Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойка за задния номер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стойка за задния номер

    Проблем-разпада ми се стойката за задния номер.Просто вътрешните ламаринки са корозирали и се разпадат,при което пластмасите започват да се откачват.Нищо страшно-намерих си от втора употреба читава стойка.И тук идва веселата част.Чисто технически смяната е за час/да речем/.Но на стойката е номера,а той е пломбиран с болта на КАТ!Ако сваля старата стойка и сложа новата без номер,ще пътувам до КАТ в нарушение.Ако сваля номера и го сложа без болт ,пак съм в нарушение.Питах по телефона в КАТ и те изпаднаха в "чудене".Посъветваха ме да ида те да ми направят смяната на стойката,което пък мен ме "чуди"-ще седнат да се занимават с мен?!Някой да е решавал подобен казус???
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    От: Стойка за задния номер

    Е като те са те посъветвали така какво го мислиш?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Стойка за задния номер

      Някъде бях чел подобен на твоя случай тук във форума, но не успявам да намеря темата. Та след ремонтите човека отишъл в КАТ и му поставили пломба отново. Аз пък след монтажа на лебедката на сегашната ми джипка местих номера спрямо бронята. Занитих си я с нитове и не съм ходил в КАТ за пломба. Не знам до колко е редно това, но до сега катаджиите не са ми правили проблем.
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #4
        От: Стойка за задния номер

        Ти си местили предния, там нит няма. Или задна лебедка?
        Знам поне 5 нелегални начина за решаване на проблема, но всъщност до КАТ и препломбиране е правилтото
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Стойка за задния номер

          Предния Тетьо, ама имах пломба и на него. Нямам идея защо.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • #6
            От: Стойка за задния номер

            Е тва е такава нова мода с пломба и отпред, на това не съм в течение
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Стойка за задния номер

              Не знам дали е мода, щото на другата кола нямам пломба на предния или е просто грешка на човека в КАТ, когато ми слагаха номерата. Сега на номера си имам дупка.
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • #8
                От: Стойка за задния номер

                Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                Сега на номера си имам дупка.
                Тъкмо да можеш да му сложиш здрав нит да не го изгубиш
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Стойка за задния номер

                  Въпроса е,че ме "посъветваха по телефона", а-а-а да-али е така?-ще мина първо да ги питам на място
                  VENI-VIDI-VICI!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стойка за задния номер

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Тъкмо да можеш да му сложиш здрав нит да не го изгубиш
                    Ще му сложа, ама първо ще му подложа нова броня.

                    Първоначално публикуван от dit_dh Преглед на мнение
                    Въпроса е,че ме "посъветваха по телефона", а-а-а да-али е така?-ще мина първо да ги питам на място
                    Най-добре така.
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стойка за задния номер

                      Като вариант: Сменяш си сам стойката, като внимаваш с нита така, че да остане занитен само на номера. После бегом до кат да ти ударят нов нит, като им кажеш че стойката се е разпаднала....
                      Препоръчвам закрепване на номерата с няколко допълнителни нита, болта или рапидки, че се крадат и после е галимация....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стойка за задния номер

                        По старите номера са с нит и на него има номер който е отбелязан и в големия талон,например 9 или 7 или др.При тях има вариант на наподобяващ нита болт с резба и гайка.Просто си плащаш и имаш претенции този път да е болт ,а не нит ,за да може когато ти се налага да си го развиеш (да не говорим ,че при добро желание момчетата които слагат номерата могат да ти дадат болт с номера който ти трябва без излишни ходенета по мъките)По новите номера са със самонарезен шрафт и му слагат една тапичка отгоре,тук трябва да ги посетиш ,че има странно захващане на самия шрафт и трябва инструмент.
                        Хора които са прекалено умни,за да се занимават с политика са наказани да бъдат управлявани от глупаци!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стойка за задния номер

                          Сменях стойка преди няколко години. Внимателно отстраних номера заедно с по голямата задна част на нита, след което върху меко дърво и от зад с метална подложка и чук си дозанитих нита само за номера. Самия номер е хванат с рапидки за стойката.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стойка за задния номер

                            Първоначално публикуван от kriss1 Преглед на мнение
                            По новите номера са със самонарезен шрафт и му слагат една тапичка отгоре,тук трябва да ги посетиш ,че има странно захващане на самия шрафт и трябва инструмент.
                            Със по-широка отвертка се развива. После слагаш нормален винт и прикрепяш капачето с моментно лепило.
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X