Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам джипка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам джипка

    Здравейте, реших да си пусна моя тема.Дълго четох и колкото повече чета, по голям каша ми става в главата.
    Та така: Трябва ми втора кола в семейството за това реших, че така и така ще се дават пари, поне да си начеша крастата дето ме сърби повече от 10 год.
    Ама много изисквания, малко пари.Колата ще се ползва за:разходки по поляни и реки, ходене до язовири и хижи, до някой див плаж през лятото, а зимно време АЗ САМОСИНДИКАЛНО на лов.Това на което съм се спрял (толкова мога да си позволя) е следното: След 1998, климатик, Part-time,

    -KIA Sportage - 2000-2004 год.бензин 128 к.с.-сравнително ниска първоначална инвестиция, много ми харесва визията (нито много голяма, нито малка "въшка") 500 лв за обслужване и смяна на течностите, 600 лв гуми, 100-на лева за леко повдигане.По-нататък един хубав газов инжекцион.И ще стане точно това което искам.Един последен плюс-мога да спестя от винетки и данъци.
    Пустите му съфорумци от KIA под-форума, убиха всичко детско в мен.То не бяха пукнати глави, изкривени клапани, гарнитури и ...

    -Opel Frontera Б-1999-2002 год.Тука не съм наясно дизел или бензин.Къса база.В под-форума на Opel останах с впечетлението, че много им се радвати.Малко по-висока първоначална инвестиция (в момента средна цена в мобилетата около 5300 лв.Като я обслужа няма да останат пари за нищо повече, пък и таанатата ще трябва да карат само на цигански баници .
    На дизела само прословутата помпа ли е проблема или има и други.Притеснява ме още демфери и дюзи.За бензина -N/A -т.е нямам никаква идея какво мога да очаквам.

    -Hyundai Galloper- 1998-2001 год. Къса база (Дългата ми е изключително грозна).Първоначална инвестиция почти, като на фронтерата, в момента средна цена 4900лв.Не ме кефи архаичния вид, прекалено стария мотор, високия разход на гориво и почти нулев багажник.Честно да Ви кажа не съм се интересувал много от този автомобил, единствено цената съм гледал.

    -Nissan Terrano-1998-2002, 2,7 Дизел- това го написах само да видите, че и аз се сещам от хубаво .

    Едва ли ще има някой, който да ги е притежавал всичките.Но ще се радвам ако дадете по няколко +/- за всеки един.

    Благодаря!
    LZ1ACU

  • #2
    От: Искам джипка

    Всичките стават, търси екземпляр.

    На Кия ядовете с двигател май са главно дизелови.

    Коментар


    • #3
      От: Искам джипка

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Всичките стават, търси екземпляр.

      На Кия ядовете с двигател май са главно дизелови.
      На Кия ядовете почват, когато някой реши, че щом може да вдигне 150, то може и да ги поддържа от софето до морето.
      Е, някой път става, някой - не. Все пак 86 коня е.

      Коментар


      • #4
        От: Искам джипка

        Разочарован съм... Няма витара в предложенията.

        Коментар


        • #5
          От: Искам джипка

          Читави гуми за под 250лв за брой отдавна не съм намирал. Поне в тия размери.

          Коментар


          • #6
            От: Искам джипка

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Читави гуми за под 250лв за брой отдавна не съм намирал. Поне в тия размери.
            Е сега, хайде да не са BFGoodrich T/A нещо среден клас като това: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:235.jpg
Прегледи:1
Размер:32.3 КБ
ID:5744054Continental за 672лв за 4бр.примерно
            LZ1ACU

            Коментар


            • #7
              От: Искам джипка

              Първоначално публикуван от Stany Преглед на мнение
              Разочарован съм... Няма витара в предложенията.
              Умишлено няма.Ама какво повече ще ми даде Витара спрямо Киа.Освен едни 1500 лв повече при първоначалната инвестиция
              LZ1ACU

              Коментар


              • #8
                От: Искам джипка

                Какво значи "читави" гуми и откъдя накъдя 250 лв се явяват минимум?
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Искам джипка

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Какво значи "читави" гуми и откъдя накъдя 250 лв се явяват минимум?
                  Щото Пенчо, ако не е Гудрич, не го брОи за гума.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Искам джипка

                    Не, аз щото смятам че читави гуми е много субективно определение. Една разходка из сайтовете за гуми, ми говори различно.
                    Хеле па за заводския размер на този тип джипки (195 R 15).
                    Както и да е...
                    Ако трябваше да преобувам Кияка, то пак бих си купил Hankook Dynapro AT-m. Щото видях в снега един комшия по вила с BF AT.
                    И той видя.
                    А настоящите са с ДОТ ..11.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Искам джипка

                      Първоначално публикуван от toniko Преглед на мнение
                      Умишлено няма.Ама какво повече ще ми даде Витара спрямо Киа.Освен едни 1500 лв повече при първоначалната инвестиция
                      Кията е примамлива и с това, че може да се купи сравнително по-нова като години, на цената на Витара с няколко години по-стара.
                      Аз бих карал и двете, ако трябваше да избирам само между тях.
                      Не съм имал Витара, но съм се возил в къса и дълга база. Возията е сходна, но с преимущество на Кията. Кията е също така, малко по-просторна като вътрешен обем. Всичко е въпрос на предпочитания.
                      Аз от Кията съм доволен.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Искам джипка

                        Абе нека първо изберем Жипката, па после да мислим гумите.
                        LZ1ACU

                        Коментар


                        • #13
                          От: Искам джипка

                          Свързани са нещата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Искам джипка

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Читави гуми за под 250лв за брой отдавна не съм намирал. Поне в тия размери.
                            250, ама за два броя. Говоря за нови. При сегашните цени, даже ще останат 20- 30 лв за почерпка.
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар


                            • #15
                              От: Искам джипка

                              Frontera B, дълга база, 2.2 дизел. Невероятен автомобил. Вози меко и удобно, проходимостта е голяма, събира 31-ци без проблеми. Ако решиш да го чипваш, спокойно може да изкараш над 150 коня след операцията. Справка-колегата KrissKriss.
                              Николай Савов
                              Опел Фронтера А КБ, 2.0
                              +359885 07 00 92

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X