш освежена стая и програма ;-) п.с. фактурата за ремонта я издавам аз, после се разбираме ;-) (т'ва в кръга на шегата, но е решение)
              ;-)
              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

              Коментар


              • #37
                От: Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

                И аз я тествах програмата но днес се занимавам с други щуротии и не можах да я подкарам в реални условия. А за договора за ремонт - уффф той офиса си има нужда от такъв ама няма кой да отпусне пари за капиталови разходи. В работата си ползвам мой си лаптоп, мой фотоапарат купих и ендоскоп да гледам на заврени места. Трябва да се гърчи "чиновника". Поне се радвам, че от другият месец заминавам по селата и ще се завра в офиса чак август
                Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                Калоян Кирилов
                LZ2ZGT

                Коментар


                • #38
                  От: Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

                  А защо не пробваш с някоя програмка която да ти програмира бутоните на мишката (ако е с повече от 3 бутона примерно).
                  https://www.raymond.cc/blog/changing...ttons-actions/ Давам го само като пример.
                  Венцислав Петров: Когато на едно място са интересите на хиляди човеци, всички да са еднакво доволни би означавало, че мястото се нарича психиатрия...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

                    Първоначално публикуван от nsu Преглед на мнение
                    А защо не пробваш с някоя програмка която да ти програмира бутоните на мишката (ако е с повече от 3 бутона примерно).
                    https://www.raymond.cc/blog/changing...ttons-actions/ Давам го само като пример.
                    ...и... ще го боли някой пръст на другата ръка. На мен ми св случва да имам дискомфорт в "мишата" ръка и без да копирам по 2000 пъти дневно. Навика и "износването" покрай някои движения е страшно нещо. Гледам от време на време да си променам позицията, височината на стола и т.н. И стойката ми вкъщи и клавиатурата нямат нищо общо с тия в офиса. Мишката обаче е еднаква. То и с тия мишки е баси драмата - като дойде време да купувам нова и го няма стария модел е баси куменето.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ...и... ще го боли някой пръст на другата ръка. На мен ми св случва да имам дискомфорт в "мишата" ръка и без да копирам по 2000 пъти дневно. Навика и "износването" покрай някои движения е страшно нещо. Гледам от време на време да си променам позицията, височината на стола и т.н. И стойката ми вкъщи и клавиатурата нямат нищо общо с тия в офиса. Мишката обаче е еднаква. То и с тия мишки е баси драмата - като дойде време да купувам нова и го няма стария модел е баси куменето.
                      Да донякъде си прав, но все си мисля че е по-лесно да натискаш един бутон на мишката отколкото комбинация на клавиатурата.А драмата с мишките я знам и аз.
                      Венцислав Петров: Когато на едно място са интересите на хиляди човеци, всички да са еднакво доволни би означавало, че мястото се нарича психиатрия...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

                        Интересна тема. Аз също имам конкретен проблем. Може ли да се направи отделен, външен бутон свързан с кабел през usb, който да изпълнява функцията ctrl?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

                          Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                          Интересна тема. Аз също имам конкретен проблем. Може ли да се направи отделен, външен бутон свързан с кабел през usb, който да изпълнява функцията ctrl?
                          Да.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Да.
                            Ако е без донорска клавиатура - и на мен ми е интересно как ще стане за някаква смислена сума.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

                              Същата работа върши и джойстик за игри, та вероятно не е космическа технология. Там какъв е принципа? Ще поясня защо се интересувам. Имам мед програма, където пациента трябва да натиска от време на време ctrl. За удобство взех джойстик, става, но всъщност не е много удобно. Представям си нещо като бутон за звънец, свързан с дълъг кабел с PC през usb.
                              ?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Програмиране на бутон за копиране /вместо Ctrl+C/

                                е, те са два Ctrl-а на клавиатурата, направо пусни кабел до единия
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X