Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 2 Td5 с ACE и SLS въпрос за амортисьори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery 2 Td5 с ACE и SLS въпрос за амортисьори

    Здравейте колеги,

    След като ми дадохте съвет как да реша проблема с охладителя на нафтата, сега имам нова дилема. Диското счупи предна пружина. Поръчах пружини и се чудя дали да не сменя и амортисьорите. Обаче дилема - гледам англичаните продават 2 вида за коли с SLS и за коли без SLS. Какво е това животно или е някакъв търговски трик.

    http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-RNB103694

  • #2
    От: Диско 2 с ACE и SLS въпрос за амортисьори

    SLS - self leveling system. Това е системата за регулиране на нивото за колите с монтирани въздушни възглавници. Но Диско 2 има само въздушни отзад, така за отпред не мисля, че има значение за амортосьорите.
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover Discovery 2 Td5 с ACE и SLS въпрос за амортисьори

      Аз бих предложил сериозно да погледнеш амортисьорите на Терафирма - в твоя случай говоря за TF178 и TF179. Аз карам с предшествениците им (138 и 139) от година и съм изумен колко добре се държат. Поради факта, че са с двустепенна компресия (поне моите), газят зверски. Дори имам усещането, че работят по-добре при движение по дупки на скорост, отколкото бавно - изобщо не спайкват. Аз моите ги поръчах от официалния им онлайн магазин (https://www.terrafirma4x4store.co.uk...h&search=Tf178), защото по-добра цена не открих никъде. С две ръце - за тях. И струват точно колкото тия, дето ти си си харесал към момента.

      SLS - self leveling suspension, всъщност. И наистина е само на задния мост. Предните пружини и шокове са същите. Или поне аз не съм срещал никъде инфо да са различни, независимо дали имаш слс или ACE.

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover Discovery 2 Td5 с ACE и SLS въпрос за амортисьори

        И на мен ми беше странно, ама търговеца се опитва да прави разлика. За това търся повече мнения.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X